„Groszaki” do Skarbonki

   
 

CAM00241

„Groszaki do Skarbonki” to ciekawa i dla wielu osób znana możliwość oszczędzania. „Drobne” zazwyczaj Nam zalegają i przeszkadzają, a więc warto dla nich znaleźć odpowiednie miejsce. Przedtem „moje drobne” zbierałem do przezroczystej reklamówki. Gdy  „zrobiła się ciężka” i zaczęła już przedstawiać jakąś wartość oddałem ją dla żony oraz córki które bardzo „pożytecznie” wydały je na swoje potrzeby.  Spekulując przez pewien czas doszedłem do wniosku że lepszym rozwiązaniem będzie „puszka która liczy”. Kupiłem więc na Allegro swój „pojemnik na groszaki”.  Proszę zwrócić uwagę aby kupić odpowiednią skarbonkę, ponieważ możemy kupić podobną taniej (moja kosztowała około 40 zł)  która nie liczy polskich monet.

Ktoś napisze:

„Chcesz oszczędzać a już wydajesz!?”

Z jednej strony tak, z drugiej jednak myślę że w „inwestycji długoterminowej” – bez ruszania tego „kapitału” zwróci mi się on z nawiązką. I ja to będę widział! Niektórzy oczywiście mogą zbierać do słoiczka czy innego tego typu pojemnika.

Moja skarbonka rozpoznaje wszystkie nominały polskich monet. Ja wrzucam natomiast monety od 1gr do 50 gr. Na górnej części skarbonki znajduje się czytnik, który automatycznie identyfikuję monetę i jej wartość. Monety wrzucamy „aversem” a wiec przednią ważniejszą częścią monety.  Po wrzuceniu,  najpierw wyświetlana jest  wartość  monety na ekranie LCD, po czym ekran wyświetli łączną sumę przechowywanych pieniędzy. Wiemy więc w każdym momencie ile już mamy uzbierane. Myślę że przy tej pojemności – ubiera się kilka stówek.

CAM00243

Swoją skarbonkę kupiłem na Allegro. Myślę że ze znalezieniem takiej samej lub podobnej, dla chętnych nie będzie problemem.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
 
 
 
   
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.