Kilkanaście tysięcy punktów płatności Bitcoinem na całym globie

   
 

Bitcoinem nie można płacić w czasie zakupów w realnym świecie? Obalamy ten mit! Choć główna kryptowaluta nadal służy głównie do zawierania transakcji w sieci, liczba punktów akceptujących cyfrową walutę wynosi ok. 13 tys. w skali całego globu. Może nadal jest to mało, ale z pewnością ucieszy Was to, że w rankingu królują… państwa Europy Środkowej.


Temat zbadał Larry Cermak, główny analityk serwisu TheBlockCrypto.com. Za pomocą API CoinMap.org udało mu się uzyskać liczbę punktów, które akceptują bitcoina jako formę płatności. W chwili obecnej na całym świecie takich miejsce jest ok. 13 tys. Mało, ale liczba ta rośnie. 52% firm (także internetowych) zaczęła przyjmować kryptowaluty w zamian za usługi oraz towary w latach 2013–2015.

Hossa służy akceptacjom?

Jeszcze ciekawszy jest fakt pokazujący, że do największego skoku liczby akceptacji doszło w roku 2014, czyli w okresie po bańce spekulacyjnej z 2013 r. Trudno odnaleźć jednak w tym jakiś konkretny trend, ponieważ druga największa fala akceptacji miała miejsce w ubiegłym roku. Jej szczytowym momentem był grudzień, czyli okres ATH na wykresie kursu.

 
 

Cermak snuje więc wniosek, że wraz z dynamicznym wzrostem kursu Bitcoina, firmy zaczynają też w szybszym tempie akceptować kryptowalutę jako środek płatniczy. Dlaczego? Zapewne rosnący popyt na bitcoiny skutkuje zwiększonym prawdopodobieństwem tego, że ktoś faktycznie zapłaci nimi za dany produkt czy usługę.

Na razie jednak – w czasie bessy – sytuacja nie jest pocieszająca. Całkowita wartość płatności, do których użyto BTC, spadła z 427 milionów dolarów w grudniu 2017 r. do 96 milionów dolarów we wrześniu tego roku.

Za co i gdzie zapłacimy BTC?

Bitcoin najchętniej akceptowany jest w branży handlowej (jedna trzecia rynku przyjmującego kryptowalutę). Na drugim miejscu plasuje się gastronomia, zaś na trzecim – bankomaty. Z niemałym prawdopodobieństwem możemy liczyć na to, że bitmonetą zapłacimy też za nocleg czy wynajęcie nieruchomości.

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w zautomatyzowanych platformach - zapraszam poniżej.

Pamiętaj! Warto mieć zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

⏯️⏯️⏯️⏯️ Zautomatyzowany Bot do crypto! - Zobacz !

⏯️⏯️⏯️⏯️ Mega Copy/Trading. Sporo zadowolonych osób z kopiowania Handlowca, jak dobry - wystarczy jeden! - Zobacz !

 

Liderem pod kątem liczby punktów akceptujących btc pozostają Stany Zjednoczone. Na drugim miejscu plasuje się Brazylia, następnie: Włochy, Hiszpania i Niemcy. Polska tym razem nie jest na szarym końcu rankingu – znajdujemy się na 18. miejscu. USA jest na 1. miejscu licząc w liczbach bezwzględnych. W ujęciu proporcjonalnym wygrywa… Europa Środkowa. Gdy weźmiemy bowiem pod uwagę liczbę punktów akceptujących bitcoiny w przeliczeniu na milion mieszkańców, wygrywa Słowenia z wynikiem 41,6. Na drugim miejscu znalazły się Czechy (32,6).

Potem znajdziemy Estonię, Czarnogórę i Austrię. Na siódmym, dziewiątym i dziesiątym miejscu plasują się kolejno: Łotwa, Litwa i Słowacja. Polska znalazła się dopiero na 36. pozycji.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu Arbitrage Automat. Zbudowany na TECHNOLOGII BLOCKCHAIN. Pracuje na Smart Contract Protocol. Posiada dowód PŁYNNOŚCI tzw. BASEN. Start od 20 USDT TRC20!

 
STRZALKA
   
AAS
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex