×

Tron vs. XRP. Oba kontrowersyjne tokeny przeciwko światu

Tron vs. XRP. Oba kontrowersyjne tokeny przeciwko światu

 
 

Wprowadzenie – TRON i XRP

   
 

 

TRON i XRP ujawniają interesujące podobieństwa i kontrasty ze sobą nawzajem, jak i z innymi projektami kryptowalut i blockchain. XRP dostarcza symbol tickera dla Ripple, a TRX dostarcza symbol tickera dla TRON.

Analiza tych dwóch projektów pokazuje, że odzwierciedlają one różne cele i strategie wielu tradycyjnych projektów kryptograficznych. Czy to oznacza, że TRON i XRP stają przeciwko reszcie świata kryptografii?

 

TRON i XRP vs. Ethereum i Bitcoin

 

TRON i XRP stanowią odpowiednio antytezę Ethereum i Bitcoin. Podczas gdy Bitcoin stara się zastąpić tradycyjne banki i organizacje finansowe zdecentralizowaną i pozbawioną zaufania siecią, XRP Ripple’a stara się służyć tym właśnie organizacjom jako swojemu rynkowi docelowemu.

XRP vs. Bitcoin

 

Bitcoin zyskuje nowych górników z całego świata, a XRP Ripple’a chce czerpać zyski od klientów korzystających z sieci RippleNet. Dodatkowo gdy wielu miłośników kryptografii postrzega monety jako działania typowo inwestycyjne, XRP Ripple’a służy jako narzędzie dla RippleNet.

Jak powiedział kiedyś dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, „Ripple to prywatna spółka o przepływach pieniężnych bez  żadnych planów”.

TRON vs. Ethereum

 

TRON natomiast ma nadzieję na zdecentralizowaną platformę do rozwoju zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Ethereum stworzył ten model, więc TRON zamierza konkurować bezpośrednio z Ethereum.

 
Cryptotab
 

Vitalik Buterin, twórca Ethereum, wyłonił się z inżynierii oprogramowania i zaplecza badawczego. Ale Justin Sun, twórca TRON, pochodzi z typowego biznesu i przedsiębiorczości. Ponadto Sun pracował w Ripple przez ponad dwa lata. W związku z tym TRON i XRP podchodzą do metody blockchain z perspektywy biznesowej, a nie z perspektywy inżynieryjnej.

 

Ripple’s XRP – Podejście biznesowe

 

Rozpoczęty w 2012 roku projekt Ripple,  stara się zapewnić pakiet oprogramowania sprzedawanego bankom, dużym instytucjom finansowym, dużym korporacjom z dużymi departamentami finansowymi i innymi podobnymi organizacjami. Oprogramowanie Ripple umożliwia klientom wysyłanie płatności, przetwarzanie płatności i utrzymywanie płynności.

Obecnie, wielonarodowa korporacja z siedzibą w Nowym Jorku która chce przetworzyć tradycyjne środki do Tokio, na swojej drodze napotyka na wiele problemów. Korporacja lokuje środki w usłudze przelewu, uiszcza opłaty za tę usługę, uwzględnia wszelkie odpowiednie przepisy i regulacje oraz zajmuje się kursami wymiany. W tym przypadku każdy etap procesu, wymaga czasu. Same różnice stref czasowych też stwarzają problemy.

Przekazywanie pieniędzy za granicę stanowi obecnie tak wiele wyzwań, że aby zachować płynność w danym kraju, wielonarodowe korporacje przechowują duże depozyty w tym kraju. Ale przechowywanie dużych sum nie może być najlepszym wykorzystaniem tych pieniędzy.

Kryptowaluta rozwiązuje problemy związane z kursami walut, szybkością transferu i opłatami. A firma Ripple zamierza rozwiązać te problemy specjalnie dla dużych organizacji finansowych a jako klienci będą oni „hojnie” płacić  za łatwość użycia i wydajność.

 


 

Czterej główni dostawcy usług płatniczych MoneyGram, MercuryFX, IDT i Cuallix ogłosili, że uruchomią pilotażowe programy produktów Ripple. Innymi użytkownikami Ripple są Santander, UniCredit, UBS i Standard Chartered.

Kwestia czy Ripple istnieje jako scentralizowana lub zdecentralizowana sieć, teoretycznie nieistotna jest niemal absurdalna. Ripple skierowany jest do głównych instytucji finansowych i działów finansowych dużych korporacji jako wybranego segmentu rynku. Decentralizacja przemawia do Cyperpunków, zwolenników anty-establishmentu, wolnościowców, rewolucjonistów i technologów.

 

Projekt Tron

 

TRON i XRP mają różne perspektywy. Podczas gdy Ripple koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań dla potrzeb korporacyjnych, TRON wydaje się być „tworem” jednego człowieka. Jednak Justin Sun, założyciel TRON wie co robi. A że odniósł już duże sukcesy w poprzednich przedsięwzięciach, to widać że wykazuje wystarczające umiejętności biznesowe.

Bez innowacji w technologii lub widocznego zespołu prowadzącego projekt, przyszłość projektu TRON wydaje się polegać na zdolności organizacji do negocjowania umów i współpracy z innymi organizacjami.

W marcu 2018 roku TRON nawiązał współpracę z platformą do gier BitGuild. Zgodnie z umową BitGuild zapewnia unikalny zestaw limitowanych edycji zasobów gry dla społeczności TRON. Później w maju 2018 roku, TRON ogłosił strategiczne partnerstwo z vSport. vSport wykorzystuje technologię blockchain do obsługi społeczności piłkarskiej.

Wreszcie w czerwcu 2018 r. TRON nabył BitTorrent. BitTorrent stworzył protokół komunikacyjny do współdzielenia plików peer-to-peer. Jak widać więc jeśli brakuje ci umiejętności do budowania technologii to  za wszelką cenę kupuj firmy które kompensują twoje braki.

 

TRON And XRP – Przemyślenia

 

Bitcoin i Ethereum tworzyły innowacje w technologii. Alternatywnie TRON i XRP istnieją jako przedsięwzięcia biznesowe wykorzystujące aktualne koncepcje w technologii. Ripple XRP nie ma rewolucyjnej technologii Bitcoin, ale kierowany jest  przez doświadczonych menedżerów, Ripple pokazuje zdolność do skupienia się na lukratywnym segmencie rynku.

 
 

Firma Ethereum wprowadziła koncepcję zdecentralizowanej platformy do opracowywania aplikacji. Fundacja Ethereum kontynuuje innowacje, badania i rozwój nowej technologii blockchain. TRON sprawia wrażenie koszyczka pełnego wytrychów, bez dostrzegalnego zespołu do realizacji wizji. Ale być może to się zmieni. Jedną z wyraźnych sił TRON-u wydaje się być jego dostęp do kapitału, aby po prostu kupić to czego nie można zbudować.

 

 


Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
 
AUVESTA
 

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł, nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga e-pasywnezarabianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji tu zawartych. Publikowane są one w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Działania podejmowane przez czytelnika, odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. Żaden z przedstawionych artykułów NIE daje GWARANCJI zysku ani odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Dlatego też i ja nie gwarantuję Ci ani zysku ani odzyskania wkładu. Jeżeli blog przypadł Ci do gustu? Możesz go wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR

Opublikuj komentarz

Don`t copy text!