23 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Bitcoin Mining: Szacowanie zużycia energii górnictwa, względem wydobycia złota

3 min read
   
 

 

Wydobycie Bitcoina rzekomo pochłania znacznie więcej energii, niż wydobycie złota o tej samej wartości. Jest to zgodne z najnowszym raportem opublikowanym przez Nature International Journal of Science, opracowanym przez Max J.Krause i Thabet Tolaymat.

W raporcie tym możemy się dowiedzieć że ​​energochłonny proces wydobywania cyfrowych walut takich jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Monero, pochłania ogromne ilości energii elektrycznej w porównaniu do wydobywania metali takich jak złoto czy platyna.

Z informacji tych wynika że ​​potrzeba 17 (BTC) i 7 (ETH) megadżuli energii na wydobycie Bitcoin i Ethereum. Z drugiej strony wydobycie złota i platyny o tej samej wartości zajmuje od pięciu do siedmiu megadżuli energii.


Cryptohopper handluje wszystkimi dostępnymi cyfrowymi monetami jednocześnie, śledząc ich dokładne ceny i sprzedając, gdy tylko osiągną docelowy zysk!

 
 

W badaniach podkreślono że zilustrowane dane zużycia energii kryptograficznej, są niezależne od energii wymaganej dla systemów chłodzenia i innych operacji peryferyjnych. Oznacza to, że rzeczywiste liczby mogą być znacznie wyższe.

Zespół Nature International szacuje, że na samo wydobycie Bitcoinów zużyto w 2017 r. około 948 megawatów. Autorzy doszli do takich wyników biorąc pod uwagę 50 – procentowy udział rynkowy monety i logicznie zakładając że zużycie energii w górnictwie bitcoinowym wynosi około połowy całkowitego zużycia w branży.

To powiedziawszy, wydobycie kryptowalut intensyfikuje się wraz ze wzrostem zużycia energii i kosztów. Większe firmy nadal dominują na rynku kryptograficznym, głównie dzięki taniej energii elektrycznej.

 

Bieżące rozmowy na temat wydobycia BTC i złota

 

Obecnie toczy się wiele debat dotyczących zużycia energii krypto i wydobywczej złota. Ostateczne wyniki ujawniają jednak wyraźne różnice. Na przykład oszacowanie zużycia energii w kryptografii jest głęboko uzależnione od natury źródeł energii i wydajności urządzeń górniczych, a więc trudno jest uzyskać wiarygodne dane szacunkowe.

Z drugiej strony istnieje wiele ukrytych elementów w produkcji złota. Teoretycznie pośrednie, ale równie ważne w kwestii zużycia energii w tym sektorze.

 
 

W raporcie zwrócono również uwagę na to, że większość firm wydobywających złoto nie podaje konkretnych danych na temat zużycia energii. Bitcoin, kontra debata na temat wydobycia złota, pozostanie nadal nieprzejrzysty, dopóki nie zostaną przeprowadzone bardziej kompleksowe badania empiryczne.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex