Kryptowaluty, Gospodarka, Kryzys – NEWSY 22.03.2020Kryzys gospodarczy – merytorycznie, Spadek wszystkich aktyw na rynku, Usługa handlu BTC w włoskim banku, wzrasta aktywność bitcoinowych wielorybów, spadki złota – jednak cały czas warto mieć je w swoim zasięgu, Bitcoin nie umarł, BTC za 14 tys. $?


W dobie kryzysu, z poniższego video – podcastu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od przedsiębiorcy, doradcy majątkowego oraz eksperta crypto – Cezarego Grafa


 
   
 

-różnica pomiędzy doradcą majątkowym a finansowym

-ile zarabia miesięcznie zamożny Polak według banków

-w jaki sposób ustawić swoje portfolio inwestycyjne, procentowo

-ile Cezary “bierze” za swoje porady

-zachowania Bitcoina w perspektywie kolejnych miesięcy

-co to jest “cyfroza”


Cezary otwiera oczy, wręcz otworzy dla Ciebie – “nowy portal” i nowe sprzejrzenie na cyfrowy świat 
AIOP
 

Phil Konieczny. Jak zwykle warto posłuchać głosu rozsądku i przemyśleń kryptomaniaka z You Tube. W dobrym tego słowa znaczeniu 🙂


-spadki Bitcoina, spadki altów

-recesja na rynkach kapitałowych, kryzys ma wpływ na wszystkie aktywa

-trochę statystyk o koronawirusie w porównaniu do innych wirusów

-Chiny na tle innych gospodarekKoronawirus skłonił włoski bank do uruchomienia usług handlu Bitcoinem?


Ze względu na rosnące zainteresowanie Bitcoinem, włoski bank  Banca Sella uruchomi usługę handlu BTC. Banca Sella, która jest spółką całkowicie zależną od włoskiej spółki holdingowej Gruppo Banca Sella, niedawno uruchomiła test beta tej usługi dla niewielkiej grupy klientów korzystających z nowej platformy bankowości cyfrowej HYPE Plus. Usługa niedługo ma być dostępna dla wszystkich klientów banku. Według badań Mediobanco z 2016 roku, Sella jest dwudziestym co do wielkości bankiem we Włoszech. Został założony pod koniec XIX wieku w Bielli w północnych Włoszech.
Bitcoin przez aplikację bankową?

Chodzi o to, że klienci będą mogli kupować / sprzedawać bitcoiny, wysyłać je do kontaktów w książce adresowej lub płacić za towary / usługi w przypadkach, gdy sprzedawca oferuje bitcoiny jako opcję płatności.


Ponad 107 000 BTC w ruchu | Czy zobaczymy kolejny dump ceny bitcoina?


Ponad 107 000 BTC w ruchu. Wraz z powrotem kursu BTC do poziomu ok. 5200$ wzrasta aktywność bitcoinowych wielorybów. W przeciągu ostatnich 24 godzin byliśmy świadkami akumulacji ogromnych transferów kryptowaluty na giełdy (i nie tylko).

W ciągu ostatnich 24 godzin niektórzy z największych inwestorów Bitcoin przetransferowali w sumie 107 209 BTC o wartości 566,9 mln dolarów.

Największa pojedyncza transakcja opiewa na 47 846 BTC o wartości 252,2 mln dolarów. Została przeprowadzone między dwoma portfelami niewiadomego pochodzenia.Według Whale Alert, sześć z 14 największych „wielorybich” transakcji zainicjowanych w ostatnim dniu dotyczyło wysłania BTC z nieznanych portfeli na giełdy kryptowalut, gdzie potencjalnie mogłyby zostać upłynnione.


Złoto lokacyjne


Fizyczne złoto w postaci sztabek i monet stanowi doskonałą formę zabezpieczenia kapitału zarówno przed inflacją, jak i ryzykiem związanym z kryzysami gospodarczymi. Złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku VAT (próby złota: co najmniej .995 w przypadku sztabek; monety muszą być wybite po 1800 roku, posiadać nominał i próbę minimum .900).

 
AUVESTA
 

Jeżeli sprzedaż złota inwestycyjnego nastąpi po sześciu miesiącach od momentu jego zakupu, nie musimy płacić także podatku od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki.


Bakkt zebrał 300 mln $ na dalszy rozwój BTC


W obliczu ostatnich wydarzeń na rynku bitcoina, kiedy jego kurs spadł 12 i 13 marca o blisko 50%, wróciła retoryka „śmierci BTC”. Dlaczego jednak można sądzić, że bitcoin nie umarł?

Peter Brandt powiedział kiedyś, że BTC może osiągnąć wycenę zbliżoną do 50 000$ a nawet większą. Jednakże teraz zmienia zdanie twierdząc, że widzi realną możliwość spadku poniżej 1000 USD. Posunął się nawet do stwierdzenia, że gdy Bitcoin spadnie poniżej 7500 $, jest skłonny postawić, że spadnie do 0.Czy Bakkt udowadnia, że kryptowaluty nie są martwe?

Bakkt jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozchwytywanych firm w branży kryptowalutowej. Kontrakty futures na Bitcoiny, które fizycznie można zrealizować w przeciwieństwie do rozliczeń gotówkowych, zostało uznane na rynku niedźwiedzia przełomu 2018/ początku 2019 r. za najbardziej prawdopodobny zwiastun kolejnego rajdu ceny BTC.

 
STC
 

Chociaż ostatecznie tak się nie stało – w dniu premiery Bakkt zaobserwowano spadek BTC o prawie 20 procent – Bakkt nadal pozostaje w orbicie zainteresowania inwestorów podobnie, jak miało to miejsce w czasie ostatniej bessy.

Nie dalej jak w poniedziałek rano Bakkt zakończył rundę finansowania Serii B, gromadząc oszałamiający kapitał o wartości 300 milionów dolarów. W serii A Bakkt zebrał 182,5 miliona $. W pierwszej rundzie udział wzięli, m. in.: światowy gigant kawowy Starbucks, Intercontinental Exchange – właściciel nowojorskiej giełdy papierów wartościowych – dział venture Microsoftu czy Boston Consulting Group.


Czy powtórzy sie schemat sprzed roku? i czy Bitcoin osiągnie ponownie 14 tys. $?


Pierwszego kwietnia 2019 roku, po brutalnym niedźwiedzim okresie, który zredukował rynek kryptowalut o 80%, wreszcie coś się ruszyło. Cena bitcoina wystrzeliła o 25% w ciągu zaledwie jednego dnia. Był to jeden z największych wzrostów najpopularniejszej kryptowaluty w historii. Czy bitcoin urośnie do $14000 ponownie? 
 
STRZALKA
   
Zautomatyzowane Boty Crypto!
 

Powtórka z rozrywki

Na początku wiele osób drwiło sobie, że to jedynie ostatni podryg bitcoina przed kolejną falą spadków, do których przyzwyczaił nas rok 2018. Wyjątek w tej sytuacji stanowił trader B.Biddles, który za pośrednictwem Twittera wskazał, że w kwietniu 2019 roku bitcoin powtórzył książkowy schemat BARR, który wskazuje na gwałtowny wzrost wartości danego aktywa. Jak się później okazało – miał rację.

W międzyczasie należy również pamiętać, że obecna sytuacja na rynku bardzo mocno związana jest z aktualnymi wydarzeniami na świecie. Decyzje ekonomiczne Stanów Zjednoczonych, a także pandemia koronawirusa mogą spowodować, że kurs bitcoina nie zachowa się tak, jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli.

Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
YouTube
YouTube
Instagram
0 0 vote
Article Rating