×

W co inwestuje Warren Buffett?

W co inwestuje Warren Buffett?   
 

Warren Buffett – magik od procentu składanego.

Amerykański ekonomista, inwestorgiełdowy, przedsiębiorca i filantrop. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie.

Ten, jeden z najlepszych inwestorów naszych czasów urodził się w 1930 roku w Omaha a swojej pierwszej inwestycji dokonał już w 14 roku życia. Na czym zarobił!? Otóż kupił 40 akrową działkę w Nebrasce, którą następnie wydzierżawił. Na dzień dzisiejszy jego majątek prywatny jest szacowany przez Bloomberga na 78,5 mld USD. Niebagatelna sumka, dająca kolejne intratne możliwości inwestycji.

Buffetta urzekła magia procentu składanego. Tak naprawdę faktycznie jest to ogromne “narzędzie” w rękach człowieka ale nie wystarczy być w jego “posiadaniu”. Potrzebna jest jeszcze cierpliwość, rozsądek i oczywiście pokaźny kapitał.

Procent składany to mechanizm, w którym odsetki za dany okres oprocentowania są doliczane do kapitału (podlegają kapitalizacji), dzięki czemu „składają się” na zarobek w następnym okresie oprocentowania.


Strategia Buffetta


Wydawałoby się że inwestowanie nie jest trudne. Z drugiej jednak strony musimy mieć na nią pieniądze. Zazwyczaj dużo pieniędzy a dodatkowo wybierać sensowne aktywa, które nam przyniosą w końcowym stadium – zysk. Nie jesteśmy też w stanie przewidzieć czy np. zakupione akcje będą strzałem w dziesiątkę.

Jaka więc jest strategia inwestycyjna Warrena Buffeta ?

Buffet nabywał duże pakiety akcji, niewielkiej liczby doskonale poznanych przedsiębiorstw (zob. inwestowanie skoncentrowane). Wartość przedsiębiorstw szacował m.in. za pomocą metody zdyskontowanych przepływów pieniężnych. Dominującą pozycję w jego portfolio zajmuje Apple (blisko 50 mld USD), które w tym roku zdrożało już o 31%. Drugą pozycją jest Bank of America (26,9 mld USD, +8,6% w tym roku), a trzecią wielbiona przez wyrocznię z Omaha – Coca-Cola (szczególnie, gdy spożywa ją z burgerem), której akcje zwyżkują w 2019 roku już o 17,3%.


15 największych pozycji w portfelu Warrena BuffettaPomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex