Zadbaj o swoje finanse – W obecnych czasach możesz stracić pracę szybciej, niż myślisz

 
   
 

Pracujemy sobie codziennie na etacie, mamy sielankę, komforcik a tu raptem ..trach, przychodzi szef i mówi:

“Dziś zastąpi Ciebie robot

Tak, to już nie jest fikcja. Coraz częściej mówi się o tym że będą za Nas pracować maszyny które już teraz w dobie automatyzacji i robotyzacji powoli przenikają do naszego życia. Staje się już wszechobecnym stwierdzenie, że rozwój sztucznej inteligencji wpłynie na przyszłość Nas wszystkich. Od niemal 100 lat mówi się o zastępowaniu ludzkiej pracy maszynami. Katastrofy nie ma …dla przemysłu. Dla czynnika ludzkiego, może mieć to skutek zupełnie odwrotny.

Ale…

…zarabiać online też nie będzie każdy. Nie jest tak lekko 🙂 Jak to często piszę musi być kasjerka (ktoś z naszych zakupów musi Nas rozliczyć),  robotnik budowlany (drogi ciągle będą budowane), górnik (trzeba w piecu czymś napalić), będzie też piekarz dzięki któremu zjemy sobie z rana ciepłe bułeczki. Nie każdego też zachwyca praca poprzez Internet. Siedzenie przed komputerem, pisanie na blogu, robienie reklam, promocji, ślęczenie nad wykresami, obserwacja giełdy, kup, sprzedaj, zainwestuj – jednym słowem….

“Biznes Online może robić każdy – ale nie jest on dla każdego”

 
 

Otóż każdą osobę z wymienionych powyżej specjalizacji może zastąpić “skomputeryzowany twór”. Inaczej rzecz biorąc może to być technologia która przejmie pracę naszej “pary rąk”. Warto więc sobie pewne rzeczy przemyśleć i uświadomić, póki jest czas.

USA: Pierwszy sklep bez kas i kolejek

Jesteś kasjerką lub kasjerem? Możesz mieć problem z pracą.

Amazon.com  – amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe które zajmuje się handlem elektronicznym B2C i prowadzi największy na świecie sklep internetowy otwiera w USA swój pierwszy sklep spożywczy, w którym nie ma kas, ani kas samoobsługowych – Amazon Go. Sklep ten może radykalnie zmienić funkcjonowanie tradycyjnych sklepów – podało BBC.

Sklep w Seattle, znany jako Amazon Go, działa dzięki kamerom i czujnikom, które śledzą, co klienci biorą z półek i co odkładają.

W sklepie wykorzystywane są kamery montowane do sufitu. Wchodząc do sklepu kupujący musi przejść przez bramkę skanując na smartfonie aplikację Amazon Go.

Czujniki znajdujące się na półkach dodają produkty wybrane przez klienta do rachunku. Gdy klient waha się i odkłada z powrotem towar na półkę, produkty te są usuwane z rachunku. Kasy stają się zbędne – należność za zakupy jest pobierana z karty płatniczej klienta, gdy opuszcza on sklep.

Do czego to zmierza?

Z pewnością do pewnych ograniczeń w kwestii zatrudnienia. Warto więc już teraz zadbać o siebie, rodzinę i swoje pieniądze. Wielu z nas w dużej mierze przejada i nie wie w jaki sposób oszczędzać.

Uwaga! 10 czy 50 tys zł na koncie bankowym to nie “oszczędności”. To kolejne zobowiązanie które będziemy musieli realizować gdy trzeba będzie naprawić samochód, zrobić remont w domu czy opłacić córki lub syna studia.

A potem? Znowu konto na debecie?!

Oszczędzanie – to pewien miesięczny procent z ogólnie uzyskanych przychodów które wpłacamy a ładniej to ujmując, inwestujemy np. w aktywa które dodatkowo pracują. To pula finansowa którą zarządzamy każdego miesiąc i też w każdym kolejnym. Nie dość że ona się powiększa to i samoistnie  pracuje. Nie jest to typowa lokata. Z takim procentem które dają lokaty trzeba być prawdziwym desperatem aby odkładać i tam inwestować. Aktywem może być inwestycja w złoto  czy diamenty. W takim przypadku nie dość że oszczędzamy, inwestujemy to też się i zabezpieczamy.

W przypadku kruszcu po świetnym powrocie hossy na  rynek złota, rok 2017 przyniósł akurat więcej rozczarowań niż “wielkich procentów”. Było to głównie powodowane pozostaniem go w cieniu akcji i –  przede wszystkim – ogromnej kapitalizacji i zainteresowaniu kryptowalutami. Ogólny procent i tak jednak bardziej korzystny niż podana wyżej za przykład lokata w skali roku.

Diamenty to również korzystna inwestycja, która świetnie się sprawdza w kwestii ochrony Naszego kapitału. W historii nie było takiego momentu, aby diamenty drastycznie staniały. Bywały takie rzeczy natomiast w przypadku złota.

Mamy więc dwa konkretne aktywa.

Jakie może być trzecie?

Wniosek nasuwa się sam. Skoro coś “mocnego” do tej pory – “słabnie” w obrębie czegoś co prawdę pisząc dopiero powstaje, skupia ogromną społeczność oraz duże pieniądze  – to muszą to być kryptowaluty. Warto co miesiąc wydać z naszej puli przeznaczonej na oszczędnościową inwestycje 100 czy 200 zł w krypto. Sprawdzić, poczytać co za nią stoi, jakie argumenty przemawiają za tym aby ją kupić. Weryfikować kryptowaluty można na wiele sposobów a biorąc pod uwagę “long term” a więc zakup i trzymanie do sprzedaży w dłuższej perspektywie czasu, daje do wyboru naprawdę sporą ich ilość.

 
MONESE
 

Podam jeden z przykładów gdzie przy nie dużym wkładzie, cierpliwości i odpowiednim się”wstrzeleniu” można było zarobić fajny procent.

Kryptowaluta PIVX osiągnęła 152 796 % wzrostu. Ktoś kto zainwestował 100 zł w PIVX na początku 2017 roku zarobił 152 696 zł na jego koniec.

Zawsze bierz pod uwagę ryzyko inwestycyjne!

Nie przejadaj pieniędzy a je “rozrzucaj”.

Rozrzucaj wszędzie tam gdzie wiesz że  z czasem zobaczysz zadawalającą Ciebie stopę zwrotu. A potem otwieraj kolejne i kolejne źródła. Nie stój w miejscu i patrz przez duże okno na to co się obecnie dzieje w świecie technicznych nowinek,  finansów i rynku krypto. Wszystko to ma ogromne znaczenie i zasadniczo jest mocno powiązanie ze sobą.

Podstawowym błędem u osób które pracują w biznesie online lub też zamierzają,  jest “pęd” do pierwszego miliona. Najciekawsze jest to, że takie osoby zazwyczaj nie są w stanie zarobić swoich pierwszych ….100 zł. Marzyć trzeba, Marzenia Należy Realizować, Pielęgnować ale w racjonalnych ramach czasowych dostosowanych do określonych możliwości i potrzeb. Skup się na mniejszych sumach, ustabilizuj je, potem będzie już z górki.

Obrazkowa ciekawostka.  🙂

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w firmach w których obrót masz w BTC lub innych kryptowalutach - zapraszam poniżej. Pamiętaj że trzymając pieniążki w standardowej walucie Fiat na wzroście nie zarobisz a wręcz przeciwnie - inflacja, deflacja. W krypto natomiast jest to jak najbardziej możliwe.

Warto mieć też zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

PARAIBA - Zobacz !

QUICKX CRYPTOADVICE - Zobacz !

 

Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
YouTube
YouTube
Instagram
0 0 vote
Article Rating
 
 

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł, nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
   
 

Podoba ci się ten blog? Pomóż w jego promocji!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex
()
x
Przeczytaj inne:
“Kryptowaluciane Newsy” – 21.05.2018

Steve Wozniak: Kolejnym Apple może być Ethereum Projektant Apple pozytywnie o Ethereum         Na jednej z konferencji...

Zamknij