3 marca 2024

Intercontinental Exchange uruchamia ekosystem Bakkt

5 min read
   
 

Rynek zasobów cyfrowych (Digital Asset) wart jest obecnie 270 miliardów dolarów. Patrząc na tę ogromną szansę, Intercontinental Exchange, spółka macierzysta nowojorskiej giełdy (NYSE), uruchomiła ekosystem Bakkt. Ten ekosystem będzie podlegał przepisom federalnym w celu zapewnienia pełnej zgodności z prawem. Intercontinental Exchange dołączyła do dużych firm, takich jak Microsoft, Starbucks i BCG, aby świadczyć różne usługi niezbędne do powodzenia tego projektu. W zamyśle, ekosystem Bakkt będzie obejmował rynki i magazyny podlegające regulacjom federalnym, a także aplikacje konsumenckie i handlowe.

Osiągnięcie mainstreamingu wiodących kryptowalut, takich jak Bitcoin jest imperatywem założycielskim Bakkt. Intercontinental Exchange zamierza przekształcić Bitcoin w wysoce zaufaną walutę o globalnym zastosowaniu. Obecnie większość dużych instytucji finansowych unika tego z różnych powodów. Celem Bakkt jest umożliwienie znaczącym menadżerom pieniędzy z funduszy ETF typu Bitcoin, funduszy emerytalnych i funduszy inwestycyjnych.

 

O Intercontinental Exchange

 

Intercontinental Exchange to organizacja Fortune 500 i Fortune Future 50, która powstała w maju 2000 roku w Atlancie, w stanie Georgia, w celu reorganizacji rynków towarowych. W roku 2013 The Intercontinental Exchange osiągnęła znaczący kamień milowy, nabywając NYSE Euronext, spółkę matkę NYSE. Obecnie jest to druga pod względem wielkości grupa wymiany na świecie i kontroluje 23 regulowane giełdy i sześć izb rozliczeniowych na całym świecie.

 
Boty Crypto
 

Giełda Interkontynentalna rozpoczęła działalność od koncentrowania się na rynku energii dzięki produktom takim jak gaz ziemny, ropa naftowa, energia elektryczna, paliwo lotnicze i handel emisjami. Jednak dzięki stopniowym akwizycjom innych podmiotów Intercontinental Exchange rozszerzyła się również na inne towary, takie jak kawa, cukier, bawełna, derywaty na towary i kontrakty futures. Ponadto prowadzą one również obrót produktami odsetkowymi i walutą.

Większa przejrzystość cen, wydajne platformy handlowe i zwiększona płynność pomogły giełdzie w uzyskaniu wymaganego zaufania inwestorów, pomagając jej umocnić swoją reputację jako wiodącej giełdy towarowej. Umożliwiła ona firmom handel różnymi rodzajami towarów bez ograniczeń czasowych i przestrzennych, pomagając im w generowaniu większego kapitału niż jakakolwiek inna wymiana na całym świecie. Intercontinental Exchange dołącza do różnych rynków, aby pozwolić im handlować i zarządzać ryzykiem na globalnym rynku towarowym.

 

Bakkt Ecosystem Pros….

 

– Pomoże  ograniczyć rywalizację między Wall Street i kryptowalutami. Z gigantem branży finansowej takim jak Intercontinental Exchange, uruchamiającym ekosystem kryptowaluty, istnieje zwiększone prawdopodobieństwo bardziej zinstytucjonalizowanego inwestowania inwestorów w kryptowaluty.
– Wprowadzenie Bakkt przez różnych uznanych graczy wskazuje na fakt, że tradycyjni inwestorzy dołączają do krypto-modowego trendu
– Obecnie podstawowa technologia kryptowalut, blockchain, jest z natury powolna, ponieważ każda transakcja jest transmitowana do każdego węzła w sieci. Jednak wraz z wprowadzeniem Bakkt, problem prędkości może być rozwiązany w dużym stopniu. Nie byłoby potrzeby emitowania wszystkich transakcji zachodzących w ekosystemie Bakkt. Tylko płatności wchodzące i wychodzące z magazynu Bakkt będą musiały być transmitowane na blockchain.
– Bakkt będzie także kwalifikował się do kryptowalut, umożliwiając różnym instytucjom inwestowanie w klasę aktywów kryptograficznych. Zgodnie z przepisami SEC, obecność wykwalifikowanego depozytariusza jest obowiązkowa dla doradców inwestycyjnych zarządzających powyżej 150 milionami dolarów.
– Regulatorzy finansowi będą bardziej zadowoleni z całego sektora kryptografii z powodu zaangażowania giełdy Intercontinental.
– Niższe koszty prowizyjne związane z kryptowalutami pozwolą inwestorom na pozyskiwanie kapitału za pomocą ekosystemu Bakkt. W przypadku kryptowalut nie ma powierników ani agentów transferowych. Ponadto ryzyko kontrahenta jest również minimalne.

 

Jak Bakkt rozwinie przemysł kryptowalut

 

Oczekuje się, że ekosystem Bakkt zjednoczy kilku graczy finansowych w poszukiwaniu zysków z handlu kryptowalutą. Różnorodność usług w postaci rozwiązań depozytowych, aktywów i instrumentów pochodnych znacznie przyciągnie konsumentów i instytucje do tej platformy handlowej. Zachęcając do masowej adaptacji do kryptografii.

Przewiduje się także, że Bakkt pomoże w ograniczeniu zmienności kryptowaluty, przynajmniej dla klientów Intercontinental Exchange. Kilku ekspertów uważa zmienność za najważniejszą barierę wejścia.


ZA FREE, BEZ WKŁADU, WAŻNA AKTYWNOŚĆ CO 60 MINUT, PŁACI W BITCOINACH!


 

Firma Bakkt znacząco zwiększy liczbę aplikacji, które mogą korzystać z kryptowalut poprzez aplikacje konsumenckie i handlowe. System umożliwi każdemu inwestorowi instytucjonalnemu lub spółce osiąganie zysków zarówno z zasobów cyfrowych, jak i walut gotówkowych.

Bakkt planuje uruchomić przyszłe kontrakty Bitcoin i rozwiązania magazynowe w listopadzie 2018 roku, w zależności od zgody CFTC. Ten czynnik ETF doprowadzi do zwiększonego popytu na zasoby cyfrowe, zwłaszcza gdy wystąpi fizyczne dostarczenie tego zasobu. Istnieje kilka zalet ETF kryptowalut. Dodatkowa warstwa zabezpieczeń zapewniana przez bank depozytariusza, ratuje inwestorów przed kilkoma rodzajami ryzyka. Co więcej, crypto ETF umożliwi inwestorom łatwe śledzenie wielu różnych tokenów cyfrowych jednocześnie.

 

Podsumowanie

 

Bakkt to z pewnością gigantyczny skok w kierunku formalizowania i regulowania handlu kryptowalutami. Dzięki wsparciu kilku gigantów branży finansowej ta platforma z pewnością przyciągnie uwagę zarówno osób negatywnie nastawionych jak i pozytywnie do tego przedsięwzięcia. Jednak walka pomiędzy mistrzami Wall Street i miłośnikami kryptowalut nie powinna utrudniać postępu tego długo oczekiwanego rozwoju technologicznego.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex