20 kwietnia 2024

Tak to już możliwe! Wypłaty dla pracowników w …Bitcoinie! oraz która poważna instytucja zaleca inwestowanie w Bitcoina?!

4 min read

Nowa Zelandia właśnie stała się pierwszym krajem, który zalegalizował wypłaty wynagrodzeń w kryptowalutach (BTC)

   
 

Według raportu Financial Times Nowa Zelandia zezwala firmom od 1 września 2019 r. na wypłacanie pensji w kryptowalutach, stając się tym samym pierwszym tego typu krajem. Główne wymagania to to, aby preferowana kryptowaluta była przypisana do standardowej waluty i bezpośrednio zamieniana na zwykłą formę płatności. Ten warunek pozwala bitcoinom zastąpić dolara nowozelandzkiego w wypłatach pracowników. Firmy płacące pracownikom w kryptowalucie mogą odliczyć podatek dochodowy za pośrednictwem krajowego planu płatności. Odwiedź stronę główną Markets Insider, aby dowiedzieć się więcej.

Według poniedziałkowego raportu Financial Times Nowa Zelandia stała się pierwszym krajem, który zalegalizował pensje w kryptowalutach. Krajowa agencja podatkowa orzekła, że ​​pensje i płace mogą być wypłacane w kryptowalutach, o ile preferowana moneta cyfrowa jest powiązana z co najmniej jedną standardową walutą. Nowa Zelandia wymaga również, aby wybrane krypto można było bezpośrednio zamienić na standardową formę płatności. Dzięki temu bitcoin – największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej – może służyć jako forma płatności dla pracowników Nowej Zelandii, gdy prawo wejdzie w życie 1 września.

Goldman Sachs zaleca inwestowanie w Bitcoina

Goldman Sachs, jeden z największych banków świata, zaleca inwestowanie w Bitcoina. Zdaniem instytucji jesteśmy w takim miejscu na wykresie głównej kryptowaluty, że takie posunięcie jest bezpieczne i niemal może zagwarantować dość wysoki zysk.

Goldman Sachs: kurs Bitcoina wzrośnie

Kurs Bitcoina mocno wzrósł od początku tego roku. Teraz ta hossa została zahamowana. W momencie pisania tych słów za 1 BTC trzeba zapłacić ok. 11 300 USD. Sam kurs jest na w miarę stabilnym poziomie. Ma się to jednak zmienić i główna kryptowaluta ma ponownie zacząć rosnąć. Tak przynajmniej uważa analityk Goldmans Sachs.

kurs bitcoina

W notatce analityka, której część została opublikowana na Twitterze przez Su Zhu, prezesa Three Arrows Capital, bank przedstawia swoją krótkoterminową prognozę dla Bitcoina (BTC). Celem Goldmana na wykresie jest rejon 13 971 USD. Dodaje się, że inwestorzy na rynku właśnie teraz powinni poważnie rozważyć zakup cyfrowej waluty, by za niedługo cieszyć się zyskiem.

 
AIOP
 

Analiza jest oparta na falach Elliotta. Właśnie ich nałożenie na wykres sugeruje, że kurs dojdzie do przedziału 12 916 USD, a następnie 13 971 USD.

Co może jednak zaskakiwać, Goldman Sachs prawdopodobnie sam nie zainwestuje w BTC. Martin Chavez, globalny współprzewodniczący działu papierów wartościowych w banku, jeszcze w maju mówił, że bank nie będzie inwestował w kryptowaluty. Przynajmniej do czasu, gdy ten rynek nie doczeka się solidnych i jasnych regulacji w USA. Mimo tego Goldman pozostaje jako bank przychylny kryptowalutom.

Bitcoin po 250 tys. USD

Nie tylko Goldman Sachs zaczyna być byczo nastawiony do kursu Bitcoina.

Tim Draper, legendarny inwestor z rynku VC i kryptowalut, uważa, że główna cyfrowa waluta nie ma dziś dużej konkurencji:

“Myślałem, że w tym momencie będzie znacznie więcej konkurentów, którzy byliby naprawdę istotni, ale ludzie skonsolidowali się w kierunku Bitcoina, ponieważ jest on zdecentralizowany”.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex