×

Podbój kosmosu poprzez kryptowaluty?, Czy atak Iranu na USA – ma wpływ na wzrosty Bitcoina?, Kolejna, filmowa produkcja o kryptowalutach!

Podbój kosmosu poprzez kryptowaluty?, Czy atak Iranu na USA – ma wpływ na wzrosty Bitcoina?, Kolejna, filmowa produkcja o kryptowalutach!   
 

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku, 60 satelitów Starlink zostało wystrzelonych na orbitę przez SpaceX, czyli przedsiębiorstwo za którym stoi Elon Musk. Satelity zostały wyniesone na pokładzie rakiety Falcon 9. Co to jednak oznacza dla kryptowalut?

W 2019 roku firma Muska poleciała w kosmos 13 razy. Ostatni lot jako ładunek transportował satelity japońskiego startupu komunikacyjnego. Pierwszy zestaw satelitów został wystrzelony w maju, następny w listopadzie. W tym momencie na orbicie znajduje się już 180 sztuk, które już teraz tworzą największą konstelację na orbicie. Nie jest to jednak koniec ambicji Elona. Południowoafrykański biznesmen planuje powiększyć liczbę obiektów do 40 000!

 
 

Według dostawcy urządzeń, dopiero umieszczenie na niebie 400 do 800 satelitów Starlink umożliwi wykorzystanie Internetu szerokopasmowego za pośrednictwem sieci urządzeń w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że potrzeba jeszcze około 10 udanych misji.

Znaczne ułatwienie dostępu do Internetu na świecie oznacza również zwiększenie dostępności kryptowalut! W przypadku chęci wyłączenia sieci przez centralną instytucję – na przykład rząd, Bitcoin cały czas może działać… z kosmosu!

W tym układzie pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za rozwój inicjatywy, którą przewodzi Elon Musk. Może już niedługo doczekamy się przełomowego dla kryptowalut rozwiązania.

źródło: https://bithub.pl/


Video z kanału You Tube – Krypto RaportNajnowsza produkcja HBO o kryptowalutach | Miejsce, od którego wszystko się zaczyna


HBO w końcu opublikowało krótkometrażowy dokument z serii VICE o nadchodzącej kryptowalutowej rewolucji. Wybierzcie się na wycieczkę po kopalni kryptowalut na Islandii oraz obejrzyjcie wywiad z „Ojcem Kryptowalut” – Vitalikiem Buterinem. 
 
NASZ TEAM FB
 

Produkcja ta, realizowana ponad półtora roku temu, w końcu ujrzała światło dzienne w serwisie YouTube i jest dostępna za darmo. Przez ten niedługi okres film odnotował już ponad 1,15 miliona wyświetleń. Co może dziwić… albo i nie. I tu pytanie do Was: czy kryptowaluty znajdują się już w mainstream’ie, czy jeszcze nie? Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex