20 kwietnia 2024

Brak fizycznego złota! Czy aby na pewno ?

4 min read

   
 

Rynki finansowe od kilku tygodni są w fatalnej sytuacji. Spadają wyceny większości aktywów. COVID-19 zatrzymał łańcuchy dostaw na całym świecie, a jedną z branż, która oberwała najbardziej jest złoto inwestycyjne, którego po prostu nie ma. Ostatnio doszły nas także plotki o brakach złota na COMEX.


Braki złota na COMEXie


CME to największa giełda instrumentów pochodnych na świecie. Handluje się tam wszystkie towary ze złotem w roli głównej. W skład całej giełdowej korporacji CME wchodzi nowojorska platforma obrotu złotem, określana nazwą COMEX. COMEX to stara nazwa, jaką giełda złota z siedzibą w Nowym Jorku nosiła przed jej przejęciem przez grupę CME. Dziś giełda złota COMEX będąca częścią grupy CME to największa pod względem obrotów giełda złota na świecie.


zloto-na-gieldzie-COMEX-CME

Podczas gdy popyt na złoto rośnie ze względu na fakt bycia bezpieczną przystanią w obliczu wielu globalnych kryzysów, przed którymi obecnie stoimy, wymuszona likwidacja złota papierowego i niespotykane zakłócenia logistyczne spowodowały szalone polowanie na fizyczne sztabki złota. Jak donosi Bloomberg, w centrum tego wszystkiego znajduje się niewielka grupa handlowców, którzy od lat korzystali z tego, co zawsze było pewnym rozwiązaniem. Kupowali oni kontrakty futures na złoto i żądali rozliczenia nie w gotówce, a właśnie w fizycznej formie, czyli złotych sztabkach. Jednak ta sytuacja uległa w ostatnich tygodniach sporej zmianie. Na całym świecie popyt na złoto jest tak duży, że zaczyna go brakować w fizycznej formie. A co najważniejsze brakuje go także na najważniejszej na świecie giełdzie złota – amerykańskim COMEXie.

Fani inwestycji w złoto fizyczne od dawna ostrzegali o możliwym rozjechaniu się cen kontraktów futures i prawdziwego złota.


Fizycznego złota nie ma


Potwierdzają to w Polsce dealerzy i potwierdzają to także zawodowi inwestorzy, że fizycznego złota po prostu nie ma. Koronawirus zatrzymał łańcuchy dostaw, co spowodowało, że setki ton złota nie dotarły do magazynów dealerów na całym świecie:

Nie ma złota. Nie ma złota! Aktualnie premia przy zakupie fizycznego złota to 10%, gdzie najczęściej oscyluje ona w okolicach 2%. Mogę kupić jedno uncjową monetę z amerykańskim orłem za 1 800 USD. 1 800 USD!

 
AUVESTA
 

Sprawa ze złotem jest banalnie prosta. Każdy chce mieć złoto w momencie zawieruchy na rynkach i inflacji. A takie otoczenie mamy od kilku tygodni na całym świecie. Każdy wie, że złoto znakomicie zachowuje się w takich momentach, a rynki akcji wypadają słabo lub wręcz tragicznie. Złoto jest świetnym hedgem w portfolio. Zachowuje się jednak gorzej w przypadku rozwoju gospodarczego i niskiej inflacji. Mówię wam, że to się zdarzy ponownie. Przez cały 2008 rok złoto trzymało swoją wartość. A co się wydarzyło później? Pompowanie bilionów dolarów przez banki centralne na całym świecie sprawiło, że jego wartość od lat nieprzerwanie rośnie.

żródło: https://bithub.pl

Czy aby na pewno nie ma gdzie kupić złota?! Kto szuka – zawsze znajdzie!


Tu kupisz:

  • Z dokładnością co do centa
  • To Ty decydujesz kiedy, jak często i ile kupujesz
  • Za wpłacone środki kupowane są dla Ciebie metale szlachetne tego samego dnia z dokładnością do 0,0001 części dużych sztab, mniejszych lub monet

Korzyść cenowa:

  • Do 15% taniej
  • Od 1-go grama po korzystnej cenie za gram dużej sztaby
  • Niezależnie od wahań cenowych poprzez regularne zakupy

Elastyczność:

  • Brak deklaracji zakupów
  • Brak minimalnego czasu trwania
  • Brak okresów wypowiedzenia
 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex