W którym kraju, co trzeci jego mieszkaniec jest milionerem?   
 

Monako, małe miasto-państwo na Riwierze Francuskiej, znane jest również jako plac zabaw dla ultrabogatych. Z danych raportu Knight Frank Wealth 2019 wynika, że 12 261 osób spośród 38 300 mieszkańców Monako to milionerzy.

Oznacza to, że milionerami jest około 32 proc. mieszkańców Monako – prawie jedna trzecia ludności. Wszyscy ci ultrazamożni Monakijczycy znajdują się na terenie o powierzchni 2 kilometrów kwadratowych.

Równie godnym uwagi jak tak oszałamiająca koncentracja bogactwa – o ile nie bardziej – jest fakt, że w Monako nie ma praktycznie żadnej biedy.

 
 

“Rząd reinwestuje dochody z turystyki i inne zyski kapitałowe z powrotem w społeczność, aby poprawić jakość życia i zachęcić zamożnych do podróżowania i kupowania nieruchomości” – napisała o Monako Karyn Adams z Borgen Project, organizacji non-profit, której misją jest walka z globalnym ubóstwem.

“Nawet jeśli to poprawianie jakości życia ma na celu przyciągnięcie obcokrajowców z pieniędzmi, to korzystają na nim również miejscowi, co w efekcie niemalże niweluje ubóstwo w tym małym, dumnym i suwerennym kraju” – dodała Adams.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex