23 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Kto gromadzi złoto i dlaczego? Światowy ranking największych krajów posiadających złoto

5 min read
   
 


Rządy aktywnie zwiększają swoje rezerwy złota. Eksperci są pewni, że jeśli obecne tempo podaży kopalni będzie się utrzymywać, to do 2034 roku zapasy złota w trzewiach Ziemi wyczerpią się.

Ilość złota w różnych krajach jest monitorowana przez Światową Radę Złota. Analizuje, jakie kraje kupują złoto iw jakich ilościach.

W ostatnich latach znacznie wzrósł apetyt krajów na złoto. Nie tylko aktywnie kupują, ale także odbierają złoto z międzynarodowych banków i skarbców.

Złoto jest prawie jedynym stabilnym instrumentem finansowym. Ludzie postrzegają go jako zasób defensywny, który nie podlega inflacji i zapewnia stabilność, ponieważ nie mają na nie wpływu zmiany polityczne ani wstrząsy gospodarcze. Złoto ma tendencję do handlu jak obligacja, a rządy gromadzą je w ramach przygotowań do niestabilności finansowej. Obecnie około 30% wszystkich rezerw w krajach rozwiniętych jest przechowywanych w złocie.

 
AUVESTA
 

Wszyscy rozumiemy, że złoto zawsze można wymienić na gotówkę. Jedna tona złota jest warta około 40,2 miliona dolarów, a całkowita wartość całego wydobytego złota zbliża się obecnie do 8 bilionów dolarów.

Goldman Sachs, jeden z największych światowych banków inwestycyjnych, przewiduje, że w najbliższych latach światowa produkcja złota zacznie spadać, a do 2022 r. spadnie do poziomu z początku obecnego stulecia. Kolejną prognozę, która stymuluje polowanie na złoto, przedstawiła US Geological Survey, która uważa, że ​​jeśli tempo produkcji pozostanie na obecnym poziomie, rezerwy złota w jelitach Ziemi wyczerpią się do 2034 roku.

Amerykański ekspert ds. rynków finansowych Keith Neumeyer powiedział, że kiedy światowe rządy będą musiały pozbyć się swoich długów, powiążą wszystko z ceną złota i będziemy świadkami globalnego restartu. „Dlatego kraje gromadzą złoto – wiedzą, co może się stać za kilka lat.


TOP-10 krajów, które mają największe rezerwy złota

Który kraj zgromadził najwięcej? GoldHub sklasyfikował kraje o największych rezerwach złota. Oto TOP-10 najbogatszych.

Pierwsze miejsce zajmują Stany Zjednoczone z 8133,46 tonami sztabek złota. Kraj, który posiada najwięcej złota na świecie. To prawie to samo, co Niemcy, Włochy i Francja razem. Uważa się, że większość tego złota znajduje się w amerykańskim depozycie kruszców, często znanym jako Fort Knox.

Na drugim miejscu znajdują się Niemcy z 3359,12 tonami. Podczas gdy część kraju znajdowała się pod kontrolą sowiecką, jego rezerwy złota były przechowywane na całym świecie. W latach 2013-2017 co najmniej połowa tych rezerw została sprowadzona do Frankfurtu.

Trzecie miejsce zajmują Włochy z 2451,84 tonami. W przeciwieństwie do większości krajów, w których rezerwy złota są własnością państwa i są zarządzane przez ich banki centralne, włoskie złoto jest w rzeczywistości własnością Banca d’Italia i przechowywane w skarbcach w Rzymie, Szwajcarskim Banku Narodowym i Banku Rezerw Federalnych w Stanach Zjednoczonych. W lutym 2019 r. włoski rząd ogłosił, że „nie sprzeda ani jednej uncji” rezerw złota, aby wypełnić luki budżetowe.

 

Poniżej firma do której mam pełne zaufanie odnośnie inwestycji w aktywa.

   
 
IbisInGold

Czwarte miejsce należy do Francji, która zgromadziła 2436,32 tony. Mówi się, że większość tego złota jest przechowywana w skarbcach Banku Francji w Paryżu. Rezerwy pozostają stabilne od 2009 roku.

Piąte miejsce w tym rankingu należy do Rosji z 2292,31 tonami. W ostatnich latach kraj ten zwiększył swoje rezerwy złota, co pozwoliło mu wyprzedzić Chiny i zmniejszyć zależność od dolara amerykańskiego. Ma również własny przemysł wydobycia złota z obrotem miliarda dolarów, co oznacza, że ​​ten bogaty w metale kraj nie musi polegać na imporcie.

Chiny zajmują szóste miejsce z 1948,31 tonami. Jest także największym producentem złota na świecie. Według menedżera inwestycyjnego US Global Investors, kraj ten odpowiadał za około 12% światowej produkcji złota.

Szwajcaria jest siódma z 1040 tonami. W 2014 r. odbyło się referendum w sprawie tego, czy Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) powinien zwiększyć swoje zasoby złota z 7% do 20%. Panował status quo.

Japonia jest ósma z 845,97 tonami rezerw złota. W tym kraju ostatnie poszukiwania złota zakończyły się sukcesem i Japonia ma teraz nadzieję na rozwój tych rezerw.

Indie zajmują dziewiąte miejsce z 703,71 ton. Rezerwy złota w Indiach wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat o ponad 95 ton. Mając niewielki przemysł wydobywczy złota, nie jest w stanie zaspokoić krajowego popytu, a większość żółtego metalu jest kupowana z zagranicy. Indie to kolejny kraj, który kupuje złoto w 2021 roku, ponieważ większość krajów nadal sprzedawała złoto podczas kryzysu COVID-19.

Holandia jest dziesiąta z 612,45 tonami. Znaczna część jego rezerw jest przechowywana w kraju, w centrum kasowym Zeist.

Dla banków centralnych złoto jest przede wszystkim najbardziej niezawodnym aktywem, którego wartość jest mało prawdopodobna. W przyszłości analitycy przewidują, że do 2023 r. wielkość zakupów złota przez banki centralne potroi się. Dlatego warto rozważyć tę strategię dla inwestorów prywatnych. Banki centralne wyznaczają kurs dla gospodarki. Dlaczego tego nie zrobimy?

Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, gdzie dokładnie kupić złoto do swojego portfela inwestycyjnego, w Golden Way możesz bezpiecznie rozpocząć karierę jako inwestor w złoto i czerpać z tego korzyści. Wystarczy wejść do naszego sklepu i kupić wysokiej jakości sztabki złota. Spełniamy wszystkie standardy LBMA i sprzedajemy sztabki złota własnej marki. Upewnij się, że złoto jest zawsze dobrą inwestycją Twoich pieniędzy.

 
AUVESTA
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex