24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Forbes ujawnia listę inwestorów instytucjonalnych Bitcoin, “aż” 4 $ opłaty za przesłanie milarda $ w BTC, Bitcoin jest prawie tak duży jak Bank of America!

4 min read

Instytucjonalni inwestorzy w Bitcoina – Kim są?


   
 

Forbes opublikował listę 20 instytucjonalnych inwestorów Bitcoin, którzy złożyli już dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
Są to jedne z najbardziej znanych funduszy inwestycyjnych, takie jak Ark Invest i Horizon Kinetic, zarządzają odpowiednio 4,5 miliarda i 5,3 miliarda dolarów. Nie jest jasne, czy notowani inwestorzy będą cały czas na liście, czy też też tak jak się na niej pojawili, znikną.

Wielu zwolenników kryptowalut zawsze pragnęło stworzyć ekosystem, który byłby wiarygodny nie tylko dla drobnych inwestorów. Odnotowano jednak wzrost liczby inwestorów instytucjonalnych na rynku kryptowalut, gdzie jedna trzecia z nich, zaczęła posiadać aktywa kryptograficzne, a najpopularniejszym z nich jest Bitcoin. Wszyscy inwestorzy notowani w Forbes zainwestowali w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), produkt firmy Silbert’s Grayscale Investments, LLC z siedzibą w Nowym Jorku.

 
 

Wszyscy inwestorzy instytucjonalni złożyli dokumentację, która nazywa się zgłoszeniem 13F. Aby śledzić zachowanie największych inwestorów w Ameryce w zakresie finansowania, SEC przyjęła formularz 13F w 1978 r. Zgodnie z oświadczeniem SEC, minimalnym wymaganiem, aby uznać inwestora wystarczająco wpływowego, jest śledzenie 100 milionów dolarów.

Jednak 10 lipca 2020 roku SEC zaproponowała zmiany w celu podwyższenia progu z obecnych 100 milionów dolarów do 3,5 miliarda dolarów. Zaproponowana pod kierownictwem Jaya Claytona, SEC stwierdziła, że ​​ma to na celu unowocześnienie wymagań formularza 13F dla zarządzających inwestycjami instytucjonalnymi, które nie były aktualizowane od 40 lat.

Wielu inwestorów instytucjonalnych zaczyna wykazywać zainteresowanie kryptowalutami, czego dowodem mogą być inwestycje w GBTC. Wybitni ludzie, tacy jak Mark Yusko i Mike Novogratz, zaczęli współpracę jako instytucjonalni inwestorzy Bitcoinów w swoich firmach, podobnie jak Morgan Creek i Galaxy Digital.


Miliard dolarów w BTC przesłane za 4 USD | Dlaczego tak drogo?


W dniu 7.08.2020 przelano ponad 1 miliard dolarów w BTC za łączną opłatą w wysokości 4 dolarów. Pomimo tego, że opłaty transakcyjne Bitcoin wydają się stosunkowo niskie, wzrosły na przestrzeni ostatniego miesiąca o ponad 600%!

Transakcje wielorybów nie są rzadkością w dziedzinie kryptowalut. Przykładowo, na początku lipca tego roku ktoś przeniósł bitcoiny o wartości 933 milionów dolarów (około 101 860 BTC) za około 0,48 USD. Stanowiło to około 0,5% całkowitej podaży Bitcoina.

7.08.2020 r. doszło do kolejnej transakcji o podobnych proporcjach. Według Whale Alert, ktoś przesłał 92 857 BTC o wartości ponad 1 miliarda dolarów za opłatą w wysokości zaledwie 4 dolarów.

Opłata za powyższą transakcję, mimo że jest szczególnie niska w porównaniu z opłatami pobieranymi przez tradycyjne instytucje finansowe za przelew podobnej kwoty, jest nadal znacznie wyższa niż opłata dokonana w sieci Bitcoin jeszcze w zeszłym miesiącu.


Ponieważ ceny kryptowalut nadal rosną, kapitalizacja rynkowa Bitcoina prawie osiągnęła poziom kapitalizacji rynkowej Bank of America


Cały kapitał spekulacyjny zainwestowany w Bitcoin (BTC) w tej chwili wynosi zaledwie kilka miliardów dolarów mniej niż wycena rynkowa Bank of America.

Obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina (8.08.2020) wynosi nieco ponad 217 miliardów dolarów, według danych Cointelegraph, podczas gdy Yahoo Finance pokazuje kapitalizację rynkową Bank of America na nieco ponad 226 miliardów dolarów.

Bitcoin przetrwał dramatyczne wahania cen i jego cena znacznie wzrosła w 2020 roku.


Cryptohopper handluje wszystkimi dostępnymi cyfrowymi monetami jednocześnie, śledząc ich dokładne ceny i sprzedając, gdy tylko osiągną docelowy zysk!

 
 

W marcu, tuż przed tym, jak informacje dotyczące COVID-19 wywróciły świat do góry nogami, Bank Centralny Stanów Zjednoczonych napompował gospodarkę kapitałem 168 miliardów dolarów. W tym czasie kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosiła blisko 145 miliardów dolarów.

Wieloletni zwolennik Bitcoina, Anthony Pompliano (Morgan Creek Digital co-founder) wielokrotnie wyrażał swoją opinię na temat Bitcoinia jako aktywa nieskorelowanego z rynkami głównego nurtu.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex