20 kwietnia 2024

Recesje na rynku gospodarczym, Banki centralne zaciskają pasa dla poszczególnych państw, Zadłużenie w Polsce

3 min read


   
 

Na całym świecie możemy zaobserwować spowolnienie gospodarcze. Tyczy się to takich potęg jak Stany, Japonia czy Chiny. W jaki więc sposób inwestor indywidualny może przygotować się do kryzysu?

Tego typu wypowiedzi nie zobaczysz w naszej “kochanej” telewizji. Tam jest – wszystko miodem i mlekiem płynące.

Ciekawostka o tzw.. zegarze zadłużenia USA


W poniższym linku (na żywo), możesz zaobserwować zadłużenie jakie występuje w USA. Wszystko co jest na czerwono, są to długi, na zielono są to dochody. Coś za dużo tej “czerwieni”Długi USA przewyższaja dochód. Okazuje się że USA i Japonia to najwięksi bankruci. 99% osob w USA, nie wie że ich domy – nie są już w ich posiadaniu. Jeżeli kondycja najsilniejszego do tej pory kraju na świecie jest taka a nie inna – to jaka jest kondycja Polski ?

ZEGAR ZADŁUŻENIA: https://www.usdebtclock.org


Zadłużenie w Polsce


Po raz pierwszy GUS prezentuje szacunki wartości uprawnień emerytalno-rentowych gospodarstw domowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych. Do tej pory dane te nie były publikowane. Teraz mają ukazywać się co trzy lata, wszystko dzięki rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Radu UE, które nakłada na urzędy statystyczne krajów członkowskich obowiązek raportowania o ukrytym długu. Z szacunków GUS wynika, że zobowiązania państwa z tytułu obiecanych emerytur wynoszą 4,96 biliona złotych czyli 276 proc. PKB.

Trader21 – autor bloga independenttrader.pl w rozmowie z Krzysztofem Kamińskim dyskutowali o kryzysie gospodarczym, który od wielu lat wieszczony jest jako wydarzenie mające wstrząsnąć światową gospodarką. Docierają do nas informacje o spowolnieniu gospodarczym w wielu krajach, ale czy rzeczywiście czeka nas w najbliższym czasie recesja? A może już się rozpoczęła? Europejski Bank Centralny zdecydował się na cięcie stóp procentowych do poziomu -0.5%. Dodatkowo podjął decyzję o wznowieniu programu luzowania ilościowego QE. Co to dokładnie oznacza i dokąd zmierza polityka prowadzona przez banki centralne? Czy są jeszcze bankami centralnymi, czy może hedge fundami? W programie znajdziesz również odpowiedzi na pytania o to, w jaki sposób należy się przygotować do recesji, co obecnie stanowi największe zagrożenie dla stabilności świata finansowego, co zmieniło się od ostatniego kryzysu czy też jak na tle krajów zachodnich wypada polska gospodarka. No i przede wszystkim – co jest przyczyną słabej kondycji polskiej giełdy?

Więcej dowiesz się oglądając cały program! 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex