24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Film o kryptowalutach w “hollywoodzkim” stylu

3 min read
   
 

Temat kryptowalut aż prosi się o wykorzystanie go w filmach fabularnych. Jak się okazuje wkrótce doczekamy się pierwszej produkcji dotyczącej bitcoina z obsadą z Hollywood.

Reżyser John Stalberg Jr. i scenarzysta Carlyle Eubank  postanowili nakręcić thriller „Crypto”, w którym jednym z głównych motywów będzie temat kryptowalut.  Wśród obsady znajdują się na dzień dzisiejszy tacy aktorzy jak: legenda kina akcji Kurt Russell, Luke Hemsworth (znany min. z Westworld), Alexis Bledel (Sin City), BeauKnapp (DeathWish), Jeremie Harris czy Vincent Kartheiser.

Stereotypy, stereotypy, stereotypy…

Fakt powstawania tego typu produkcji powinien teoretycznie ucieszyć zwolenników kryptowalut. W końcu to podkreślenie faktu, jak mocno waluty cyfrowe stały się dziś częścią naszej rzeczywistości.

 
 

Jeśli robi się kasowe filmy w Hollywood z topową obsadą na ten temat, to znaczy że kryptowaluty wchodzą w mainstream. Zobaczymy też w jakim świetle zostaną przedstawione, bo znając scenarzystów, może być różnie. Miejmy nadzieję, że w pozytywnym” – mówi nam Piotr Pacewicz, twórca produkcji dokumentalnej „Krypto” dotyczącej polskiej sceny kryptowalut.

Niestety pierwsze informacje, jakie dochodzą ze strony producentów i twórców sygnalizują, że tematem „Crypto” będzie raczej ciemna strona walut opartych na technologii Blockchain. Fabuła skupia się ponoć na praniu brudnych pieniędzy w ramach zorganizowanej sieci „korupcji i oszustw”.

 

Główny bohater grany przez Beau Knappa jest agent specjalnym, który specjalizuje się właśnie w sprawach związanych z obrotem pieniędzmi w światku przestępczym. Jego najnowsze śledztwo sprowadza go w rodzinne strony, gdzie nadal mieszkają jego ojciec (Kurt Russell) i brat (Luke Hemsworth). Odkrywa tam istnienie grupy przestępczej opartej na tajemniczej marszandce (Alexis Bledel), nieuczciwym księgowym (Vincent  Kartheiser) oraz postaci, która na pewno najbardziej nas zainteresuje, czyli hakerze i entuzjaście kryptowalut (Jeremie Harris).

Nie wiadomo, jak istotną rolę w filmie odegra postać grana przez Harrisa, ani na ile cała intryga będzie oparta na kryptowalutach. Z jednej strony sam tytuł sugeruje, że waluty cyfrowe będą sednem całej opowieści, nie można jednak wykluczyć, że producenci wpadli na pomysł wykorzystania mody na bitcoina i jemu pochodne i postanowili tak a nie inaczej zatytułować swój film.

 
Peer2Profit
 

Bitcoin w fabule…

„Crypto” nie będzie filmowym debiutem bitcoina. Już choćby w 2015 r. twórcy popularnego serialu „CSI: Cyber” (dziejącym się w tym samym uniwersum co CSI: Kryminalne zagadki Miami”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego JorkuiCSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”) wykorzystali motyw najpopularniejszej waluty cyfrowej w 12. odcinku cyklu. W tym wypadku co prawda bitcoiny nie służyły do celów sprzecznych z prawem, ale również pojawiły się w kontekście przestępstwa. Zostały bowiem skradzione przez pewnego sprytnego złodzieja. Więcej nie powiemy, by nie psuć Wam seansu.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex