17 kwietnia 2024

Dwa układy ASIC. Nowa moc od Bitmain

2 min read
   
 

Miningowy gigant Bitmain oficjalnie ogłosił wydanie dwóch nowych układów ASIC. Maszyny to Antminery S15 i T15, które wykorzystują jedną z najbardziej zaawansowanych technologii półprzewodników na świecie, 7nm Finfet. Nowy sprzęt zaprojektowany jest do kopania za pomocą algorytmu SHA256. Dostępne do kupienia od 8 listopada 2018 roku.

 

Firma Bitmain we wrześniu informowała, że będzie wyposażać swoje nowe modele Antminerów w chipy ASIC nowej generacji. CEO spółki i współzałożyciel Jihan Wu podczas Światowego Szczytu Górnictwa w Gruzji, 21 września powiedział, że nowy układ integruje „ponad miliard tranzystorów”, za pomocą specjalnej struktury obwodów i niskim poborze mocy w celu zoptymalizowania wydajności. Wu oznajmił, że testy wykazały, że układ „może osiągnąć stosunek zużycia energii do zdolności wydobywczej wynoszącej zaledwie 42 J/TH”. Słowa dotrzymali i już 5 listopada ogłosili sprzedaż swoich nowych koparek, tylko nieznana jest wciąż ich cena.
 

Bitmain jest przodującym producentem i „górnikiem” na świecie. Obecnie posiada kilka firm, w tym Antminer, Antpool, BTC.com i Sophon. Urządzenia do wydobywania kryptowalut Bitmain od dawna są światowym liderem z udziałem w rynku przekraczającym 70%.

 
Moonce Space
 

Bitmain znalazł się również na czołówkach gazet w tym tygodniu. Ogłaszając, że wprowadzi aktualizację oprogramowania dla tak zwanego „Overt AsicBoost” do wszystkich swoich modeli Antminer, co, jak twierdzą, zwiększy „efektywność” kopania na maszynach.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex