×

Co nowego w BitCoin i krypto walutach. Skąd te spadki – kiedy wzrosty – 24.09.2017

Co nowego w BitCoin i krypto walutach. Skąd te spadki – kiedy wzrosty – 24.09.2017

   
 

W ostatnim czasie BitCoin szaleje z swoim kursem. Ma to zdecydowany wpływ na cenę innych krypto walut. Zazwyczaj jak BitCoin leci w dół – to ciągnie też za sobą większość innych cyfrowych walut.

Poniżej kilka informacji które mają duży wpływ na obecną sytuację. Zależne to jest od wielu czynników oraz decyzji na które sam BitCoin  nie zawsze ma wpływ.

Giełda wex.nz

Pod nową nazwą startuje giełda wex.nz . Giełda ta została zamknięta kilka tygodni do tyłu przez amerykańskie służby. Użytkownicy dostali w przeliczeniu 61,79 % swoich środków w walutach jakie posiadali na giełdzie przed zamknięciem a resztę w tokenach. Na początku działalności giełda ma mieć ograniczenia w wypłatach ale jak okaże się, że wszystko działa stabilnie to te ograniczenia mają zostać zniesione.

“Ucieczka” inwestorów z Chin do Koreii i Japonii

Chiny ogłaszają że działalność na krypto walutach a więc na giełdach, ICO, kopalniach są poza prawem. Traderzy oraz inwestorzy przenoszą się na rynki południowokoreańskie.

Dlaczego tam?

Wolumen transakcyjny w Koreii Południowej odpowiada 5,5 % światowego wolumenu.

50% ma Japonia.

Stany Zjednoczone 33 %.

Klasyfikuje to koreańczyków na trzecim miejscu.

 

Meksyk chce uregulować kryptowaluty i branże FinTech

Około 130 mln Meksykanów nie posiada konta bankowego.BitCoin mógłby im posłużyć do codziennych transakcji bez potrzeby takiego sprzętu jak “terminale bankowe”. W związku z tym rząd meksykański chce opublikować pakiet ustaw które mają uregulować samego BitCoina oraz handel cyfrową walutą.

Hard Fork testowany przez sieć Etherum

Aktualizacja Metropolis – Bizancjum jest w fazie testów. Wprowadzana aktualizacja ma zwiększyć funkcjonalność sieci wraz z zminimalizowaniem potencjalnych błędów. Testy potrwają 5 tygodni co sprawi, że około 17 października 2017 r. możemy spodziewać się wprowadzenia hard fork na blockchainie Ethereum.

Jak faktycznie było z CEO JP MORGAN – Burza w sieci!

CEO JP Morgan Jamie Dimon  wypowiedział się na temat przyszłości Bitcoina i innych kryptowalut. W wywiadzie dla CNBS stwierdził, że dzięki rozgłosowi Bitcoina, Ethereum oraz szumu wokół ICO, rządy wkrótce zdelegalizują kryptowaluty:

Teraz te krypto rzeczy są nowością. Ludzie uważają, że są atrakcyjne, ale im większa staje się ta branża, tym więcej rządów będzie chciało ją zamknąć.

Zaskakujące jest to że bank JP Morgan  na szwedzkiej giełdzie kupił ponoć 10 tys BitCoinów na spadku. Wielu ludzi z branży kryptowalut oskarżyło Dimona o hipokryzję i manipulację kursem aby kupić Bitcoina po niższej cenie.

Przypadek? – niekoniecznie.

Zamierzony cel?

Tego też nie wiemy. Z moich informacji wynika że ponoć to nie sam bank kupił  BitCoiny ale traderzy, brokerzy firmy którzy z nią współpracują.

Gdzie jest więc prawda?

Kto jeszcze rozważa uregulowanie krypto?

Szef malezyjskiego banku Negara  ogłosił na globalnym sympozjum na temat rozwoju instytucji finansowych, że Malezja może być kolejnym krajem który stworzy przepisy prawne dla kryptowalut.

Malezja ma około 33 milionów mieszkańców.  Biorąc pod uwagę dość “rozbite terytorium” (państwo w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo) kryptowaluty mogłyby w dużej mierze pomóc w rozwoju gospodarczym przy wprowadzeniu taniego systemu płatności jakim  byłby BitCoin.

Diamenty za Bitcoiny w Nowym Jorku

Jeden z większych i prestiżowych sklepów z biżuterią w Nowym Jorku rozpoczął przyjmowanie płatności w BitCoinie za zakup ich biżuterii oraz diamentów.

Ciekawostka.

Warto się rozejrzeć w swojej miejscowości. W podlaskim, w Białymstoku w sklepie “Świat Czapek” została wprowadzona pierwsza płatność BitCoinem.

Niech się rozwija 🙂 Dla mnie rewelacja 🙂 Wiem gdzie kupię czapkę na zimę a ponoć ma być taka jak kiedyś sprzed 100 lat. Temperatura minimum -30 stopni.

 

Piąta edycja znaczków pocztowych z Bitcoinem

Kolejny polski akcent w cyfrowej walucie. Można zakupić znaczki pocztowe z motywem BitCoina. Można je wykorzystać np. do wysłania listu ekonomicznego. Na znaczku mamy cenę BitCoina o wartości którą w danym roku osiągnął. Za rok 2017 widnieje równowartość …14 tys zł.

BitCoiny w ….Carrefour

Co się dzieje…. markety idą z duchem czasu, francuska sieć hipermarketów Carrefour wprowadziła kartę/voucher prepaid zasilany BitCoinem Sprzedaż kart Bitcoin w Carrefour jest częścią uruchomienia przez Bitnovo ponad 4000 nowych fizycznych lokalizacji w całej Hiszpanii oraz karty debetowej Bitcoin dla Visa.

 

Myślę że z powyższych lepszych i gorszych informacji można wyciągnąć dla siebie samego daleko idące wnioski co do dalszego rozwoju BitCoina oraz  cyfrowych walut.

Jedno jest pewne:

O przyszłości kryptowalut przesądzi decyzja rządu Chin. Jeśli Bank Centralny zezwoli na wydobywanie kryptowalut na terenie swojego kraju, rynek ten nadal będzie się rozwijał. Jeśli decyzja będzie skazująca, przewidywane są kolejne spadki kursu Bitcoina. Oczywiście rząd Chin nie może zakazać ruchu Bitcoina jednak przyczyni się do kolejnej bessy na skali popularności i wartości kryptowalut.

Z drugiej strony ….

jak zauważyli twórca Litecoin, Charlie Lee oraz inwestor i miliarderów, Tim Draper, zamknięcie chińskiego rynku wymiany kryptowalut może doprowadzić do stabilizacji globalnego rynku, co w dłuższej perspektywie może okazać się korzystne dla zarówno dla BTC jak również dla pozostałych walut cyfrowych.

źródło: sutekhscrypto.com, bithub.pl, gieldykryptowalut.pl

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w zautomatyzowanych platformach - zapraszam poniżej.

Pamiętaj! Warto mieć zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

⏯️⏯️⏯️⏯️ Zautomatyzowany Bot do crypto! - Zobacz !

⏯️⏯️⏯️⏯️ Mega Copy/Trading. Sporo zadowolonych osób z kopiowania Handlowca, jak dobry - wystarczy jeden! - Zobacz !

 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex