Jakie powiązania może mieć NASA z kryptowalutą Ethereum

NASA wykazuje zainteresowanie Ethereum dzięki nowej inwestycji w eksplorację kosmosu

 
   
 

 

NASA nie słynie z tego by często udzielała się w społeczności kryptowalutowej, mimo to właśnie zainwestowała 330 000 USD w program, który  wykorzystuje Ethereum w innowacyjnym celu. Dr Jin Wei Kocsis, który jest adiunktem w dziedzinie inżynierii elektrycznej i komputerowej na Uniwersytecie w Akron, otrzymał właśnie od NASA na początek swojej kariery, trzyletni grant na naukę w wysokości 330 000 USD.

 
 

Grant zostanie wykorzystany na badania dotyczące „paradygmatu sieci odpornych i obliczeń komputerowych (RNCP), ang. Resilient Networking and Computing Paradigm (RNCP)”, które będą korzystać z technologii smart contract’ów opartej na Ethereum. Zamiast używać Ethereum do tworzenia aplikacji FinTech lub „uroczych zwierząt domowych”, dr Jin Wei Kocsis uważa, że ​​inteligentne kontrakty można wykorzystać do zaprogramowania statku kosmicznego.

Blockchain w kosmosie

Dr Kocsis wyjaśnił w następujący sposób nad czym pracuje:

„W tym projekcie technologia blockchaina Ethereum zostanie wykorzystana do opracowania zdecentralizowanej, bezpiecznej, poznawczej i obliczeniowej infrastruktury sieciowej do eksploracji kosmosu”, kontynuując: „Protokoły konsensusu blockchain będą dalej badane w celu poprawy odporności infrastruktury.”

 

 
 

Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
YouTube
YouTube
Instagram
0 0 votes
Article Rating