Dwa układy ASIC. Nowa moc od Bitmain

   
 

Miningowy gigant Bitmain oficjalnie ogłosił wydanie dwóch nowych układów ASIC. Maszyny to Antminery S15 i T15, które wykorzystują jedną z najbardziej zaawansowanych technologii półprzewodników na świecie, 7nm Finfet. Nowy sprzęt zaprojektowany jest do kopania za pomocą algorytmu SHA256. Dostępne do kupienia od 8 listopada 2018 roku.

 

Firma Bitmain we wrześniu informowała, że będzie wyposażać swoje nowe modele Antminerów w chipy ASIC nowej generacji. CEO spółki i współzałożyciel Jihan Wu podczas Światowego Szczytu Górnictwa w Gruzji, 21 września powiedział, że nowy układ integruje „ponad miliard tranzystorów”, za pomocą specjalnej struktury obwodów i niskim poborze mocy w celu zoptymalizowania wydajności. Wu oznajmił, że testy wykazały, że układ „może osiągnąć stosunek zużycia energii do zdolności wydobywczej wynoszącej zaledwie 42 J/TH”. Słowa dotrzymali i już 5 listopada ogłosili sprzedaż swoich nowych koparek, tylko nieznana jest wciąż ich cena.
 

Bitmain jest przodującym producentem i „górnikiem” na świecie. Obecnie posiada kilka firm, w tym Antminer, Antpool, BTC.com i Sophon. Urządzenia do wydobywania kryptowalut Bitmain od dawna są światowym liderem z udziałem w rynku przekraczającym 70%.

 
APPUMBRELLA
 

Bitmain znalazł się również na czołówkach gazet w tym tygodniu. Ogłaszając, że wprowadzi aktualizację oprogramowania dla tak zwanego „Overt AsicBoost” do wszystkich swoich modeli Antminer, co, jak twierdzą, zwiększy „efektywność” kopania na maszynach.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
 
 
 
   
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.