23 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Mastercard i Visa robią odważne kroki w kierunku masowej adopcji kryptowalut

4 min read

Globalne procesory płatności Mastercard i Visa kładą podwaliny pod obsługę kryptowalut, która może przyspieszyć adopcję na skalę globalną

   
 

Wiodące globalne firmy płatnicze Mastercard i Visa podejmują kroki, aby przyspieszyć obsługę procesorów płatności kryptowalutowych, otwierając nowe opcje dla użytkowników na całym świecie. Obie firmy wyraziły zdecydowane oświadczenia popierające korzystanie z kryptowalut w lipcu, ogłaszając odpowiednie projekty i współpracę, które napędzają przyjęcie kryptowalut.

Pozytywne nastawienie do giełd kryptowalut i platform płatniczych ze strony największych na świecie tradycyjnych procesorów płatności sygnalizuje zmianę w postrzeganiu tradycyjnej przestrzeni finansowej. Mastercard aktywnie zachęca giełdy i dostawców usług płatniczych do przystąpienia do niedawno rozszerzonego programu kart kryptowalutowych, stając się partnerami w ciągu zaledwie kilku tygodni w ramach programu Accelerate. W międzyczasie Visa nakreśliła swoją wizję przestrzeni kryptowalut z nadrzędnym tematem pozytywnego nastawienia do rynku i roli, jaką będzie odgrywać.

 
 

Dostawca usług płatniczych zauważył, że waluty cyfrowe są ekscytującą drogą do rozbudowy istniejącej sieci sieci w celu obsługi najnowszych technologii napędzających globalny handel. Ci dwaj światowi giganci nie tylko oferują frazesy; ich karty płatnicze i technologia już zasilają szereg platform i dostawców usług w obszarze kryptowalut. Giełdy kryptowalut Coinbase i Binance używają Visa lub Mastercard do zasilania usług kryptograficznych kart debetowych.


Relacje Visa i Mastercard z kryptowalutami ciągle rosną


Publiczne potwierdzenie przez Visa jej pozytywnego nastawienia do usług płatniczych w kryptowalutach odzwierciedla jej dążenie do pozostania wiodącym graczem w globalnej sieci płatności. Jak podkreślono w: „spojrzeniu na nowe przepływy płatności w cyfrowej walucie”, firma przyznaje, że rosnąca liczba graczy w tradycyjnej sferze finansowej szukała możliwości podłączenia się do przestrzeni kryptowalut: „Jest to koncepcja, która zyskuje popularność nie tylko w branży fintech”.

Firma nawiązała już współpracę z niektórymi wiodącymi firmami kryptowalutowymi w 2020 roku, w tym z Coinbase i Fold. Jest to dodatek do ponad 25 portfeli kryptowalut, które są podłączone do systemów Visa. Visa ma również swój program akceleracyjny skoncentrowany na fintech o nazwie FastTrack, który umożliwia firmom technologicznym, w tym firmom kryptowalutowym opartym na blockchain, dostęp do swoich systemów i sieci.

Firma rozwija również własne projekty kryptowalutowe, które obejmują inwestycję w firmę technologiczną Anchorage, która buduje infrastrukturę bezpieczeństwa dla ekosystemu kryptowalut. Jego zespół badawczy od wielu lat pracuje również w przestrzeni blockchain, czego kulminacją było stworzenie białych ksiąg dla projektów Zether i FlyClient.

Ponadto Visa była zaangażowana w pomoc w kształtowaniu przepisów i zasad dotyczących kryptowalut na całym świecie. We współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym opracowano zalecenia dla banków centralnych zajmujących się przypadkami użycia walut cyfrowych banków centralnych. Cointelegraph skontaktował się z Visa w celu uzyskania dodatkowych informacji, ale firma odmówiła podania jakichkolwiek dalszych informacji poza swoim postem na blogu.

 
 

Mastercard aktywnie zachęca giełdy kryptowalut i dostawców usług płatniczych do zarejestrowania się na platformie Accelerate, starając się przyspieszyć proces zostania partnerami poprzez szybkie śledzenie wdrażania nowych kryptowalutowych dostawców kart debetowych i kredytowych, jednocześnie zapewniając dodatkową pomoc przy wejściu na rynek i ekspansje w różnych krajach. Niemniej jednak potencjalni partnerzy muszą spełniać rygorystyczne wymagania stawiane przez Mastercard. Obejmuje to wysoki poziom ochrony konsumentów i zgodność z przepisami AML / KYC.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex