×

Ekspert radzi. Jak mieć energię do codziennego życia

Ekspert radzi. Jak mieć energię do codziennego życia

   
 

Jak mieć więcej energii do działania w pracy i poza nią? Dr Sudip Bose, profesor na Wydziale Medycyny Rodzinnej i Społecznej w Texas Tech University Health Sciences Center, ma kilka prostych rad.

Bose, pracujący jako lekarz na szpitalnym oddziale ratunkowym, stawia m.in. na aktywność fizyczną, przebywanie w miejscach z dobrym oświetleniem, skupia się wyłącznie na wykonywanym postawionych zadań. Szczegółami swoich spostrzeżeń podzielił się z czytelnikami amerykańskiego Business Insidera.

Miej zawsze cel i skup się na nim

Brak snu i zmęczenie wpływa na to, że człowiek jest bardziej podatny na podejmowanie złych decyzji i popełnianie błędów. Zmęczenie wpływa na łatwość się rozpraszania, a człowiek zaczyna robić rzeczy, które są nieproduktywne (marnowanie czasu w internecie czy przed telewizorem), spożywa niezdrowe produkty.

Posiadanie jasnego celu i ustalony czas na jego wykonanie, zmusza cię do skupienia się i produkowania energii – pisze Bose.


Darmowy Bitcoin

Bądź aktywny fizycznie i czasem utnij sobie drzemkę

Ekspert amerykańskiego Business Insidera twierdzi, że najlepszym sposobem na zwalczenie zmęczenia jest aktywność fizyczna. Rozciąga się, chodzi energicznie lub robi kilka pompek. Dzięki temu krew zaczyna krążyć szybciej.

Dobrą radą jest też ucięcie krótkiej drzemki, trwającej od 10 do 20 minut. Nie należy jednak spać dłużej, bo wtedy zapada się w głęboki sen. Po obudzeniu człowiek czuje się oszołomiony.

źródło: https://businessinsider.com.pl

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex