×

Niedźwiedzi cel dla Bitcoina na ……….$4.975. Kryptowaluty w rekordowym dołku

Niedźwiedzi cel dla Bitcoina na ……….$4.975. Kryptowaluty w rekordowym dołku

Znany analityk Tone Vays porównał zachowanie ceny Bitcoina do tego co działo się w 2014 roku, gdy notowania osiągnęły wielomiesięczny dołek na poziomie 6668 USD.

   
 

 

Tone Vays – który dzielił się wieloma ostrzeżeniami na temat rynku niedźwiedzia dla wiodącej kryptowaluty w poprzednich miesiącach – powtórzył swój “najbardziej optymistyczny” cel dla niedźwiedzi poniżej 5000 USD. Miało to miejsce w technicznej prognozie dla BTCUSD jaką Vays udostępnił w na Twitterze.

 
AIOP
 

“Minęło sporo czasu, odkąd publikowałem wykres BTCUSD taki jak ten”, napisał w komentarzu, kontynuując:
“… Mój najbardziej optymistyczny niedźwiedzi cel dla Bitcoina utrzymuje się na poziomie 4.975 USD w pierwszej połowie lipca. Zaktualizuję moje % oczekiwania na przyszłe cele, kiedy ten ostanie osiągnięty.”

Traderzy wydawali się zaskoczeni spadkiem kursu Bitcoina w ciągu weekendu, podczas gdy pozostali z branży kryptowalut wiedzieli, że giełda w Korei Południowej stała się celem ataku hakerskiego.

 
HASH7 - Auto Bot!
 

Dla Vaysa, atak hakerski ma niewielki wpływ na długoterminowe fundamenty – które wydają się powtarzać zachowania Bitcoina po tym, jak osiągnął on poprzednie szczyty pod koniec 2013 roku.

Nie tylko cena, ale względny wskaźnik siły (RSI), MACD i Stochastic potwierdzają trend i “przedstawiają identyczną perspektywę dla Bitcoina z tym co działo się pod koniec sierpnia 2014-go roku”, mówił Vays.

Początkowe reakcje na ponowne pojawienie się perspektywy mówiącej o tym, że Bitcoin może spaść poniżej 5000 USD po raz pierwszy od października 2017 r., koncentrują się na postrzeganiu głównego nurtu.

 
FINCLUB
 

Wraz z publikacjami na temat ataku hakerskiego m. in. przez Bloomberg i The Wall Street Journal pojawiła się masowa wyprzedaż. Jeden z użytkowników Twittera porównał tę sytuację do tej z 2014-go roku, kiedy doszło do ataku na Mt. Gox.  Tony Vays dodał tylko: “Poczekaj miesiąc lub dwa, jeśli cena BTC będzie o połowę niższa, ponownie usłyszysz to wszystko.”

 

Ogromny spadek kapitalizacji przez atak hakerski?

 

Inwestorzy w kryptowaluty wiedzą, iż rynek ten cechuje się znaczną zmiennością i każde najmniejsze wydarzenie ze świata powoduje zmiany cenowe oraz strach o utratę swoich środków. Wczoraj, tj. 10 czerwca, całkowita kapitalizacja kryptowalut wg coinmarketcap wynosiła 322 miliardy dolarów, dzisiaj w swoim najgorszym momencie, kapitalizacja osiągnęła 290 miliardów dolarów i jest to spadek rzędu 30 miliardów dolarów. Analitycy uważają, że za ten wielki dołek odpowiada atak hakerski na południowokoreańską giełdę kryptowalut CoinRail. Powód może być zupełnie inny, ponieważ CoinRail jest niewielką platformą o niezbyt dobrej reputacji w Korei Południowej. Platforma CoinRail jest czterokrotnie mniejsza od polskiej giełdy kryptowalut BitBay.

 

Projekt w którym czynnik ludzki został "wykorzystany" do przeprowadzania zyskownych transakcji

 
ROBOINVESTING
 

Podczas każdego ataku hakerskiego na giełdę kryptowalut, pojawia się ogromna fala paniki i wyprzedaż zgromadzonych środków. Jest to mechanizm obronny przed utratą swoich kryptowalut, ale czy jest uzasadniony? Czy atak na CoinRail spowodował taki spadek na całym świecie? Jeśli atak hakerski odbyłby się na giełdzie kryptowalut Bitfinex, oznaczałoby to wielki cios dla globalnego rynku kryptowalut, ponieważ część inwestorów wyprzedałaby swoje kryptowaluty, tworząc rekordowy dołek.

 
Zarabiaj ETH
 

W przypadku CoinRail, rzeczywisty wpływ na rynek kryptowalut był minimalny. Dzienny obrót na platformie CoinRail wynosił 2.5 miliona dolarów, co w świetle największych giełd kryptowalut stanowi kroplę w morzu. Dla porównania, polska giełda kryptowalut BitBay ma obroty w wysokości 10 milionów dolarów, wg coinmarketcap. Giełda kryptowalut Binance 1.7 miliarda dolarów. Dodatkowo, CoinRail specjalizuje się głównie w handlu mniejszymi tokenami o niskiej kapitalizacji rynkowej i niewielkiej obecności na rynku światowym. Mając na uwadze te informacje, włamanie na CoinRail nie jest ważne dla głównych kryptowalut, tj. Bitcoin czy Ethereum. Jak widać, CoinRail jest małym graczem na rynku kryptowalut, a jednak osądza się owy atak o spadek kapitalizacji rzędu 30, 40 miliardów dolarów na głównych kryptowalutach………

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex