19 kwietnia 2024

Co przewidują analitycy odnośnie krypto Facebooka?, Szczepan Bentyn o Libra, BTC rejs po wzburzonym morzu

5 min read


Kryptowaluta Facebooka? Oto, co mówią o niej analitycy!

Szerokie horyzonty/globalny zasięg

   
 

Według analityków z firmy badawczej MoffettNathanson projekt Facebooka wykracza poza media społecznościowe. Pozostają oni w przekonaniu, iż gigant ten dąży do tego, by stać się wiodącą światową platformą e-commerce. Podzielili się również spostrzeżeniami związanymi z wpływem systemu płatności kryptowalutowych Facebooka, na kraje o wysokiej inflacji, czy niestabilnych systemach bankowych oraz przekazach zagranicznych – twierdząc, że może on być tam niezwykle przydatnym narzędziem. Firma MoffettNathanson podkreśla, iż ambicje Facebooka nie będą ograniczać się wyłącznie do rynków rozwiniętych.

Opinię na temat Libry wydał nawet jeden z największych banków świata pod względem wielkości aktywów – Bank of America. Stwierdził on bowiem, że konsorcjum uzyska duży rozgłos i widoczność, tym samym może stać się katalizatorem handlu elektronicznego na Facebooku. Zauważa również, iż jest to bardzo ważna inicjatywa dla giganta mediów społecznościowych, ponieważ stworzy on prywatny ekosystem. Głos w sprawie Libry zabrał również City-Buy, ten z kolei stwierdził, że ów projekt przyniósłby ogromny strumień zysków w nadchodzących latach. Kryptowaluta będzie mieć zastosowanie począwszy od przelewów P2P, po zakupy handlowe wliczając w to Instagram Shopping czy Facebook Marketplace. Sam Mark Zuckerberg powiedział, że wysyłanie pieniędzy powinno ograniczać się do tak prostych czynności, jak przesyłanie komuś zdjęcia.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 

Bliźniacy Winklevoss komentują projekt Libra

Relacje pomiędzy Markiem Zuckerbergiem a Cameronem i Tylerem Winklevossem są mocno napięte. Jak powszechnie wiadomo bracia oskarżyli twórcę Facebooka o kradzież ich pomysłu na portal społecznościowy. Bliźniacy wywalczyli w sądzie ugodę o wartości 65 milionów dolarów. Zgodnie z informacją wydaną 23 maja br. przez Finanacial Time, Zuckerberg przeprowadził rozmowę ze swoimi starymi rywalami na temat rozwoju projektu Libra. 16 czerwca bracia Winklevoss wystąpili w niedzielnym poranku CBS, podczas show Cameron odpowiedział na pytanie związane z kryptowalutą Facebooka: „jest tyle dróg, żeby się rozwijać, a w tym momencie musielibyśmy być szaleńcami…”

Szczepan Bentyn – za czy przeciwko kryptowalucie Facebooka?

Biała księga projektu Libra wywołała spory szum wśród społeczności kryptowalutowej. Temat ten poruszył ostatnio również prezes Pracowni Nowych Technologii (PNT). W materiale zatytułowanym Szczepan Po Śniadaniu #7, Bentyn przedstawia swoje zdanie na temat coina Facebooka.

Na samym wstępie Krypto-YouTuber zaznacza, iż trudno jest powiedzieć cokolwiek nowego na ów temat, jednak nie wszystko zostało jeszcze dodane. Współzałożyciel PNT zastanawia się nad samym znaczeniem słowa libra, dochodzi do wniosku, że może ono symbolizować wolność. Być może kryptowaluta Facebooka miałaby być utożsamiana z wyzwoleniem. Czy to może być główna idea giganta mediów społecznościowych? Według Bentyna nazwa libra może pochodzić od słowa liberty. Oczywiście są to tylko przypuszczenia, teorii na ten temat można by snuć wiele.

 
 

Autor materiału Szczepan Po Śniadaniu podkreśla, że sama premiera Libry była bardzo dobrze przygotowana (prawdopodobnie Facebook pracował nad tym projektem od roku). Firma wypuściła obszerną dokumentację. Bentyn zaznacza przy tym, iż w projektach kryptowalutowych rzadko zdarza się, żeby wszystko było tak dopracowane. Możemy to zaobserwować na przykładzie samego Bitcoina, gdzie nie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Drugą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że Libra weszła na rynek od razu z testnetem. Projekt ma również zdolności do smart kontraktów, co oznacza, że na jego blockchainie będzie można wygenerować token. Bentyn zastanawia się nad tym, jakie podejście będą mieli wobec tego walidatorzy, których w tym momencie jest już ponad 30.

Bitcoin | Przełamując fale, czyli rejs po wzburzonym morzu

Cena Bitcoin spadła o 3000 $ w czasie krótszym niż 24 godziny

Jeszcze 26 czerwca największa kryptowaluta świata była relatywnie blisko, aby dotknąć poziomu 14 000$.

Niektórzy eksperci sugerują, że ruch w dół jest wynikiem gwałtownego wzrostu popytu na Bitcoin. Napływ nowych nabywców doprowadził do gwałtownego wzrostu zmienności, co może być przyczyną spadku kursu kryptowaluty. Istnieją jednak inne teorie.

Milionowa transakcja na Coinbase

Transakcja w wysokości 8 884 BTC o wartości około 101 530 110 USD, opuściła niedawno nieznany portfel w drodze na giełdę Coinbase. Jednak to, co przyciąga uwagę, to fakt, że adres portfela był zasadniczo nieaktywny przez prawie rok. Czy możliwe jest, że ktoś chciał poruszyć rynek w ten sposób, żeby za całość transakcji zakupić altcoiny?

Warto zwrócić uwagę, że opłata transakcyjna za przesłanie tak dużej kwoty wyniosła zaledwie 0,0108 BTC.

 
Zarabiaj ETH
 

Pomijając niewielkie transakcje o wartości od 0,006 USD do 2,45 USD w zeszłym miesiącu, musielibyśmy cofnąć się do 30 lipca 2018 r., aby zobaczyć ostatnią znaczącą transakcję bitcoin pochodzącą z danego portfela. Wtedy była to transakcja warta około 529,099 $.

Dump na Bitstamp

Nieco ponad miesiąc temu świat kryptograficzny zobaczył, do czego może doprowadzić transakcja w wysokości BTC 3,645 na jednej giełdzie, Bitstamp. Kurs Bitcoin osunął się wówczas z poziomu 7 749 $ do 7 179 $ w czasie krótszym niż 30 minut. Bitcoin zanotował dołek 6 000 USD na Bitstamp, co mogło doprowadzić do masowej wyprzedaży na innych giełdach.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex