17 kwietnia 2024

NEWSY: Czy ta osoba, może zatrzymać Bitcoina? i dlaczego BTC jest coraz droższy?!

4 min read


Czy Trump może zatrzymać Bitcoina?

   
 

Bitcoin ma swoich przeciwników i zwolenników. Ludzi, którzy entuzjastycznie patrzą na jego rozwój i tych, którzy z niecierpliwością wyczekują jego upadku. Bez dwóch zdań pierwsza kryptowaluta rozpala umysły i języki na całym świecie. Ostatnio ten efekt dopadł nawet samego prezydenta USA – Donalda Trumpa, który tweetował o Bitcoinie. Jego wypowiedź była dość negatywna i od razu pojawiły się spekulacje, czy prezydent Stanów Zjednoczonych ma w planach zdelegalizowanie kryptowalut. Czy Trump może zablokować rozwój Bitcoina?

 
 

Najpotężniejszy o Bitcoinie

Bitcoin po raz kolejny zagościł na nagłówkach gazet i portali internetowych na całym świecie, po tym jak prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, umieścił wpis na Twitterze, mówiący o tym, że nie jest fanem najpopularniejszej kryptowaluty. Co więcej głowa państwa USA wspomniała, że nieuregulowane aktywa cyfrowe są niebezpieczne zarówno dla inwestorów jak i rynków finansowych. Na pierwszy rzut oka cała sprawa nie wygląda za ciekawie dla Bitcoina. Warto jednak spojrzeć na całą sytuację z szerszej perspektywy. Z powodu wpisu Trumpa na świecie wywiązała się dyskusja, która koniec końców pozytywnie wpłynęła na kryptowaluty. Jeżeli tak ważna osoba jak Donald Trump, a bezsprzecznie jest on jedną z najpotężniejszych osób na globie, zwraca uwagę na Bitcoina to pokazuje to, że najpopularniejsza kryptowaluta weszła do mainstreamu i to z pełną parą. Poniżej możecie zobaczyć dokładną treść Tweeta Trumpa sprzed kilku tygodni:

Trump Tweet

Źródło: Twitter

Nie jestem fanem Bitcoina ani innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi a ich wartość jest wysoce zmienna i nie ma żadnej podstawy. Nieuregulowane aktywa kryptowalutowe mogą powodować nielegalne zachowania, włączając w to handel narkotykami bądź inne przestępstwa… – Donald Trump

Czy mają moc?

Jeżeli Donald Trump wypowiada się o Bitcoinie i to w jednoznacznie negatywny sposób, to warto sobie zadać pytanie czy w jakiś sposób może zahamować jego rozwój. Pamiętajmy, że kryptowaluty stanowią alternatywę dla obecnego systemu finansowego. Ten sam system jest również potężnym sponsorem kampanii politycznych szczególnie w USA, gdzie lobby bankowe jest bardzo silne. Nie tylko więc Trump wygrał wybory prawdopodobnie dzięki pieniądzom bankierów, ale też sam przecież pochodzi z rodziny finansistów, która ma sporo kontaktów w świecie dolara. Naturalnym więc ruchem osoby pokroju Trumpa byłaby krucjata przeciwko kryptowalutom, które w przyszłości mogłyby zastąpić obecny system finansowy. Coraz więcej krajów zaczyna używać Bitcoina jako zabezpieczenie i środek płatniczy w międzynarodowych transakcjach. Uczyniły to już Rosja, Chiny czy Iran. Zjawisko wypierania walut fiducjarnych przez kryptowalut jest już więc faktem.

Dlaczego Bitcoin drożeje?

Pomimo kuszących, ale powierzchownych podobieństw bitcoin drożeje dziś z zupełnie innych powodów niż złoto. Oto niektóre z nich:

  • powoli, ale jednak, zmienia się na lepsze postrzeganie bitcoina na świecie, w tym ze strony władz i nadzorów finansowych;
  • ucichły komentarze, zgodnie z którymi bitcoin służy praktycznie wyłącznie finansowaniu działalności przestępczej i jest jednym wielkim przekrętem (nie twierdzę, że to nieprawda, chodzi tylko o to, że ostatnio zdecydowanie rzadziej można to usłyszeć);
  • generalnie o kryptowalutach i szerzej o blockchainie mówi się na rynkach finansowych i w bankowości coraz bardziej serio;
  • wbrew niektórym komentarzom z czasów krachu na bitcoinie na początku 2018 bitcoin nie umarł i nadal istnieje, a trend spadkowy już dobrych kilka miesięcy temu się wyczerpał.

Darmowy Bitcoin

Przy tym wszystkim bitcoin jako instrument finansowy nadal zachowuje swój wybitnie spekulacyjny charakter, więc gdy tylko trend spadkowy uległ wyczerpaniu, dość szybko znaleźli się ryzykanci, którzy uznali, ze warto spróbować wejść w bitcoina ponownie, bo a nuż wykluje się zaraz nowy trend wzrostowy. Na mało płynnych rynkach (a bitcoin w dołku faktycznie był mało płynnym rynkiem) niewiele trzeba, aby taki nowy trend wzrostowy wykreować.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex