19 kwietnia 2024

Kryptowaluty zaszkodzą bankom, Litecoin na tegorocznym minimum! – Inne Newsy!

5 min read

Kryptowalutowe podsumowanie dnia – kryptowaluty zaszkodzą bankom w zupełnie nowy sposób

   
 

 

Po wczorajszym oddechu jaki złapał rynek, dziś ponownie dominuje kolor czerwony. Cała pierwsza dziesiątka kryptowalut o najwyższej kapitalizacji notuje straty, a liderem spadków pozostaje TRON. Tymczasem w mediach pojawiły się kolejne ostrzeżenia dotyczące tego w jaki sposób kryptowaluty mogą zaszkodzić bankom…


Wprowadzenie kontraktów futures bazujących na wycenie Bitcoina pod koniec zeszłego roku było głośnym wydarzeniem. Byliśmy świadkami prawdziwego wyścigu o palmę pierwszeństwa pomiędzy CME, a CBOE, który wygrała ta druga z wielkich giełd.

Banki, które zaangażowane są w handel lub pośrednictwo w obrocie futures na Bitcoina mogą mieć jednak problemy. Trójka wielkich agencji ratingowych, czyli Standard&Poor’s, Moody’s oraz Fitch wyraziły obawy związane z tymi instrumentami w bilansach banków – informuje portal Risk.net. Agencje szczególnie zaniepokojone są rosnącym wolumenem wymiany generowanym przez oceniane przez nie banki. A to może mieć wpływ na rating tych instytucji – przekonuje Nathan Flanders, szef działu zajmującego się oceną instytucji pozabankowych w Fitch.

 
REVOLUT TRADING
 

Banki nawet jeśli przyznają, że nie posiadają bezpośredniego wystawiennictwa na ten rynek jako, że zajmują się tylko clearingiem transakcji to jednak są narażone na pośrednie ryzyko związane z tymi instrumentami – ocenia Flanders dodając, że – wpływ handlu futures na Bitcoina na ratingi banków jest czymś czego rynek w tej chwil nie docenia.

Fitch nie jest odosobniony w swojej ocenie kontraktów terminowych na BTC i ich wpływu na ogólny poziom ryzyka instytucji finansowych. Ana Arsov, dyrektor zarządzający w Moody’s stwierdziła niedawno, że jej zespół rozważa ujęcie działań clearingowych futures na Bitcoina jako mających negatywny wpływ na rating spółki dodając jednak, że obecnie poziom tego ryzyka nie jest na tyle wysoki by miał realny wpływ na bilans banków.

AlibabaCoin planuje airdrop

Alibaba, chiński odpowiednik Allegro, który szturmem zdobył nowojorską giełdę w największej w historii pierwszej ofercie publicznej akcji (spółka pozyskała wówczas niemal $22 mld) silnie zainteresowany jest również alternatywnymi metodami płatności.

W styczniu informowaliśmy o rzekomym wejściu Alibaby w branżę kryptowalut. Dziś spółka zależna Alibaby – AlibabaCoin Foundation – poinformowała o planowanym airdropie. Czym są, a także dlaczego warto zainteresować się airdropami pisaliśmy w tym artykule.

AlibabaCoin planuje rozdać 50 mln ABBC pierwszym 500 tys. użytkowników, którzy zainstalują i zarejestrują portfel ABBC Multicrypt. Do startu promocji pozostało jeszcze siedem dni. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie AlibabaCoin…..

 

Litecoin na tegorocznym minimum! – spadł poniżej 100 USD – czy nadal warto go trzymać?

 

Litecoin dzisiaj po długich miesiącach oporu nie wytrzymał i pękł podczas swobodnego spadania kryptorynku, przebijając magiczną barierę 100 $. Za tak niską cenę można było go kupić na początku grudnia 2018 roku, tuż przed gwałtownym wzrostem, w wyniku którego w ciągu pięciu dni cena monety szybko osiągnęła 300 $. Niestety, czasy te już dawno minęły. Czas zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Litecoin wrócił na poziom liczb dwucyfrowych.

Nie wiadomo, jak długo pozostanie pod setką. W każdym razie im dłużej, tym trudniej będzie mu wrócić. Spadek LTC na 100 USD dolarów przewidziała nasza czeska strona tradingowa już 3 tygodnie temu (w CZ)

 

EOS nie może wystartować z winy użytkowników

 

 

EOS częściowo ruszył 10 czerwca, ponad tydzień od wypuszczenia wersji 1.0 przez Block.one. Nie został jednak do końca aktywowany, gdyż posiadacze nie chcą głosować na walidatorów.


ZA FREE, BEZ WKŁADU, WAŻNA AKTYWNOŚĆ CO 60 MINUT, PŁACI W BITCOINACH!


 

EOS, platforma dla smart kontraktów, nie może zostać aktywowana, póki 150 mln EOS (15% całości) nie weźmie udziału w stake’owaniu i nie wybierze 21 producentów bloków/walidatorów (odpowiednik górników w PoS i jego pochodnych). Według licznika na stronie EOS Authority do tej pory zagłosowało zaledwie 6.23%, czyli mniej niż połowa wymaganego pułapu.

eos authorityDlaczego użytkownicy nie głosują? Powodów może być kilka. Być może obawiają się, że w jakiś sposób ujawnią swoje klucze prywatne. Sam proces głosowania również nie należy do najprostszych. Część osób zapewne nie jest na bieżąco i nie słyszała jeszcze o głosowaniu. W ciągu ostatniej doby licznik nieco się ruszył, lecz póki co pozostaje tylko czekać. Głosowanie nie ma „daty ważności” (no, powiedzmy – głosy są ważne przez rok), więc prędzej czy później EOS zostanie aktywowany.

Są wieloryby, które mogłyby z łatwością doprowadzić głosowanie do końca, jednak wygląda na to, że one również nie są skłonne wziąć w nim na razie udziału. Niektórzy uważają, że czekają one, aż do końca zabraknie dokładnie tyle %, ile posiadają, by jednym ruchem zamknąć sprawę…….

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex