×

Blockchain a Marketing, Uważaj na scam w komunikatorach, Zestawy z hamburgerami w płatnościach BTC, Współzalożyciel i wiceprezes Blockchain.com o obecnej sytuacji na rynku crypto

Blockchain a Marketing, Uważaj na scam w komunikatorach, Zestawy z hamburgerami w płatnościach BTC, Współzalożyciel i wiceprezes Blockchain.com o obecnej sytuacji na rynku crypto

 
 


   
 

Cyfrowy marketing w dużej mierze opiera się już na analityce i sztucznej inteligencji, istnieje jednak jeszcze jedna technologia, która wpłynie na niemalże każdą branżę – technologia blockchain. Blockchain już teraz zmienia cyfrowy marketing.

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i sieć 5G istnieją w świadomości już od dawna, ale w ostatnim czasie spore zamieszanie zaczęła wprowadzać nowa technologia – blockchain. Blockchain jest rodzajem bazy danych, w której informacje mogą zostać zapisane, jednakże nie ma możliwości ich usunięcia lub modyfikacji. Co za tym idzie blockchain pozwala na tworzenie w sieci zaufanych i bezpiecznych systemów, które do działania nie wymagają obecności zaufanej strony trzeciej.

 
FreeBitco
 

W dziedzinie marketingu blockchain może doprowadzić do transformacji, dzięki której produkty i usługi będą bardziej skupione na użytkowniku, który będzie mógł zarządzać tym w jaki sposób jego dane osobiste są wykorzystywane i przetwarzane, oraz być za to wynagradzanym. Dlaczego mielibyśmy nie dostawać wynagrodzenia za like na facebooku?

Rafał Kiełbus jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz członkiem zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii oraz Arbitrem Sądu Polubownego przy IGBiNT. Uczestniczył w pracach Strumienia “Blockchain i Kryptowaluty” w Ministerstwie Cyfryzacji. Brał udział w pracach Zespołu Parlamentarnego ds. Technologi Blockchain i Walut Cyfrowych oraz w pracach nad Raportem ds. Technologii Blockchain przy KNF.


Niebezpieczny SCAM


Rafał Kiełbus zwraca uwagę, że jest to SCAM, na którym można stracić niewiele, bo w przybliżeniu 0.02 BTC, jednak mimo wszystko jest to dla użytkownika dość niebezpieczne. 

 
 

Sytuacja wygląda najczęściej tak, że dostajemy komunikat, najpewniej od nieznanej nam osoby z prośbą o pomoc w wyciągnięciu pieniędzy z jakiejś giełdy. Jest to najczęściej giełda zupełnie nam nieznana bądź o nazwie niezwykle podobnej do giełdy, którą znamy. Oczywiście zostaje wymyślony bardziej lub mniej wiarygodny powód zablokowania konta na tej giełdzie. 


Prośba o rejestrację


Dostajemy adres, prośbę o rejestrację, gdzie najczęściej oprócz maila i hasła nie trzeba nic podawać. Po rejestracji dostajemy przelewem wewnętrznym w takim systemie jakąś ilość, najczęściej sporą, rzędu 0.5 BTC, 1 BTC, czasami więcej z prośbą o to, by te pieniądze w imieniu nieszczęśliwego użytkownika wypłacić. 

W tym momencie najczęściej okazuje się, że giełda wymaga weryfikacji. Należy podać swój adres, którego będziemy używać i z tego adresu powinniśmy przelać na giełdę jakąś symboliczną kwotę. W celu uwiarygodnienia może być podawany na przykład jakiś paragraf prawa Unii Europejskiej i dopiero po wpłacie z naszego adresu danej kwoty, będziemy mogli wypłacić resztę środków. 


Nagroda za pomoc


Za taką pomoc, mamy zostać nagrodzeni pewną procentową wartością tej kwoty, którą wypłacamy, a że mamy do wpłacenia na przykład 0.01 BTC i do wyciągnięcia znacznie, znacznie więcej, wydaje się to bardzo dobrym biznesem. 

Po fakcie okazuje się jednak, że człowiek z drugiej strony komunikatora znika, support danej giełdy przestaje się odzywać i zostajemy jedynie z wypłaconymi pieniędzmi. 


WowApp to BEZPŁATNA i unikalna platforma, która umożliwia zarabianie prawdziwych pieniędzy. Jest to możliwe dzięki aktywnościom, które i tak obecnie już wykonujesz: komunikacja, czytanie newsów, przeglądanie stron internetowych, granie w gry, otwieranie telefonu, zakupy online, wypełnianie ankiet lub wykonywanie różnych zadań.


WowApp

Sytuacja się powtarza. Jest wiele kopii tak samo wyglądających giełd pod podobnymi nazwami, o podobnej szacie graficznej, czy jedynie różniącej się odrobinę kolorami, oczywiście zarejestrowanymi  pod inną domeną. W większości przypadków okazuje się, że adresy tych giełd nie są nawet indeksowane.

Rafał Kiełbus podkreśla, że precedens może się powtarzać oraz, że informacji o takich SCAMach dochodzi do niego coraz to więcej. 




Burger King przyjmuje BTC


Okazuje się, że Burger King otwiera się na płatności w kryptowalutach. Co prawda to nic bardzo nowego, bowiem już trzy lata temu firma testowała ten model płatności w Holandii i parę miesięcy temu w Niemczech. Teraz umożliwia płacenie za swoje zestawy z hamburgerami, frytkami i napojami w BTC na terenie m.in. Słowenii.

Powyższe jest możliwe dzięki współpracy z GoCrypto, który to startup działa na terenie Słowenii, Chorwacji i Szwajcarii i umożliwia konwersje BTC, BCH, Etheru, GoC i Euro Token (SREUR) na lokalne waluty krajów.

W 2019 roku kongres Impact fintech’19 w Katowicach odwiedził Nicolas Cary – współzalożyciel i wiceprezes Blockchain.com oraz współzalożyciel i prezes organizacji charytatywnej SkysTheLimit.org. W wideo można znaleźć pełen wywiad w angielskiej wersji językowej. Natomiast w artykule poniżej podsumowanie 2019 roku, omówienie trendów na przyszły rok oraz przewidywanych zmian w technologii łańcucha bloków.



Obecna sytuacja na rynku


Rynek kryptowalut w 2019 roku miał pewne wzloty i upadki, możemy jednak wyraźnie zauważyć pozytywne tendencje i coraz większe zainteresowanie branżą kryptograficzną, pomimo wciąż dostrzegalnych skutków wydarzeń z 2017 roku związanych z Initial Coin Offering. 

Jedną z głównych zmian, jakie możemy zaobserwować w 2019 roku to zmiany w zachowaniach instytucji oraz znaczący rozwój Stablecoin, czyli kryptowalut zaprojektowanych w celu zminimalizowania zmienności ceny Stablecoin w stosunku do niektórych „stabilnych” aktywów. 

Świat regulatorów nieustannie się zmienia. Można zaobserwować wyraźny progres w porównaniu z poprzednimi latami. To na czym regulatorom jednak głównie zależy to ochrona użytkownika.

Nastąpił również znaczny rozwój w obszarze tokenizacji i jak podkreśla Nicolas Cary:

“Dzięki właśnie regulacjom, udało się zakończysz szalony okres ICO”.

Jest wiele aspektów, które należy brać pod uwagę, analizując sytuację na rynku, Nicolas Cary, podkreśla jednak, że najważniejsza jest zawsze analiza samego łańcucha bloków. Dzięki takiej analizie możemy zobaczyć, ile transakcji faktycznie zostało przeprowadzonych. Możemy zaobserwować czy tendencja jest spadkowa, czy może wzrostowa. 


Zmiany w technologii


Nicolas Cary zwrócił uwagę oraz mówił więcej o tym, jak pomaga wejść użytkownikom do świata kryptowalut, między innymi dzięki planowanym give away oraz konkursom, w których można otrzymać kryptowalutę.

Głównym trendem, jaki powinien mieć miejsce w 2020 roku według Nicolasa Cary jest rozwój IEO. 

Nicolas Cary zwrócił uwagę również na swój nowy projekt utworzenia cyfrowego złota, który ma być zabezpieczony blockchainem Bitcoina. 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating
 
AUVESTA
 

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł, nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga e-pasywnezarabianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji tu zawartych. Publikowane są one w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Działania podejmowane przez czytelnika, odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. Żaden z przedstawionych artykułów NIE daje GWARANCJI zysku ani odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Dlatego też i ja nie gwarantuję Ci ani zysku ani odzyskania wkładu. Jeżeli blog przypadł Ci do gustu? Możesz go wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR

Subscribe
Powiadom o
guest

0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex