×

INWESTYCJE W ZŁOTO A INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI

INWESTYCJE W ZŁOTO A INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI

   
 

Liderami w tych sporach często pozostają dwa aktywa – złoto i nieruchomości. Rzeczywiście, oba mają wiele podobnych cech:

  • Są fizycznie namacalne, a to w dużej mierze decyduje o ich popularności, ponieważ to, czego można dotknąć, zawsze powoduje bardziej realistyczne poczucie posiadania.
  • Nie tracą na wartości: ludzie zawsze potrzebują mieszkania lub nieruchomości komercyjnej, a złoto jest wiecznym ekwiwalentem bogactwa i sukcesu.
  • Oba te aktywa związane są z inwestycjami długoterminowymi. Obie są dobre do otrzymywania długoterminowego dochodu.
  • Wartość złota i nieruchomości jest wysoka w każdej części świata. Pod tym względem są uniwersalne.
  • I to wyróżnia złoto i nieruchomości wśród innych obiektów inwestycyjnych.

Oba aktywa rozważymy według następujących kryteriów:

  • Ceny i ich wahania;
  • Możliwość uzyskania dodatkowego dochodu;
  • Płynność;
  • Oferta;
  • Koszt posiadania aktywów.

Więc zacznijmy.


Cena złota a cena nieruchomości

Istnieją różne rodzaje nieruchomości. I nie chodzi tylko o rodzaj, powierzchnię, cechy obiektu, w który chcesz zainwestować. Warto zastanowić się nad lokalizacją nieruchomości (kraj, miasto, dzielnica), jej stanem oraz koniecznością dodatkowych inwestycji. Wszystko to wpływa na cenę. Ponadto rynek nieruchomości ma swoje wzloty i upadki, które zależą zarówno od popytu, jak i od wielu czynników ekonomicznych, a nawet geopolitycznych. Na przykład willa kupiona dziesięć lat temu w niestabilnym gospodarczo i politycznie regionie stanie się „kamieniem młyńskim na szyi”, ale nie źródłem zysku. Złoto ma stabilną cenę regulowaną przez Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych. A nawiasem mówiąc, w ostatnich latach rośnie.

Cena złota bardzo rzadko spada znacząco i jest to kolejna jego zaleta jako aktywa długoterminowego.

 
AUVESTA
 


Dodatkowy dochód

Sama nieruchomość nie generuje dochodu. Ale można go wypożyczyć lub skorzystać z krótkoterminowego wzrostu cen rynkowych i sprzedać go po lepszej cenie. Ale do tego będziesz musiał zainwestować dużo wysiłku: znaleźć klientów, zapłacić za usługi pośrednika, regularnie kontrolować terminowość płatności. Co więcej, w obecnych warunkach posiadanie nieruchomości jest bardzo niebezpieczne, ponieważ popyt spadł i cały ciężar płacenia za usługi komunalne spadnie na Twoje barki. Złoto z kolei może od razu przynosić pasywny dochód, ponieważ można je umieścić na lokacie w banku i bez najmniejszego wysiłku otrzymywać miesięczne odsetki.


Płynność

Ci, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z procesem sprzedaży nieruchomości wiedzą, że proces ten może przerodzić się w prawdziwy ból głowy. A nawet najbardziej doświadczony pośrednik nie zawsze będzie w stanie szybko sprzedać nieruchomość. Ze złotem wszystko jest dziesięć razy łatwiejsze: możesz sprzedać je w błyskawicznym tempie. Do tego mamy instytucje finansowe i giełdy.


Oferta

Rynek nieruchomości rośnie z roku na rok. Co więcej, trend ten jest obserwowany na całym świecie: uruchamiane są nowe obiekty, deweloperzy stale zapowiadają nowe projekty. Złoto, w przeciwieństwie do nieruchomości, jest zasobem ograniczonym. A w ostatnich latach jego produkcja systematycznie spada, co również podnosi jego cenę i znaczenie.


Koszty przechowywania aktywów

Ile wydajesz na przechowywanie złota? Prawdopodobnie odpowiedź będzie brzmiała: „Zupełnie nic”. Ale każdy obiekt nieruchomy będzie wymagał wydatków na jego utrzymanie: media, jeśli nieruchomość jest używana, opłata za usługi spółki zarządzającej, utrzymanie stanu mieszkalnego lub reprezentacyjnego – wszystko to należy wziąć pod uwagę przy planowaniu inwestycji w nieruchomości osiedle. Podsumowując, nieruchomości tylko wydają się opłacalnym aktywem dla długoterminowych inwestycji. W rzeczywistości jest to dość złożony obiekt inwestycyjny pod względem zarządczym i operacyjnym. Złoto ma znacznie większą płynność, jego cena nie podlega tak dużym wahaniom, nie zależy od geolokalizacji, a jednocześnie zawsze pozostaje znaczącą wartością dla całego świata.

 
AUVESTA
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex