17 kwietnia 2024

“Kryptowaluciane Newsy” – John McAfee aresztowany? Phil Konieczny: video aktualizacje ze świata crypto, Izrael: wielomilionowa kradzież krypto, Cena BTC coraz wyższa?,

7 min read


John McAfee aresztowany? Grozi ujawnieniem tajnych informacji

Amerykańską osobowość świata kryptowalut i cyberbezpieczeństwa, John’a McAfee, prawdopodobnie aresztowały władze Stanów Zjednoczonych. Ludzie z jego otoczenia grożą ujawnieniem tajnych dokumentów, jeśli McAfee nie zostanie wypuszczony.

Zaginiony w akcji

   
 

John McAfee stale boryka się z problemami. W 2012 roku oskarżono go o morderstwo w Belize. Od tamtego czasu stale ucieka. Jak sam twierdzi, oskarżenia te są sposobem rządu na uciszenie go. Jak się okazuje – to może być już koniec ucieczki. “John McAfee aresztowany” – tak przynajmniej twierdzą osoby z jego środowiska.

W serii tweetów na oficjalnym koncie McAfee’ego, Rob Benedicto Pacifico Juan Maria Loggia-Ramirez, szef kampanii prezydenckiej Johna poinformował o sytuacji, w której znajduje się kontrowersyjny przedsiębiorca.

 
AUVESTA
 

Po utracie kontaktu, Loggia-Ramirez stwierdził, że jeśli 73-letni McAfee’go aresztowała CIA, to opublikuje wrażliwe informacje – jakie? Do końca nie wiadomo. Sam McAfee jednak już wcześniej twierdził, że posiada chociażby informacje o tym, kim jest Satoshi Nakamoto – twórca bitcoina.

McAfee już od dłuższego czasu informował o konieczności zniknięcia z Twittera, gdyż poszukuje go CIA. Loggia-Ramirez podejrzewa, że McAfee wraz z żoną i przyjaciółmi zostali zatrzymani na jachcie podczas abordażu.

Jeśli McAfee nie skontaktuje się z Loggia-Ramirezem w ciągu planowanego okresu, ten wprowadzi w życie plan, który uruchomi serię wydarzeń znacznej wagi. Rzekome dane zgromadzone przez McAfee’go posiada kilka różnych osób o nieznanej tożsamości na całym świecie.

Na kanale YouTube Phila Koniecznego ukazał się nowy materiał podsumowujący minione wydarzenia ze świata kryptowalut. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 • Singapur chce znieść podatek VAT od transakcji kryptowalutowych
 • Wzrost zainteresowania Bitcoinem (BTC) w Zimbabwe
 • Rząd irański zmienia zdanie, co do zakazu wydobycia kryptowalut
 • Rząd kubański zamierza wykorzystać kryptowaluty do walki z sankcjami
 • Europejski Bank Centralny opowiada się za regulacjami w sprawie Libry
 • Czy rząd chiński będzie dążył do delegalizacji Libry?
 • Demokracji w Stanach Zjednoczonych chcą karać firmy za wprowadzenie kryptowalut
 • Cypr zamierza uregulować kryptowaluty
 • Donald Trump krytykuje Bitcoina
 • Justin Sun zaprasza prezydenta USA na lunch z Warrenem Buffettem
 • Brian Amstrong twierdzi, że rozpoczął się etap walki z kryptowalutami
 • Bitcoin przekroczył liczbę 1 miliona aktywnych portfeli
 • Dlaczego inwestorzy długoterminowi nie powinni trzymać pieniędzy na giełdach?

Singapur chce znieść podatek VAT od transakcji kryptowalutowych

W rządzie Singapuru padła propozycja zniesienia tzw. Goods and Services Tax (GTS) – odpowiednika polskiego VAT-u. Jeżeli nowe prawo rzeczywiście zostanie zaakceptowane, będzie ono obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

 
Mining, Kopalnie w Chmurze
 

Wzrost zainteresowania Bitcoinem (BTC) w Zimbabwe

Jak powszechnie wiadomo w Zimbabwe panuje ogólna hiperinflacja. Państwo to ma wiele problemow ekonomicznych, zdelegalizowano w nim całkowicie waluty międzynarodowe do transakcji lokalnych. Z tego też względu waluta należąca do Zimbabwe bardzo mocno traci na wartości. Obywatele tego kraju stwierdzili, iż będą użytkować funta bądź dolara. Jednak ze względu na  wprowadzony przez prezydenta Zimbabwe zakaz używania walut międzynarodowych do transakcji lokalnych mieszkańcy zaczęli masowo uciekać się do…Bitcoina (BTC). Co ciekawe w kraju tym wzrosło ogólne zainteresowanie tą monetą cyfrową. Warto zwrócić uwagę na fakt, że cena BTC na giełdach lokalnych Zimbabwe jest o wiele wyższa, niż ogólna cena, jaką pokazuje CoinMarketCap. Cała ta sytuacja jest dobrym przykładem na to, że ludzie w mini kryzysach finansowych uciekają do alternatyw, takich jak Bitcoin.

Rząd irański zmienia zdanie co do zakazu wydobycia kryptowalut

Irański rząd od dłuższego czasu był negatywnie nastawiony do górników kryptowalutowych. jakiś czas temu jednak zmienił swoje zdanie na temat miningu. Kopanie wirtualnych monet w tym kraju jest już legalne, oczywiście pod pewnymi warunkami. Firmy, które chcą wydobywać kryptowaluty muszą spełnić pewne wymogi np. posiadać licencję minera. Abstrakcyjną sytuacją jest to, że górnik kryptowalutowy może wydać zarobione monety cyfrowe tylko w Iranie.

Rząd kubański zamierza wykorzystać kryptowaluty do walki z sankcjami

Kuba znalazła dość proste rozwiązanie na walkę z obowiązującymi sankcjami. Są nim oczywiście…kryptowaluty. Rząd kubański ogłosił w swojej narodowej stacji telewizyjnej, że prawdopodobnie wykorzysta wirtualne monety, by obejść restryktywne przepisy. Być może owe zamiary zostały zainspirowane postępowaniem Wenezueli, która stworzyła własną kryptowalutę o nazwie Petro, aby uniknąć niewygodnych sankcji. Warto dodać, że waluta ta nie jest zbyt dobrym pomysłem i nie ma poparcia wśród obywateli wenezuelskich.

Europejski bank centralny opowiada się za regulacjami w sprawie Libry

Członkowie zarządu Europejskiego Banku Centralnego stwierdzili, że rządy muszą przygotować się na wprowadzenie kryptowaluty Facebooka i utworzyć dla niej jakieś regulacje.

Izraelski haker oskarżony o wielomilionową kradzież krypto

31-letni haker Eliyahu Gigi, obywatel Izraela, został oskarżony o kradzież blisko 6 milionów szekli przy użyciu kryptowalut.

Metody działania

Gigi wraz ze swoim 21-letnim bratem zostali aresztowani w czerwcu bieżącego roku. Podejrzewano ich o kradzież kryptowalut metodą phishingu. W ten sposób przestępca chce wyłudzić określone dane (np. karty kredytowej lub logowania) poprzez podszycie się pod inną osobę lub instytucję. Może też nakłaniać pod przykrywką do ściśle określonych działań.

 
 

Aby pozostać poza podejrzeniem, haker używał do swoich celów zdalnych serwerów oraz specjalnych aplikacji, które miały usuwać ślady aktywności. Przekazywał także środki do wielu portfeli oraz wymieniał je na inne waluty.

Szczegóły oskarżenia

Oficjalne zarzuty, jakie otrzymał 31-letni haker dotyczą m.in. kradzieży, oszustw, prania pieniędzy oraz dystrybucji złośliwego oprogramowania na komputerach swoich ofiar. Uważa się, że Gigi zarządzał całą grupą stron internetowych, których używał do defraudowania wielu kryptowalut. Najczęściej miał on korzystać z Bitcoina, Ethereum i Dasha.

Początkowo mówiło się, że suma, na jaką dokonano oszustw, może wynosić aż 100 milionów dolarów. W akcie oskarżenia jest to jednak o wiele mniej, bo w przeliczeniu są to niecałe 2 miliony. Pierwsze sygnały organy ścigania otrzymały po zgłaszaniu wielu przypadków spamu na forach kryptowalutowych. Wkrótce potem ludzie, po kliknięciu w dany link zaczęli tracić swoje dane oraz zasoby z portfeli, do których ich kierowano.

Cena Bitcoin: Czy będzie coraz wyższa?

Po kilku dniach niepewności cena Bitcoin znów idzie w górę. Znów przebito barierę 10 tysięcy USD, teraz przewiduje się kolejne wzrosty.

Niepewna sytuacja w sprawie Libry, nieprzychylne komentarze amerykańskich polityków i samego prezydenta Donalda Trumpa miały wpływ na wartość BTC. Początek tygodnia to gwałtowne spadki. Tylko we wtorek obserwowaliśmy tąpnięcie rzędu 1000 dolarów w ciągu nieco ponad godziny.

Była to jednak panika mocno na wyrost. Ważny jest wolumen, którym handlują inwestorzy. Obserwowaliśmy duży wzrost wolumenu na poziomie 10-11 000 USD po korekcie z 14 tysięcy pod koniec czerwca. Inwestorom ogromnie zależy, aby cena Bitcoin obroniła poziom 10 tysięcy dolarów.

 
RevenueBot - Designed To Earn For You On Top Cryptocurrency Exchanges
 

Czwartkowa sesja to przede wszystkim dobra obrona i tak zaniżonego dość poziomu 9 000 USD. Wzrosty nadeszły szczególnie po godzinie 15:00 polskiego czasu, gdy na rynek tego dnia weszli Amerykanie. Przewiduje się, że ceny wkrótce wzrosną, choć w ostatnich dniach obserwowaliśmy raczej mocny ruch korekcyjny.

BTCUSD wykres od TradingView

17 lipca zaobserwowaliśmy też największy wzrost wolumenu od tegorocznych szczytów wartości Bitcoina, czyli końcówki czerwca. Już następnego dnia odbyła się kolejna fala wzrostowa.

Niemniej jednak, nadal powrót do poziomu 11000 USD będzie trudny do osiągnięcia. Opór będzie spory, ale sytuacja już nie jest tak niepewna, jak kilka dni temu.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex