×

Jak przestać się przejmować opinią innych osób?

Jak przestać się przejmować opinią innych osób?   
 

Mówi się, że ile ludzi, tyle opinii i że każdemu nigdy się nie dogodzi. Jest wiele prawdy w tym stwierdzeniu. Ludzie często stają się więźniami cudzych opinii. Wiele działań w swoich życiu nie podejmują w obawie przed oceną otoczenia, lub też cokolwiek robią, z tyłu głowy towarzyszy im myśl: „ Ale co inni sobie o mnie pomyślą”.

Każdy chce czuć się akceptowanym, lubianym i szanowanym. To naturalne i zrozumiałe. Ale gdy staje się to poniekąd pewnego rodzaju obsesją i sprawia, że zaczynasz funkcjonować dostosowując się do oczekiwań innych, może stać się to niebezpieczne.

 
FINCLUB
 

Oddając innym tak dużą moc oddziaływania na Ciebie, popełniasz ogromny błąd. Pozwalasz na to by czyjeś myśli lub Twoje wyobrażenia o nich sterowały Twoim życiem. Twoją rzeczywistością staje się to w co wierzysz, że myślą o Tobie inni. Co zrobić by nie wpaść w to błędne koło?


Co o mnie sądzą?


Wyobraź sobie taką sytuację: wchodzisz do pokoju pełnego nieznajomych ludzi. Idziesz środkiem i czujesz ich wzrok na sobie. Czy zastanawiasz się co w tym momencie o Tobie myślą? Czy czujesz się usztywniony, wręcz sparaliżowany tym, że na Ciebie patrzą, że Cię oceniają? Albo gdy jesteś w sytuacji towarzyskiej w grupie ludzi nagle ktoś patrzy w Twoją stronę i coś szepcze do innych, to jesteś przekonany że mówi o Tobie? I w dodatku, że na pewno mówi źle? Jeśli opisane wyżej zdarzenia brzmią znajomo, to znaczy, że przejmujesz się opinią innych ludzi i nie czujesz się pewnie sam ze sobą.


Jak przestać sobie to robić?


  • Koncentruj się na tym, co najistotniejsze. Mając priorytety i wiedząc czego się chce, znacznie trudniej jest ulegać czyimś wpływom. Musisz jasno określić swoje wartości, zasady, cele, trzymać się ich i swoją energię wykorzystywać w sposób produktywny i korzystny dla Ciebie.
  • Pamiętaj, że ludzie są skupieni przede wszystkim na sobie. To stara prawda, która mówi o tym, że ludzie spędzają znacznie więcej czasu nad myśleniem o sobie i swoich sprawach niż o innych. Co z tego, że ktoś coś powie na Twój temat. Jeśli nie jest to osoba na której Ci zależy i nie zna Cię zbyt dobrze, nie powinieneś się tym zajmować.
  • Zachowaj dystans. Nie bierz wszystkiego do siebie, bo naprawdę nie warto. Ty sam znasz siebie najlepiej, inni niekoniecznie. Zajmując się tym, co o Tobie pomyślą, przegapisz najpiękniejsze chwile i największe szanse w swoim życiu. Kreuj swoją rzeczywistość, spełniaj marzenia, a to jak ktoś Cię oceni niech Cię nie obchodzi.
    Żyj swoim życiem. Opinia to nie fakt. najważniejsze, co myślisz o sobie samym.
  • Zapytaj o opinię tych, którzy Cię znają. Jeśli porozmawiasz z kimś komu ufasz i wiesz, że nie życzy Ci źle, możesz liczyć na konstruktywną opinię i zweryfikować to, co słyszysz od innych. Jeśli czujesz taką potrzebę, zrób to.
  • Nigdy nie zadowolisz wszystkich. Pamiętaj, że nie jesteś od tego by każdy Cię lubił i byś każdemu się podobał. Pielęgnuj relacje w swoim najbliższym gronie i rozwijaj się każdego dnia. Miej pasję, dzięki której oderwiesz się od problemów i będziesz robić coś, co Cię cieszy.
  • Nie przywiązuj się do opinii. One się zmieniają. Ludzie potrafią w mgnieniu oka zmienić swoje zdanie. Wiele jest przypadków, gdy oceniamy kogoś źle, a po poznaniu go bliżej zaczynamy go cenić i lubić. Szkoda czasu na zastanawianie się nad tym. Zwłaszcza, że ktoś może mieć dokładnie takie odczucia względem Ciebie.
  • Żyj chwilą. Bądź tu i teraz i skup się na chwili, które trwa. Często jesteśmy gdzieś obecni ciałem, ale w myślach wędrujemy albo w przeszłość albo w przyszłość. Celebruj momenty. Wtedy dopiero poczujesz prawdziwy smak życia.
  • Opinia innych to nie Twój problem. Najważniejsze żebyś Ty sam czuł się dobrze z samym sobą. Pracuj nad swoim poczuciem własnej wartości i nad pewnością siebie. Staraj się myśleć o tym ważne i zapomnij o przejmowaniu się tym, co sądzą inni.


Opinie pozostaną tylko opiniami, nie faktami.


Musisz zdać sobie sprawę z tego, że opinie, to nie fakty. Ktoś kto Cię ocenia może Cię nawet dobrze nie znać, nie wiedzieć za wiele na Twój temat. Dlaczego więc jego zdanie tak Cię interesuje i powoduje Twoje złe samopoczucie? Inni ludzie nie są odzwierciedleniem Twojego życia, czy tego kim jesteś. Warto zdać sobie sprawę z tego, że ich słowa będą mieć taką moc, jaką sam im nadasz. Jeśli wierzysz w coś, to staje się to prawdą. Zatem zastanów się, czy chcesz wierzyć w to co mówią inni?

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 

Opinie innych, a poczucie własnej wartości.


Ludzie przejmują się opiniami, gdy mają zbyt niskie poczucie własnej wartości. Brak pewności siebie i zaufania do swojej własnej osoby powoduje, że to inni stają się wyrocznią. Branie do siebie wszystkiego, martwienie się niepochlebnymi słowami, zwykle wiąże się z brakiem wiary w siebie. Gdy wiesz kim jesteś, masz ugruntowane wartości, zasady, którymi się kierujesz, to żadne opinie nie będą w stanie tych zachwiać w jakikolwiek sposób i zaburzyć Ci normalnego funkcjonowania.


Akceptacja siebie kluczem do sukcesu.


Brak akceptacji względem samego siebie powoduje, że opinie innych stają się ważne, dotykają i potrafią zakłuć w samo serce. Nawet te najbardziej fałszywe, nie mające nic wspólnego z Tobą i Twoim życiem, sprawiają, że czujesz się źle. Dlatego na samym początku warto nauczyć się akceptować samego siebie, doceniać to kim się jest i co się ma, a troska o opinię innych zniknie sama bezpowrotnie.

Nie proś o uwielbienie., nie oczekuj oklasków, nie błagaj o miłość. Gdy będziesz wciąż szukał potwierdzenia swojej wartości w oczach innych ludzi, staniesz się podatny na manipulacje. Pozwolisz na to by czyjeś nastroje i emocje wpływały na Ciebie, uzależnisz się od tych stanów i będziesz wiecznie nieszczęśliwy……….

żródło: https://grzegorzciupek.com

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex