×

Tokenizacja – czym jest i jak na niej zarobić

Tokenizacja – czym jest i jak na niej zarobić


   
 

Z pewnością każdy, kto zagłębił się w branżę blockchain spotkał się z pojęciem tokenizacji. Ze względu na  rozwiązanie jakie nam oferuje, tokenizacja biznesu staje się coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców podążających za nowymi trendami. To nie tylko świetny sposób finansowania przedsięwzięcia, ale także szereg narzędzi do automatyzacji oraz uproszczenia wielu procesów. W tym artykule poznasz na trzech przykładach najprostsze formy wykorzystywania tokenizacji.

Pod pojęciem ‘tokenizacja’ kryją się wszelkie procesy mające na celu przekształcenie biznesu z tradycyjnego modelu do cyfrowego. Przede wszystkim to przeniesienie wartości danego przedsięwzięcia na cyfrowy nośnik jakim jest token. Z tym rozwiązaniem wiąże się szereg zalet, a główną z nich jest transparentność i wiarygodność. Rejestr oraz historia danego aktywa jest jawny i każdy z posiadaczy może w dowolnym momencie do niego zajrzeć. Dzięki temu nie ma tu miejsca na manipulacje czy nieuczciwe praktyki.

Tokenizacja jako sposób finansowania

Podstawową możliwością jaką daje nam tokenizacja jest pozyskanie finansowania. Emitowanie własnego tokena nie zawsze musi wiązać się koniecznością wykorzystania ich do przechowywania wrażliwych danych, czy obsługiwania  skomplikowanych procesów. Może to być po prostu udoskonalona forma pozyskiwania kapitału, który zostaje przeznaczone na konkretne cele związane z uruchomieniem nowego przedsięwzięcia. W zależności od rodzaju tokenów przedsiębiorca może decydować o ich przeznaczeniu.

Tokeny STO (Security tokens) możemy porównać do papierów wartościowych. które są zabezpieczone prawnie, a ich wartość opiera się na konkretnych aktywach (akcjach, prawie własnościowym itd.). Tokeny Security są doskonale wykorzystywane wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba ustalenia jasnych założeń i warunków, oraz podziału zysków. Przykładem może być rynek nieruchomości. Tokeny STO umożliwiają firmom emitowanie swoich “akcji” co wcześniej było ciężkie do osiągnięcia. Aby wejść na giełdę należy spełnić masę warunków oraz ponieść stosowne koszty. W przypadku tokenizacji, emisja akcji jest tania i prosta.

Z drugiej strony mamy tokeny użytkowe (Utility tokens), które przeznaczone są do nabywania wartości oferowanej przez dane przedsięwzięcie. Można nimi płacić za usługi, kupować towary, a w niektórych przypadkach za pomocą głosowań decydować o dalszych losach projektu. Firma emitując tokeny użytkowe zyskuje kapitał na rozwój, a użytkownicy kupują je w celu wykorzystania do skorzystania z oferty tej firmy. Jeśli potencjał rozwoju projektu jest duży, inwestorzy zapatrują w tym swoją szansę i kupują tokeny z myślą o wzroście ich wartości. W tym przypadku dochodzi także spekulacyjny charakter inwestycji. Tokeny użytkowe sprawdzają się świetnie również w akcjach crowdfundingowych, gdzie założyciele prowadzą przedsprzedaż swoich usług.


Prosty przykład inwestycji w Security Tokens Selfmaker Smart Solutions


Najprościej można to porównać do zakupu Akcji danej Spółki.
Firma udostępnia swoje Akcje, inwestorzy kupują, firma się rozrasta i później wraz z jej wzrostem otrzymują co kwartał bądź co rocznie regularne Dywidendy.

W tym przypadku Firma SelfMaker została Stokenizowana przez Powołaną Spółkę SelfmakerSmartSolutions i dzięki temu w tym momencie mamy możliwość zakupu Security Tokens czyli inaczej mówiąc Cyfrowych Akcji Firmy. Mając te Tokeny, jesteśmy uprawnieni do otrzymywania Tokenad czyli tradycyjnie Dywidend.
Inwestują pozyskiwany Kapitał w Rozwój Firmy, a osoby które mają Cyfrowe Akcje będą mogły cieszyć się Pasywnym zarobkiem w przyszłości. W zależności ile Tokenów będą posiadać, tyle będą otrzymywać $$$.

W przypadku SelfMaker:

  • Inwestujesz w Realną Firmę
  • Inwestujesz w Wartościowy Produkt
  • Inwestujesz w Swoją Przyszłość.
    Warto zaznaczyć, że firma dąży do uzyskania Lidera w branży automatyzacji. Wspołpracuje z ponad 30 globalnymi partnerami i jest pionierem w Europie.


Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex