20 kwietnia 2024

Kogo „polityka” wpłynęła na obecną cenę złota, Przewidywania? 1600 $ za uncję!?

3 min read


   
 

Od początku roku możemy zaobserwować ciągły wzrost notowań złota. Głównym powodem jest obniżka przez Rezerwy Federalne stóp procentowych, które z kolei mają posłużyć zwalczeniu spowolnienia wzrostu gospodarczego w USA. Eksperci z BNP Paribas zapowiadają w związku z tym, wzrost kursu złota powyżej 1600 $ za uncję.


BNP Paribas podnosi prognozy cen złota


Oczekujemy, że Fed zdecyduje się na łącznie cztery obniżki o 25 punktów bazowych każda, między wrześniem, a czerwcem 2020 r. Gdy nominalne stopy zwrotu spadną wraz z każdą obniżką, realne stopy będą się zmieniać i pozostaną na ujemnym poziomie, podnosząc atrakcyjność posiadania złota – powiedział Harry Tchilinguirian, szef badań towarowych.

Prawdopodobnie FED w dniach 17-18 września 2019 r. ponownie obniży koszty finansowania zewnętrznego a w związku z tym inwestorzy giełdowi zwiększają swoje udziały w złotym kruszcu.

 

Budować, oszczędzać, zarabiać, zabezpieczać oraz inwestować w aktywach możesz już od 15 zł

   
 
AUVESTA

Okoliczności sprzyjają jak widzimy dalszemu wzrostowi złota.

— To, że niedawno zobaczyliśmy 1500 USD za uncję, nie oznacza, że zaraz nie zobaczymy 1600 USD. Jeśli środowisko będzie sprzyjające, to górnej granicy wzrostu kursu absolutnie nie da się określić — mówi Rafał Sadoch, analityk mBanku


Co sprzyja jeszcze dla złota?


Są to zdecydowanie obawy o brexit oraz polityka banków centralnych. Jak łatwo także zauważyć, kurs złota ma tendencję wzrostową, przy jednoczesnym wzmocnieniu amerykańskiego dolara. Według wszelkich reguł, takie działanie powinno wywołać odwrotne skutki. Z drugiej strony, wystąpienie takiego zjawiska dodatkowo wskazuje na siłę złota.

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex