24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Airdrop – Czym jest! i Co to jest!

4 min readKażdy chce je mieć, liczy na wysoką cenę….

Airdrop, czyli pieniądze spadające z nieba.

   
 

Jedno z polskich przysłów głosi, że w życiu nie ma nic za darmo. W większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek są rzeczy, które dostajemy za darmo i nikt nie chce za nich ani pieniędzy, ani przysługi. Jedną z takich sytuacji jest airdrop, czyli pieniądze które spadają nam z nieba. W tym przypadku jest to kryptowalutowe niebo. W tym artykule przedstawimy czym jest airdrop, jak przebiega i po co się odbywa.


Wszystko zaczyna się od…

……W bezpośrednim tłumaczeniu słowo airdrop oznacza zrzut. W praktyce oznacza ono sytuację, w której otrzymujemy darmową kryptowalutę z racji posiadania innej kryptowaluty. Airdrop działa podobnie jak hard-fork w efekcie, którego następuje rozłam łańcucha bloków na dwa osobne łańcuchy. W momencie rozłamu, nowy łańcuch kopiuje dane ze starego łańcucha (min. historię transakcji oraz stany kont) i dzięki temu użytkownicy najczęściej otrzymują „nową” kryptowalutę w takiej ilości, która równa się stanowi posiadania „starej” kryptowaluty. Najpopularniejszym hard-forkiem dotychczas był ten z 1 sierpnia 2017 roku, kiedy nastąpił rozłam łańcucha bloków Bitcoina i w konsekwencji otrzymaliśmy Bitcoin Cash (za 1 BTC dostaliśmy 1 BCH). Airdrop więc podobnie jak hard-fork „wypłaca” nam nową kryptowalutę. Bierze się to z faktu, że w momencie airdropu (zwykle jest to ściśle określony numer bloku) posiadaliśmy np. jakąś ilość Ethereum Classic na portfelu, który wspierał airdrop. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie wszystkie portfele wspierają airdropy. Giełdy kryptowalut i ich portfele najczęściej ich nie wspierają.

Jednakże, airdrop ma kilka cech, które odróżniają go od hard-forka. Pierwszą z nich jest brak rozłamu łańcucha danej kryptowaluty na dwa odrębne łańcuchy. Airdrop to taki prezent od deweloperów danej kryptowaluty. Odbywa się on w momencie ogłoszenia do sieci bloku o wcześniej ustalonym numerze. Jeżeli np. airdrop jest zaplanowany na blok nr 50 i w momencie, kiedy blok o numerze 50 zostanie ogłoszony w sieci a my posiadaliśmy kryptowalutę na portfelu wspierającym airdrop to otrzymamy nową kryptowalutę. Kolejną cechą, która odróżnia airdrop od hard-forka jest ilość otrzymywanej kryptowaluty. Dwa najgłośniejsze hard-forki z 2017 roku (Bitcoin Cash i Bitcoin Gold), pozwalały użytkownikom ubiegać się o nową kryptowalutę w stosunku 1:1 względem starej kryptowaluty (1 BTC to 1 BCH lub 1 BTG). W przypadku airdropów ten stosunek może również wynieść 1:1. Aczkolwiek wiele airdropów stosuje wyższe stosunki np. 1:10.


Gdzie i kiedy?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że airdropy nie są zbyt częstym zjawiskiem. Dlaczego deweloperzy mieliby rozdawać darmowe tokeny, które potem można bez problemu sprzedać na giełdzie? Jak się okazuje na rynku kryptowalut, airdrop jest dość powszechnym zjawiskiem i dotychczas mieliśmy kilkaset airdropów! Najpopularniejsze kryptowaluty jak Bitcoin Cash, Nem, Ethereum Classic, OmiseGO, Qtum, czy TRON przeprowadziły swoje airdropy. Na stronie airdrop alert możemy znaleźć dokładną listę zakończonych, aktywnych oraz przyszłych airdropów. Dodatkowo strona zapewnia informację na temat kryptowaluty, która przeprowadza airdrop, stosunku airdropu oraz na jakiej giełdzie będzie można sprzedać otrzymane tokeny. Znajdziemy tam również linki do profilu na Githubie, Twiterze, Facebooku oraz link do whitepaper.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex