×

Bitcoin ponownie testuje 50 tysięcy, hossa na BTC jeszcze się nie skończyła?, NFT – warto być w jego posiadaniu?

Bitcoin ponownie testuje 50 tysięcy, hossa na BTC jeszcze się nie skończyła?, NFT – warto być w jego posiadaniu?


Bitcoin ponownie testuje 50 tysięcy, gdy Fed ogłasza brak zmian stóp procentowych

   
 

Cena Bitcoina podskoczyła na wiadomość, że System Rezerwy Federalnej (Fed) pozostawi stopy procentowe bez zmian na poziomie od 0 do 0,25%.

Nieoczekiwanie w grudniu docierajądo nas ponure notowania BTC, które w poniedziałek wykazały, że przedział 47 000 – 50 000 na krótko przełamał wsparcie, przypisywane głównie niepokojom związanym z posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).Zmniejszające się lęki niezrealizowane


Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell , niedawno ponownie nominowany na drugą kadencję przez prezydenta Bidena, powiedział na listopadowej konferencji prasowej, że Rezerwa Federalna „zacznie zmniejszać tempo skupu aktywów”, co skłoniło wielu do przyjęcia, że ​​wzrost stopy procentowe zostaną ogłoszone na dzisiejszym posiedzeniu.

Tapering wiąże się z odwróceniem zasad luzowania ilościowego, takich jak zakup aktywów i tak zwane „drukowanie pieniędzy”. Fed co miesiąc kupuje 40 miliardów dolarów amerykańskich papierów wartościowych agencji i 80 miliardów dolarów amerykańskich papierów skarbowych. Ceny akcji spadły w wyniku obaw, ponieważ środki zwężające często prowadzą do pogorszenia koniunktury gospodarczej.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 


Bitcoin konsoliduje się w obliczu rosnącej adopcji i niedoboru podaży

Cena Bitcoina spadła o 30% od rekordowego poziomu w listopadzie 2021 r., ale niektórzy eksperci twierdzą, że hossa na BTC jeszcze się nie skończyła. Według niektórych wskaźników Bitcoin jest w trybie konsolidacji, jednocześnie gromadząc energię w kierunku nieuniknionego w przyszłości punktu cenowego w wysokości 100 000 USD.

Ponieważ do wydobycia pozostało tylko 10% bitcoinów oraz rosnąca popularność i świadomość w głównym nurcie, uważa się, że stała podaż Bitcoina ostatecznie doprowadzi do zmniejszenia zmienności i stałego wzrostu cen w czasie.Zdrowa, przewidywalna i niezmienna polityka pieniężna

Dwanaście lat po wydobyciu pierwszego bitcoina dane z Blockchain.com wskazują, że od poniedziałku 13 grudnia 2021 r. wydobyto 90% wszystkich bitcoinów.

Górnik bloku nr 714 032 o 23:26 UTC otrzymał 6,25 BTC, zwiększając podaż Bitcoina w obiegu do 18,9 miliona. W rez
ultacie do wydobycia pozostało tylko 10% całkowitej podaży 21 milionów bitcoinów.

Jednak proces wydobycia ostatecznych 10% bitcoinów może potrwać co najmniej do lutego 2140 roku, zgodnie z harmonogramami sieci Bitcoin o połowę. Bitcoin Halving to zaplanowana procedura kontroli inflacji, która zmniejsza nagrodę za wydobycie BTC o połowę mniej więcej co cztery lata.

Bitcoin, cyfrowa waluta peer-to-peer (P2P), opiera się na solidnej, przewidywalnej i niezmiennej polityce pieniężnej. W przeciwieństwie do waluty Fiata, której polityka pieniężna i podaż mogą być zmieniane przez decyzje wybranej grupy ludzi, Bitcoin działa na sieci „zasad bez władców”, co oznacza, że ​​nikt nie ma mocy, aby zawyżać lub zmniejszać jego podaż.

Bitcoin może również nigdy nie osiągnąć limitu 21 milionów podaży z powodu kilku czynników. Oprócz zastrzeżenia wynalazcy Bitcoina Satoshi Nakamoto, który stwierdził, że nie można wydać 50 BTC w bloku Genesis, co najmniej kolejne 3,7 miliona BTC zostało już uznane za „zagubione” lub technicznie niedostępne.


Co sprawia, że ​​NFT jest wartościowy?

Od lata 2020 roku działamy w tym, co eksperci NFT nazywają megacyklem , z ponad 2,5 miliardową sprzedażą NFT w pierwszej połowie 2021 roku.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że NFT nie ma żadnej wartości – że kupujesz zwykłe „nic”. Ale jeśli spojrzymy na NFT przez pryzmat historii sztuki tradycyjnej, istnieją bezpośrednie podobieństwa, które sugerują, że niektóre NFT są warte zainwestowania i wykraczają poza zwykły rozgłos.
Co sprawia, że ​​sztuka NFT jest wartościowa?


W The Art of Forgery (Phaidon, 2015) wartość sztuki definiuje się jako:

Wartość sztuki = postrzegana (popyt + rzadkość + autentyczność)

Jeśli popyt np. na odbitki artysty Banksy’ego jest duży, wówczas wartość jego odbitek wzrośnie, zwłaszcza gdy kupujący będą chcieli konkurować o ich zakup na aukcjach.

Rzadkość również decyduje o wartości. Wartość obrazu XVI-wiecznego malarza weneckiego, Giorgione, jest znacznie wyższa niż obrazu jego współczesnego weneckiego z XVI wieku, Tycjana, ponieważ Giorgione zmarł w wieku 32 lat i namalował tylko około 12 dzieł, z których tylko 5 przetrwało. Ponieważ eksperci uważają ich za malarzy równej jakości (niektórzy historycy sztuki twierdzą, że malowali swoje dzieła nawzajem i że ich style są nie do odróżnienia), wzrost wartości Giorgione wynika z względnej rzadkości jego prac.

Autentyczność produktów także ma duży wpływ

Wszystkie trzy komponenty (popyt, rzadkość, autentyczność) są powiązane z percepcją.


Co sprawia, że ​​transakcje NFT są wartościowe?


Latem 2020 roku NFT trafiły na pierwsze strony międzynarodowych gazet, gdy artysta Beeple sprzedał swoje dzieło „ Everydays: The First 5000 Days” za pośrednictwem tradycyjnego domu aukcyjnego Christie’s za 69,5 miliona dolarów, co uczyniło je drugim najdroższym dziełem, jakie kiedykolwiek sprzedał żyjący artysta.

NFT różnią się od standardowych plików online (rodzaj, który można zapisać prawym przyciskiem myszy) tym, że nie są zamienne (co oznacza, że ​​są unikalnymi, jedynymi w swoim rodzaju tokenami zarejestrowanymi w łańcuchu bloków).

NFT są tworzone z kodu komputerowego i tylko tyle. Nawet jeśli NFT zaczyna życie jako analogowy obraz lub utwór muzyczny nagrany w studiu, sam NFT jest jego cyfrową wersją.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex