20 kwietnia 2024

Zaufanie do instytucji finansowych dzięki Defi?, “diabelska crypto” i to bardzo gorąca, nadchodzi “ruch Bitcoina”, cena ETH osiągnęła nowy rekord wszech czasów, trzy “alty” gotowe do rekordowych szczytów, najważniejsze informacje z rynku Bitcoina i innych kryptowalut z marca 2021 r.

7 min read
   
 


Skuteczne funkcjonowanie społeczeństwa od dawna zależy od ludzi, którzy wierzą w jego instytucje. Z powodu pandemii COVID-19 i przez niepowodzenia przywództwa, ta wiara stanęła pod dużym znakiem zapytania. Czy sukces DeFi może stać się tak bardzo potrzebnym katalizatorem zmian na rynku finansowym?


Sukces DeFi

TVL, czyli całkowita wartość zablokowana, to najlepszy sposób na określenie sukcesu DeFi. W marcu wartość TVL w sektorze DeFi wyniosła prawie 59 miliardów dolarów. Jest to znaczący wynik, zważając na to że jeszcze rok wcześniej kwota ta wynosiła około 500 milionów dolarów.

 
ROBOINVESTING
 

Rynek kryptowalut – w którym dominuje Bitcoin (BTC) – obecnie jest wart ponad 1 bilion dolarów. Oznacza to że przed DeFi jest jeszcze długa droga, zanim trafi do „nagłówków”. Pamiętajmy jednak, że zanim Bitcoin zdobył zainteresowanie inwestorów – minęło prawie 10 lat. I wygląda na to, że DeFi może zająć to jedynie połowę tego czasu.

Dlaczego?! Ponieważ odchodzenie od władzy instytucjonalnej, jest juz w bardzo dużym stopniu widoczne w gwałtownym rozwoju zdecentralizowanych finansów – DeFi. Korzystając ze zdecentralizowanych aplikacji na blockchainie, DeFi umożliwia osobom fizycznym pożyczanie środków, handlowanie monetami oraz zarabianie na odsetkach od oszczędności. Ich transakcje są regulowane przez inteligentne kontrakty. A zatem – zero banków ani pośrednictwa. Dodatkowo? Te same produkty finansowe ale oparte nie o Banki…a …Blockchain!


Influencer znany pod pseudonimem „Coin Bureau” wyznał, która kryptowaluta jest jego zdaniem „gorąca jak diabli” w kontekście potencjału inwestycyjnego

W filmie (zatytułowanym „Chiliz: Crypto, NFTs & Sport Fans – ULTIMATE Combo ”) opublikowanym na kanale YouTube „Coin Bureau” opowiedział ponad 615 000 subskrybentów kanału o Chiliz (CHZ).Oto, jak zespół Chiliz opisuje, co próbuje osiągnąć ich projekt:

„Chiliz to opcja walutowa dla produktów i usług opartych na łańcuchu bloków, skierowana do mainstreamowych konsumentów. Chcemy podnosić codzienny poziom doświadczeń – zaangażowanie fanów w rozrywkę, alternatywne rozwiązania płatnicze za konwencjonalne produkty i nie tylko. Chiliz zapewnia podmiotom sportowym i rozrywkowym narzędzia oparte na łańcuchu bloków, które pomagają im angażować i monetyzować ich odbiorców”.

Chiliz „opracował platformę zaangażowania fanów sportu Socios.com, która jest oparta na infrastrukturze blockchaina Chiliz i wykorzystuje CHZ jako wyłączną walutę na platformie”.

 
Crypto - Boty!
 


Jaką wartość niesie ze sobą kryptowaluta Chiliz?

„Chiliz oferuje zespołom rozwiązanie umożliwiające gamifikację zarządzania zespołami, przekształcenie go w samą w sobie propozycję rozrywki i spieniężenie popytu na prawa do głosowania. Z drugiej strony kibice zyskują nowy sposób wspierania swojego zespołu i mają możliwość głosowania nad niektórymi decyzjami zespołu, z których wszystkie mają wpływ na rzeczywiste wydarzenia sportowe”.


Cena BTC nadal konsoliduje się poniżej obecnego rekordowego poziomu aktywów, wynoszącego 61 800 USD za monetę. Jednak wiodąca kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, może wkrótce wykonać kolejny ogromny ruch

Według “Wstęgi Bollingera” wkrótce wybuchnie. W przeszłości skutkowało to znacznymi ruchami na plus. Jednak te ruchy zmniejszały się, zwiększając zamiast tego szanse na odwrócenie. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co mówi wskaźnik analizy technicznej Wstęg Bollingera o aktualnej akcji cenowej i co może wyniknąć, gdy ustanie spokój.

Szerokość Wstęgi Bollingera ostrzega przed masowym ruchem Bitcoina. Ale w którym kierunku?

Cena Bitcoina oscyluje w okolicach 60000 USD , nie będąc w stanie pchnąć wyżej, podczas gdy jego bracia, altcoiny zaczynają rosnąć po poprzednich szczytach z 2021 roku. Jak dotąd kryptowaluta o silnym trendzie podwoiła się w 2021 roku, tylko przez jeden pełny kwartał.

Może jednak nadejść kolejny ogromny ruch, który powinien mieć podobną siłę, jak początkowe wybicie powyżej 20 000 $. Ten wzrost przyniósł wzrost o ponad 134%, zanim sytuacja się pogorszyła, ale po nim nastąpił nie jeden, ale dwa kolejne bycze impulsy.

 
 

Impuls numer dwa był słabszy, ale nadal dodawał ponad 88% do ceny za monetę. Trzeci impuls po zniesieniu był jeszcze mniejszy i wynosił około 35%. Pomiędzy każdym impulsem następowało zwężenie Wstęg Bollingera , zwane także „uciskiem”. Kiedy sytuacja jest tak silna, uwalniana jest energia i wzrasta zmienność. W rezultacie pasma rozszerzają się.


ETH przekroczyło po raz pierwszy poziom 2000 USD pod koniec lutego. Poprzedni rekord ceny 2041 USD cyfrowe aktywo wyznaczyło 20 lutego. Od tego czasu do tej pory kurs kryptowaluty spadł poniżej poziomu 2000 USD

Kapitalizacja rynkowa ETH przekroczyła 236 milionów dolarów. Pod tym względem ETH pozostaje drugą co do wielkości kryptowalutą.


Kryptowalutowy trader i YouTuber Tyler Swope wymienia trzy altcoiny, które jego zdaniem mogą – w perspektywie krótkoterminowej – odnotować znaczące wzrosty wartości

LinkPool (LPL)

W swoim nowym filmie na YouTube, Swope inicjuje listę rokujących altcoinów od dostawcy usług węzłów Chainlink (LINK) – LinkPool (LPL). Argumentuje, że jest to najbardziej ugruntowany projekt w swoim segmencie:

„LinkPool jest czołowym dostawcą usług dla węzłów ChainLink. Prowadzą najdłużej działające i profesjonalnie zarządzane węzły Chainlink, stworzyli rynki Chainlink – eksplorator węzłów i kanałów cenowych. Możesz więc postrzegać Chainlink jako Batmana a LinkPool jako Robina, którzy idą w parze i działają razem”.


Alchemist Coin (MIST)

Swope twierdzi, że kolejnym coinem, który w ciągu najbliższych kilku miesięcy może sporo namieszać na rynku może okazać się Alchemist Coin (MIST).

Projekt tokena niewymianialnego (NFT) może umożliwić wczesnym użytkownikom uzyskanie limitowanej edycji NFT pod warunkiem, że aktualna propozycja zmian zostanie zaakceptowana. Swope zauważył, że wskazane w propozycji pierwsze wersje NFT (crucibles) mogą zapewnić swoim posiadaczom znaczną wartość w przyszłości, w miarę rozwoju protokołu:

„Zaproponowano, aby crucibles v1 (pierwsza wersja) były ograniczone do tych, którzy używają terminala […], czyli użytkowników technicznych. Po uruchomieniu frontendu UI (interfejs użytkownika) ci użytkownicy otrzymają crucibles v2 (druga wersja) za pomocą tego interfejsu. Crucibles to NFT, więc posiadanie limitowanej edycji v1 może być cenną rzeczą w przyszłości”.


Pocket Network (POKT)

Trzecim altcoinem, który zwrócił uwagę influencera w kontekście potencjalnych, przyszłych wzrostów, jest interfejs programowania aplikacji (API) dla zdecentralizowanej infrastruktury Pocket Network (POKT).

Chociaż projekt nie jest jeszcze nawet włączony do Ethereum (ETH) to i tak, według Swope’a, wykorzystanie Pocket Network znacznie wzrosło od czasu jej zaprezentowania, co wskazuje na ogromny potencjał wzrostu.

„… sieć przekroczyła już miliard żądań od czasu jej uruchomienia i ma ponad 2700 węzłów. Jest używana i to bardzo intensywnie”.


Zdaniem Willy’ego Woo (trader i analityk kryptowalut), generalnie nikt nie powinien aktualnie podejmować decyzji o sprzedaży swoich cyfrowych monet przez wgląd na fakt, że cena bitcoina znajduje się obecnie w ciekawym trendzie

Wśród najważniejszych wiadomości z obszaru kryptowalut, które obiegły branżę w marcu, najbardziej godnymi są zapewne trzy z nich:


PayPal umożliwił Amerykanom płacenie za pomocą bitcoina i innych kryptowalut u ponad 29 milionów sprzedawców.

Zgodnie z treścią komunikatu opublikowanego przez Reutersa, klienci posiadający w swoich cyfrowych portfelach PayPal kryptowaluty takie jak BTC, ETH, LTC, BCH, będą teraz mogli konwertować swoje zasoby cyfrowe na waluty FIAT na poziomie koszyka zakupowego.

 
 

Oznacza to, że klienci płacą w kryptowalutach, PayPal jednak natychmiast zamienia zasoby cyfrowe na walutę fiducjarną i płaci sprzedawcy. Dla sprzedawcy jest to odwzorowanie obecnego sposobu płatności, podczas gdy dla użytkownika PayPal – nowe doświadczenie związane z wydaniem kryptowaluty na zakup towarów lub usług.


VISA operuje na Ethereum

Operator płatności VISA ogłosił 29 marca, że przeprowadził transakcję przy użyciu USDC na blockchainie Ethereum.

Jak wynika z treści opublikowanego komunikatu, Visa poświęciła ostatnie 18 miesięcy na opracowanie ścieżki do rozliczania waluty cyfrowej w swojej infrastrukturze. Operator płatności poinformował, że ​​będzie współpracować z Anchorage, bankiem aktywów cyfrowych, jako partnerem rozliczeniowym, a także z Crypto.com jako bramką płatniczą.


Tesla akceptuje BTC za zakupy swoich aut

Producent e-samochodów Tesla zaczął akceptować bitcoin. To nowy kamień milowy w procesie adopcji kryptowaluty, o którym 24 marca poinformował na Twitterze sam Elon Musk:

Wiadomość dnia: Tesla zaczęła akceptować płatności w bitcoin

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex