×

Prognoza cen złota na rok 2022. Nowe szczyty przed nami?

Prognoza cen złota na rok 2022. Nowe szczyty przed nami?

   
 


Przerwa w rajdzie w weekend sugerowała, że ​​„słuszna kwota premii za ryzyko została już wyceniona”, według notatki analityka z australijskiego Banku ANZ. „Podwyższona inflacja sprawia, że ​​stopy realne są coraz bardziej ujemne, co zasadniczo chroni zniżkę dla złota w krótkim okresie. Niemniej jednak może to zostać zrekompensowane agresywnymi podwyżkami stóp przez Fed”.

Obserwatorzy spodziewali się, że bank centralny podniesie w tym miesiącu stopy procentowe o 50 punktów bazowych, ale zostało to zakwestionowane przez zamieszanie na rynkach finansowych wywołane konfliktem.


Jak analitycy widzą ruch na rynku w nadchodzących tygodniach i miesiącach? Poniżej przyjrzymy się niektórym z najnowszych prognoz

Analiza TD mówi, że „złoto jest królem bezpiecznych przystani w obliczu stagflacyjnego szoku, ponieważ można podkreślić macierz korelacji między aktywami, z rolą obligacji jako bezpiecznej przystani, która jest wyzwaniem w reżimie wysokiej inflacji”.

„Napięcia geopolityczne raczej nie zniweczą planów Fed w zakresie podwyżek i wycofania płynności za pomocą zacieśnienia ilościowego, jeśli oczekiwania inflacyjne wykażą dodatkowe oznaki odkotwiczenia” – dodali. „Jeśli jednak szok jednocześnie pogorszy nastroje konsumentów, Fed będzie musiał chodzić po linie między swoimi celami dotyczącymi bezrobocia i inflacji”.

Analiza przeprowadzona przez Heraeus Precious Metals sugeruje, że „zacieśnianie polityki pieniężnej może nie być złe dla złota. Wcześniej, kiedy Rezerwa Federalna zaczęła podnosić stopy procentowe, cena złota generalnie rosła w ciągu kolejnych 6 i 12 miesięcy. Od lat 80-tych po cyklach podwyżek stóp procentowych rozpoczynających się w 1986, 1999, 2004 i 2015 roku nastąpił wzrost cen złota, osiągając wzrost o 10-20% w ciągu następnych sześciu miesięcy. Wyjątkiem był 1983, kiedy cena spadła o ponad 11% i 1994, kiedy cena spadła o 3%.

 
AUVESTA
 

Analitycy Heraeus dodali: „Ostatnie doniesienia prasowe o ogromnej eksplozji w stolicy Ukrainy ostatniej nocy zapewnia lot do wysokiej jakości złota i srebra, a zwłaszcza palladu. Jednak potencjał strajku na wydobycie złota w Afryce może również zapewnić wsparcie dla złota dzisiaj, ale ta wiadomość prawdopodobnie zejdzie na dalszy plan” – zauważyli analitycy amerykańskiej firmy maklerskiej Zaner. „Sytuacja na Ukrainie nadal przyciąga inwestycje w złote ETF-y, a zasoby złota sięgają obecnie 3,4%… Specyfika netto i fundusz long w złocie mogą być teraz największe od lipca 2020 roku. Idąc w przyszłość, nawet chwilowy spokój pozostawi złoto i srebro wyjątkowo podatne na duże spadki”.

Analiza techniczna Zanera w środę wykazała, że ​​„kluczowe wsparcie w kwietniowym złocie wzrasta do 1910 USD i widzimy kluczowy punkt zwrotny w górę do 1975 USD.

Należy pamiętać, że rynki finansowe pozostają niezwykle niestabilne, przez co trudno jest dokładnie przewidzieć, jaka będzie cena złota za kilka godzin, a jeszcze trudniej jest podać długoterminowe szacunki. W związku z tym analitycy mogą błędnie podawać swoje prognozy.

Zalecam, aby zawsze przeprowadzać własne badania i rozważać najnowsze trendy rynkowe, wiadomości, analizy techniczne i fundamentalne opienie, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

 

Poniżej firma do której mam pełne zaufanie odnośnie inwestycji w aktywa.

   
 
IbisInGold

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex