24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Bitcoin w miesiąc zyskał 35 procent. Możliwe przyczyny.

4 min read

Bitcoin w miesiąc zyskał 35 proc. “Największy w historii rajd byków może być przed nami”

   
 

 

Kryptowaluty znowu ożyły. Bitcoin w ciągu miesiąca zyskał 35 proc., bitcoin cash – 17 proc., ethereum – 6 proc., a litcoin – 11 proc. Kapitalizacja całego rynku wzrosła do 300 mld dol. Apologeci wirtualnego pieniądza są pełni optymizmu. Nie brakuje głosów, że największa kryptowalut świata może jeszcze rosnąć, bijąc na głowę szczyty z grudnia zeszłego roku.

To może być punkt zwrotny dla największego rajdu bitcoinowych byków w historii – ten wpis Matiego Greenspana, analityka kryptowalutowego eToro z poniedziałku wywołał duże poruszenie wśród kryptoinwestorów. Owszem, bitcoin w ostatnim czasie znowu zyskał na wartości – w ciągu miesiąca o 35 proc., a tylko przez ostatnie 7 dni o 11 proc. – ale czy paliwa może wystarczyć na kolejne zwyżki? Zwolennicy wirtualnych walut mówią jasno – tak.

 
 

Skąd taki ferment? Prześledźmy kilka informacji z ostatniego czasu, które mogły tchnąć w rynek nowe nadzieje na wzrost:

1. Wzrost popularności bitcoina może być po pierwsze związany ze zmianą polityki Banku Japonii. Skąd takie przypuszczenia? Spójrzmy. Agencja Reuters pisze, że wewnątrz Banku Japonii (BoJ) odbywa się niezwykle aktywna dyskusja przed posiedzeniem na koniec lipca.

– W grę miałaby wchodzić potencjalna zmiana polityki stabilizowania rentowności długoterminowych obligacji skarbowych w okolicy zera, czy zmiana programu skupu aktywów. Źródła donoszą, że BoJ chciałby utrzymania akomodacyjnej polityki monetarnej, ale w mniejszym stopniu negatywnie oddziałującej na wynik sektora bankowego – pisze Rafał Sadoch z DM mBanku.

Część inwestorów z Japonii obawia się więc zmiany polityki monetarnej i chcąc zabezpieczyć się przed zawirowaniami, inwestuje w bitcoina. Potwierdzają to dane. Obecnie 55 proc. transakcji na bitcoinie wykonywanych jest za pomocą japońskiego jena.

Co ciekawe, w grudniu zeszłego roku, kiedy cena bitcoina zbliżała się do historycznych szczytów, to właśnie Japończycy w lwiej części odpowiadali za ten rajd.

 
 

2. SIX – spółka będąca właścicielem oraz operatorem szwajcarskiej giełdy papierów wartościowych, ogłosiła plan uruchomienia w pełni regulowanej platformy wymiany kryptowalut. To kolejny krok Szwajcarii w rozwijaniu ekosystemu blockchaina.

3. Egzaminy Chartered Financial Analyst (CFA) będą zawierać pytania dotyczące technologii blockchain. Egzaminy CFA są cenioną i prestiżową międzynarodową kwalifikacją z dziedziny doradztwa inwestycyjnego. Mówi się, że ten ruch z całą pewnością przyniesie powszechną wiedzę o kryptowalutach na Wall Street.

4. W USA Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpatruje wniosek Cboe Global Markets dot. utworzenia ETF-u na bitcoina.

5. Rynkiem kryptowalut staje się coraz bardziej łakomym kąskiem także dla tych największych inwestorów instytucjonalnych. Wirtualnymi pieniędzmi interesuje się już nie tylko JP Morgan, czy Goldman Sachs, ale także BlackRock, największa na świecie firma inwestycyjna i zarządzająca aktywami, szacowanymi na ponad 6 biliona dolarów. Jakikolwiek sygnał od grubych ryb zainteresowanych wejściem na rynek krypto, może być więc odczytywany jako zachęta uprzedzenia wzrostów w przyszłości.

 
Peer2Profit
 

Podkreślmy jednak, że tak jak pisze KNF, inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z wielkim ryzykiem i utratą całego zainwestowanego kapitału.

 

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w zautomatyzowanych platformach - zapraszam poniżej.

Pamiętaj! Warto mieć zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

⏯️⏯️⏯️⏯️ Zautomatyzowany Bot do crypto! - Zobacz !

⏯️⏯️⏯️⏯️ Mega Copy/Trading. Sporo zadowolonych osób z kopiowania Handlowca, jak dobry - wystarczy jeden! - Zobacz !

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex