Monako, małe miasto-państwo na Riwierze Francuskiej, znane jest również jako plac zabaw dla ultrabogatych. Z danych raportu Knight Frank Wealth 2019 wynika, że 12 261 osób spośród 38 300 mieszkańców Monako to milionerzy.

Oznacza to, że milionerami jest około 32 proc. mieszkańców Monako – prawie jedna trzecia ludności. Wszyscy ci ultrazamożni Monakijczycy znajdują się na terenie o powierzchni 2 kilometrów kwadratowych.

Równie godnym uwagi jak tak oszałamiająca koncentracja bogactwa – o ile nie bardziej – jest fakt, że w Monako nie ma praktycznie żadnej biedy.

 
Guarium Sklep Online
 

“Rząd reinwestuje dochody z turystyki i inne zyski kapitałowe z powrotem w społeczność, aby poprawić jakość życia i zachęcić zamożnych do podróżowania i kupowania nieruchomości” – napisała o Monako Karyn Adams z Borgen Project, organizacji non-profit, której misją jest walka z globalnym ubóstwem.

“Nawet jeśli to poprawianie jakości życia ma na celu przyciągnięcie obcokrajowców z pieniędzmi, to korzystają na nim również miejscowi, co w efekcie niemalże niweluje ubóstwo w tym małym, dumnym i suwerennym kraju” – dodała Adams.

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
YouTube296
YouTube
LinkedIn
Instagram