×

Ta kobieta zarobiła 22 mln USD na inwestowaniu w spółki dywidendowe – Historia

Ta kobieta zarobiła 22 mln USD na inwestowaniu w spółki dywidendowe – Historia

Cóż, okazuje się że jeden z najlepszych inwestorów dywidendowych w historii był ….kobietą

   
 

Anne Scheiber zbudowała portfel spółek dywidendowych o wartości 22 mln USD, który co roku – przez wiele lat – dawał jej około 750 tys. USD pasywnego dochodu. Zanim została skutecznym inwestorem dywidendowym, była zwykłą urzędniczką.

Jak oszczędna urzędniczka została milionerką?

Anne Scheiber była przez niemal całą karierę urzędniczką amerykańskiej skarbówki IRS. W wieku 51 lat przeszła na wczesną emeryturę. To był rok 1944. Postanowiła, że oszczędności swojego życia umieści w akcjach spółek dywidendowych. Przez pozostałe 50 lat swojego życia zajmowała się zarządzaniem portfelem (dożyła aż 101 lat).


Anne urodziła się w 1893 roku. Straciła bardzo wcześnie ojca, a jej matka inwestowała w edukację jej braci. Anne skończyła więc szkołę wieczorową za własne pieniądze. W wieku 42 lat rozpoczęła pracę w IRS, ale szybko zorientowała się, że możliwości jej awansu są ograniczone. Jednak w trakcie swojej pracy w skarbówce zaobserwowała, że niemal wszyscy bogaci ludzie inwestują w akcje spółek płacących dywidendy (a także w nieruchomości, które wynajmują, oraz w biznesy, które na nich pracują).

 
 

Po dokonaniu tej obserwacji już wiedziała, w jaki sposób chce inwestować. Doszła do wniosku, że może stać się relatywnie zamożną osobą, inwestując w spółki dzielące się regularnie zyskami ze swoimi akcjonariuszami. Zaczęła jak najwięcej odkładać, ze swojej pensji wynoszącej 4 tys. USD rocznie.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex