22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Zabezpiecz WordPress przed wirusami

2 min read


   
 

System zarządzania treścią WordPress jest najpopularniejszym CMSem na świecie. Ilość wirusów, które powstają każdego dnia jest przeogromna, więc łatwo narazić się na infekcję. Jeśli zabezpieczenia naszego serwisu nie są wystarczające istnieje spore ryzyko włamania lub zarażenia wirusem. Wszelkie infekcje wpływają także bardzo niekorzystnie na pozycjonowanie. Poniżej przestawiamy sprawdzone sposoby na zabezpieczenie serwisu.


Wybierz bezpieczny hosting


Ważne, żeby nasza strona była umiejscowiona na dobrym hostingu. Dobrze jeśli ma ochronę przeciwko atakom DDoS, obsługę najnowszej wersji PHP 7 oraz włączoną obsługę konfiguracji php w tym mod_rewrite. Dobrym znakiem jest także automatyczne robienie kopii zapasowych plików oraz bazy danych. Przy wyborze hostingu warto zainteresować się porównaniami firm hostingowych oraz wybór takiej, która dostosowana jest pod silnik WordPress.

 
AIOP
 

Rób backupy!


Ludzie dzielą się na dwie grupy. Osoby, które robią kopie bezpieczeństwa oraz takie, które dopiero zaczną je robić. Automatyczne kopie zapasowe mają niebagatelne znaczenie w bezpieczeństwie stron. Warto je robić na bieżąco, a najlepiej automatycznie i przechowywać na zewnętrznym serwerze lub w chmurze. Pozwoli to szybko stanąć na nogi po niechcianym ataku.


Usuń nieużywane szablony


Bardzo często zdarza się, że standardowe szablony wordpressa są przyczyną włamań. Jeśli ich nie używasz to po prostu usuń foldery w których się znajdują wraz z zawartością (wp-content/themes/[nazwaszablonu]). Mowa o szablonach typu Twenty Seventeen, Twenty Sixteen itd……..

źródło: https://advist.pl

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex