20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Złoto & Srebro – Co słychać w aktywach

5 min read

Rajd złota do 2000 USD


   
 

Peter Grosskopf, prezes Sprott Inc. powiedział, że widzi przyszłość rynku złota w jasnych barwach.


Jego zdaniem inwestorzy powinni postrzegać złoto fizyczne jako walutę lub siłę nabywczą, która potrafi przechować wartość lepiej od innych aktywów w tych czasach. Złoto zachowuje się bardzo dobrze w ostatnich miesiącach, zaś analizy techniczne wykazują, że trend wzrostowy będzie utrzymywany w krótki, średnim i długim terminie. Podkreśla także, że złoto radzi sobie dobrze zarówno w otoczeniu inflacji jak i deflacji, więc inwestorzy będą chcieli mieć je w swoich portfelach.

Obecnie na rynku kontraktów terminowych zaobserwować można narastające obawy o to, że ilość złota będzie niewystarczająca na pokrycie wszystkich dostaw. Na fali obaw pojawiła się zmienność na cenach kontraktów terminowych w stosunku do cen SPOT. Grosskopf podkreślił, że jeżeli dostawy nie zostaną zrealizowane, ceny fizycznego złota mogą wystrzelić w górę i osiągnąć historyczne rekordy.


Jego zdaniem cena 2000 USD na początku przyszłego roku nie powinna być żadnym zaskoczeniemZłoto i srebro “rynkiem byka” na przestrzeni najbliższych lat


Złoto osiągnęło w tym roku wyższe zyski niż większość pozostałych klas aktywów. W 2020 roku stopa zwrotu wyniosła 12 proc. w USD, a jeszcze więcej w innych walutach. Inwestorzy zaczęli masowo kupować złoto w obawie przed gospodarczymi i ekonomicznymi skutkami pandemii SARS-CoV-2, która już teraz spustoszyła globalne rynki akcji.

 

Budować, oszczędzać, zarabiać, zabezpieczać oraz inwestować w aktywach możesz już od 15 zł

   
 
AUVESTA

Zdaniem O’Bryne’a (dyrektor ds. badań w GoldCore.com), inwestorzy mogą spodziewać się długoterminowej hossy dla złota i srebra, ponieważ wpływ pandemii na gospodarki i rynki finansowe, będzie w dalszym ciągu bardzo silny. Tym, co najbardziej wpłynie na pozycję metali szlachetnych, jest kreacja pieniądza na skalę, jakiej nie uświadczyliśmy jeszcze nigdy w historii ludzkości. Będzie to prowadziło do osłabiania się walut względem metali.


Uncja złota – Informacje


Ile gram ma uncja złota?

Inwestowanie w złoto nierozerwalnie wiąże się z pojęciem uncji, gdyż to właśnie w tej jednostce miary wyrażana jest masa złota. Uncja, oznaczana symbolem „oz”, to jednostka masy bądź objętości, za którą kryje się wiele różnych wartości. Wynika to z historycznych zaszłości, istnienia wielu systemów wagowych oraz różnych zastosowań na przestrzeni historii. Niewątpliwie najbardziej popularnymi odmianami uncji są:

  • uncja międzynarodowa;
  • uncja trojańska.

Uncja międzynarodowa to 1/16 funta międzynarodowego. Miara funta międzynarodowego, oznaczanego symbolem „lb”, zmieniała się na przestrzeni lat, jednak aktualnie w krajach anglosaskich przyjmuje się, iż jest równa: 0,45359237 kg. Masa jednej uncji międzynarodowej wynosi tym samym 28,34952981 g.

Uncja trojańska to z kolei 1/20 funta trojańskiego. Ze względu na zastosowanie określana jest często uncją jubilerską oraz aptekarską. Funt trojański, określany symbolem „ozt”, od wieków wykorzystywany był jako jednostka masy metali szlachetnych, stąd też tradycja ta jest nadal kontynuowana. Nieco inna niż niegdyś jest jednak miara funta trojańskiego, która obecnie w krajach anglosaskich wynosi 0,373241721 kg. Masa jednej uncji trojańskiej wynosi zatem 31,1034768 g.

Ile kosztuje uncja złota?

Ceny złota podlegają nieustannym zmianom, gdyż zależą od wielu czynników, stąd trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczące ceny uncji złota. Co wpływa na kurs złota? Do najważniejszych czynników zaliczyć należy:

  • ścierające się ze sobą siły popytu i podaży;
  • sytuację polityczno-gospodarczą na świecie;
  • poziom inflacji;
  • stopy procentowe;
  • kurs dolara amerykańskiego.

Oczywiście czynników wpływających na bieżącą cenę złota jest o wiele więcej. Ponadto, jak niejednokrotnie udowodniła już historia, kurs szlachetnego kruszcu nierzadko odrywają się od swych fundamentów i przeczy ogólnie przyjętym prawidłowościom.

 
AUVESTA
 

By zapoznać się z aktualną ceną jednej uncji złota warto przestudiować aktualną ofertę Mennicy Polskiej lub skorzystać z innej, równie korzystnej opcji – szczególnie dla osób które zajmują się marketingiem sieciowym.

Czy warto kupić uncję złota?

Inwestowanie w złoto ma wiele zalet – pozwala na uniezależnienie się od niezwykle zmiennych rynków finansowych , ochronę wartość pieniądza w czasie i skuteczną dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Opłacalność inwestycji w szlachetny kruszec jest pochodną wielu czynników, w tym między innymi momentu wejścia w inwestycję. Zakup uncji złota po niekorzystnej cenie istotnie wpłynie na stopę zwrotu, dlatego też decyzję tę warto dobrze przemyśleć. Przy ujemnych stopach procentowych, jakie obowiązują dziś w kilku krajach, inwestycja w złoto może okazać się znacznie korzystniejsza aniżeli deponowanie środków na lokacie czy w obligacjach skarbowych. W Polsce stopy procentowe kształtują się na poziomie nieco wyższym, stąd może to nie być najwłaściwszy moment na duży jednorazowy zakup szlachetnego kruszcu, nawet uwzględniając fakt, iż inflacja utrzymuje się na poziomie najwyższym od 4 lat. Co więcej, z początkiem lipca ceny złota przełamały ponadmiesięczną tendencję spadkową, podczas której kurs stopniał z poziomu 1300 dolarów do zaledwie 1210 dolarów za uncję i w niespełna dwa tygodnie wzrósł do 1240 dolarów. Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex