3 marca 2024

Bank Anglii otworzy nowy system płatności blockchain, Winklevoss nie dostali pozwolenia na ETF-y, Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut, Uber i Nike współpracuje z Coinbase

5 min read

Bank Anglii otworzy nowy system płatności dla użytkowników blockchaina

   
 

 

Bank Anglii jest w trakcie całkowite przebudowy swojego wewnętrznego systemu płatności, a jego oficjele potwierdzili, że będzie on otwarty dla firm z branży fintech, które przetwarzają transakcje w sieci blockchain.

Obecny system o nazwie RTGS odpowiada za transakcje pomiędzy bankami i instytucjami, przetwarzając transakcje o wartości 500 miiardów funtów brytyjskich. Jest to około 1/4 brytyjskiego PKB.

Zaproponowano aby system został otwarty na prywatne firmy w branży płatności, być może nawet z technologii DLT.

Dostęp do banku centralnego ma już nie być zastrzeżony „tylko dla banków”. W tym celu powstał algorytm Proof-of-Concept (PoC).

Co ciekawe Bank of England współpracuje już z Ripple.

 

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 

Bracia Winklevoss nie dostali pozwolenia na ETF-y bitcoinowe

 

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po raz drugi odrzuciła aplikację braci Winklevoss o utworzenie instrumentów typu ETF w oparciu o Bitcoina.

Według SEC Bitcoin nie zapewnia bezpieczeństwa przed manipulacją jako klasa aktywów i technologia ta nie posiada odpowiednich narzędzi do zapobiegania oszustwom i praniu brudnych pieniędzy. SEC przede wszystkim argumentował, że Bitcoin, jako podstawowa klasa aktywów, nie ma wystarczającej inwigilacji wbudowanej w celu zapobiegania oszustwom. Ponadto zdaniem SEC wniosek braci Winklevoss nie wykazał wystarczająco, że jest zgodny z wymogami ustawy o giełdzie.

 
 

Na razie SEC nie zaakceptował żadnego z licznych wniosków o ETF-y na Bitcoina, które otrzymał. Ostatnio pisaliśmy, że decyzja w sprawie aplikacji NYSE została przełożona do 21 września.

 

 

Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 26.07.2018

 

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że rynek w dalszym ciągu oscyluje w okolicy 0.45 USD. Dopóki kurs znajduje się powyżej tej strefy, realnym wydaje się możliwość jej odrzucenia. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów nawet w okolice 1.18 USD. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw pokonać linię tendencji spadkowej.

 
 

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.14 USD.

IOT/USD – IOTA

Podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach IOTA, gdzie również kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolicy bardzo ważnej strefy wsparcia. Dopiero trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego poziomu mogłoby określić przyszły kierunek ruchu:

  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice 2.20, 2,60 bądź nawet 3,06 USD
  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.33 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Dość interesująco zaczyna wyglądać również obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, gdzie od kilku dni kurs oscyluje w okolicy 820 USD. To niezwykle istotny opór, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 1200 USD bądź nawet 1775 USD. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw wybić górą z trwającego od czterech tygodni kanału wzrostowego.

 
 
 

Uber i Nike współpracuje z Coinbase. Klienci mogą płacić w kryptowalutach

 

Giełda kryptowalut Coinbase, jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalut w Stanach Zjednoczonych dokonała kolejnego śmiałego kroku i umożliwi na swojej platformie wydawać kryptowaluty poprzez karty podarunkowe. Coinbase ogłosiło bardzo ważne partnerstwo z firmą „WeGift”, dzięki któremu możliwe jest wydawanie swoich kryptowalut m.in. na produkty Nike, czy płatność za przejazd w aplikacji Uber. Nowa usługa jest obecnie dostępna w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Holandii i Australii.

 
Boty Crypto
 

Platforma twierdzi, że jest pierwszą, która dopuszcza tego typu transakcje, co było możliwe dzięki partnerstwu z brytyjskim start-upem WeGift. Firmy, które akceptują metodę karty „e-gift” to Uber, Google Play, Nike, Tesco, Ticketmaster, Zalando czy Decathlon. Coinbase podało, że będzie rozszerzać listę krajów w ciągu najbliższych 90 dni, a jednocześnie będzie posiadać więcej sprzedawców detalicznych w swojej ofercie. Firma dzięki współpracy z londyńskim start-upem WeGift daje swoim użytkownikom możliwość konwersji kryptowalut na karty podarunkowe od ponad 120 sprzedawców detalicznych.

„Bez względu na to, czy konwersja Bitcoinów na Ubera, czy Ethereum na kartę e-podarunków ASOS, klienci będą mieli większą elastyczność i kontrolę nad tym, jak wykorzystują swoje krypto. Wprowadzając karty e-gift, klienci mają nową opcję, aby wydać swoje kryptowaluty, zdając sobie sprawę z ich wartość” – oświadczył zespół Coinbase

Akceptacja i rozwój kryptowalut oznacza, że ​​pewnego dnia będziemy mogli kupować papier toaletowy i chleb za pomocą Bitcoina, zamawiać taksówki w Ethereum i zaciągać kredyty hipoteczne w XRP. Chociaż niektóre z powyższych mogą być już możliwe w niektórych środowiskach niszowych, z komercyjnego punktu widzenia wprowadzenie kryptowaluty nie jest jeszcze możliwe.

 

 
FINCLUB
 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex