19 kwietnia 2024

Historia aut elektrycznych, czyli jak to wszystko się zaczęło


   
 

Żeby to wszystko zrozumieć, musimy cofnąć się prawie 200 lat wstecz do momentu, który miał ogromny wpływ na dzisiejszy rynek motoryzacji. Za pioniera aut elektrycznych uważa się Roberta Andersona, który w 1832 roku skonstruował pierwszy prototyp samochodu elektrycznego. Jednak z uwagi na fakt, że auto Andersona było wyposażone w baterie, które nie miały możliwości ponownego naładowania, jego pomysł oraz nazwisko zostało wkrótce przyćmione przez innych wynalazców.Ponowna próba zrewolucjonizowania branży aut elektrycznych


Rynek motoryzacyjny był zdominowany aż do.. no właśnie historycy, jak i miłośnicy elektryków mogą się spierać o ponowny powrót aut elektrycznych. Historycznie rzecz biorąc, to od 1973 roku w głowach inżynierów odrodził się pomysł na unowocześnienie aut elektrycznych.

Było to spowodowane kryzysem naftowym i wprowadzeniem embargo na wydobycie paliw kopalnianych. W latach 70 bawarski koncern BMW zaprezentował model 1602e, jednak wysoki koszt auta, duża waga oraz niski zasięg baterii nie zrewolucjonizował rynku. Tak historia się rozwijała, inne koncerny takie jak Audi czy Volvo próbowało swoich sił aż do 2008 roku.

 
AIOP
 

Miłośnicy elektryków są zgodni, że dla nich era aut elektrycznych zaczęła się właśnie w 2008 roku. W tym roku Tesla zaprezentowała model Roadster, był on nie tylko szybko, ale również bateria starczała na kilkaset kilometrów. Tak zaczęła się rewolucja, która trwa do dzisiaj i o ile nic nie stanie na przeszkodzie to będzie się ta branża rozwijała przez kolejne lata. Kto wie, może i nawet opanują 50% rynku motoryzacyjnego!?


Ciekawostka dotycząca Tesli | Co ona tak naprawdę potrafi!?


Jest też pewna ciekawostka dla prawdziwych fanów Tesli. Pewna firma stworzyła projekt Bcoin, który polegał na przekształceniu Tesli w pełen węzeł Bitcoin.Bcoin wprowadza alternatywną implementację protokołu Bitcoin, którego można użyć do uruchomienia węzła na dowolnej maszynie. W rezultacie sieć Bitcoin miała po swojej stronie cały samochód, pomagający w procesie obsługi największej na świecie cyfrowej waluty. Oczywiście nie jest to dobry pomysł, bo cały proces jest inwazyjny i może wpłynąć na system samego samochodu oraz wprowadzić niepożądane modyfikacje, które mogą nawet sam system samochodu trwale uszkodzić. Z tego, co wiadomo, nie jest to pierwsza próba wykorzystania systemu komputerowego, aby zmienić pojazd elektryczny w pełny węzeł Bitcoin, ale to tylko taka ciekawostka ?

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex