24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

20.02.2020 Co się dzieje z – BTC, ETH, LISK, VET, BNB i z innymi krypto?, nurkowanie altcoinów i mocny spadek Bitconia, Na jaką kryptowalutę nastawiają się kryptomaniacy!

4 min read


Analiza techniczna kryptowalut. W nagraniu omawiana jest sytuacja na BTC, ETH, LISK, VET, BNB, FTO, KZC, NEO, TROY, XRP, IOTA oraz Chiliz.Bitcoin spada o blisko 800$ w godzinę | Altcoiny nurkują razem z BTC


   
 

Bitcoin zanurkował niespodziewanie o około 800 $ i to zaledwie w ciągu godziny. Razem z nim spadło w tym czasie blisko piętnaście z dwudziestu największych aktywów cyfrowych wg kapitalizacji rynkowej. Rynek odnotował średnie spadki kryptowalut w wymiarze 5% i więcej.

 
 

Spadek cen rozpoczął się około 21:45 UTC, kiedy w przeciągu godziny Bitcoin stracił 800 $. Na Bitmex’ie doszło do masowej likwidacji pozycji długich na bitcoinie. Chodzi o pulę kontraktów o wartości większej, niż 100 milionów dolarów. Joe Vezzani, założyciel społecznościowej platformy analityki kryptowalut LunarCRUSH napisał na Twitterze:

The Wolf Of All Streets@scottmelker · 16 godz.

Epic long squeeze. Liquidation station.

joe@joevezz

Watched the entire thing unfold. Saw a couple 7-10M liquidated longs come through. Big boy squeeze.423:13 – 19 lut 2020Twitter Ads – informacje i Polityka prywatnościZobacz pozostałe Tweety użytkownika joe

A oto potwierdzenie słów Vezzani’ego na podstawie danych od Skew Markets:

bitmex likwidacje
źródło: Skew

Cięcie!

Spadki cen spowodowały znaczną redukcję ilości zarówno otwartych długich, jak i otwartych krótkich pozycji na Bitfinex.

Jeszcze kilka dni temu rynek testował nowe szczyty w kontekście longów. W przeciągu niespełna 60 minut spadły one spadły one o prawie 5% z 45 190 do 42 965.

Tymczasem liczba otwartych krótkich pozycji spadła o 6,4% 12 675 do 11 860. Spadek pojawił się po bliski sześciotygodniowej, nieprzerwanej fali wzrostów ich ilości.

Spadki kryptowalut | W ciągu ostatniej doby, 87 ze 100 najlepszych coinów straciło na wartości

Spadek wyceny BTC pociągnął za sobą większość rynku. Siedem z dziesięciu największych alternatywnych kryptowalut pod względem kapitalizacji odnotowało straty między 6% a 8% w skali ostatnich 24 godzin.

W chwili pisania tego tekstu Tezos (XTZ) i Chainlink (LINK) są jedynymi wiodącymi kryptowalutami, które osiągnęły lepsze wyniki niż BTC w ciągu ostatniego dnia. Podczas gdy LINK spadł obecnie o prawie 3%, XTZ jest jedynym rynkiem wśród 19 najlepszych, które odnotowało 24-godzinny wzrost – obecnie wzrost o 4,2%.


Inwestorzy kupują Ethereum | A Ty?


W ciągu ostatniego miesiąca Ethereum osiągnęło lepsze wyniki niż większość głównych kryptowalut stając się jednym z najlepszych cyfrowych aktywów. Co może kryć się za tak dobrą passą byków?

Od 1 lutego w ciągu zaledwie 19 dni cena Ethereum wzrosła o 60 procent, z 185 do 280 dolarów.

Co popycha kurs Ethereum w górę?

Według znanego analityka Alexa Krügera średni wolumen obrotu Ethereum z ostatnich siedmiu dni był czterokrotnie wyższy niż w całej drugiej połowie 2019 r. Krüger dodaje, że „ktoś kupuje dużo ETH”:

Alex Krüger@krugermacro

The average $ETH trading volume during the past week has been 4 times larger than the average volume for the second half of 2019. Somebody has been buying a lot of $ETH.

Zobacz obraz na Twitterze

77700:49 – 19 lut 2020Twitter Ads – informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 176

Potwierdza się zatem znana zależność, że gdy wolumen aktywów rośnie wraz z jego ceną, rośnie popyt a wraz z nim obserwujemy zwyżkową strukturę rynku.

 
 

Pojawia się pytanie, czy za wzrostami Ethereum stoi manipulacja? Oto jak w kontekście BTC wypowiadał się ostatnio na ten temat bitcoinowy wieloryb Joe007:

Niektórzy przypuszczają, że pod koniec stycznia cena Ethereum zaczęła rosnąć poparta fałszywymi zleceniami. W związku z tym pojawiły się głosy, że za tą potencjalną próbą manipulacji podążyli pozostali, zachęceni wzrostami inwestorzy.

Ciągły wzrost wolumenu uzupełniany różnymi podstawowymi czynnikami, takimi jak wyraźny wzrost aktywności finansów zdecentralizowanych (DeFi) i akumulacja na rynkach spot sugeruje, że Ethereum może wkrótce wejść w kolejną fazę trendu wzrostowego.

Traderzy optymistycznie nastawieni do ETH

Od pierwszego tygodnia stycznia Ethereum radzi sobie na rynku wyśmienicie. Jeśli kurs bitcoina utrzyma tempo i przetestuje wyższy poziom oporu w perspektywie krótko- i średnioterminowej, inwestorzy oczekują, że ETH może być jednym z najlepiej funkcjonujących aktywów na rynku.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex