19 kwietnia 2024

Inwestowanie w Bitcoin. Nowa platforma instytucjonalna firmy Fidelity

4 min read
   
 

Fidelity Investments ogłosiła niedawno uruchomienie oddzielnego segmentu, który da klientom instytucjonalnym możliwość handlu w kryptowalutach takich jak Bitcoin. Człon znany jako Fidelity Digital Asset Services LLC, będzie kupować i sprzedawać waluty cyfrowe dla różnych przedsięwzięć monetarnych, takich jak fundusze hedgingowe i prywatne biura.

Zgodnie z komunikatem prasowym, firma pozyska  kryptowaluty z dużych, pozagiełdowych wymian. Będą one również bezpiecznie przechowywane, aby zagwarantować bezpieczeństwo śródków klientów przed kradzieżą.

Jak powiedziała Abigail Johnson, prezes i dyrektor generalny Fidelity:

“Naszym celem jest uczynienie zasobów natywnych, takich jak Bitcoin, znacznie bardziej dostępnymi dla inwestorów”.

 
 

Inwestorzy instytucjonalni w przestrzeni kryptowalut nieustannie napotykają przeszkody. Od niepewności regulacyjnej do kradzieży i niestabilności. Napięcie zwykle jest wysokie, ponieważ przyszłość kryptowalut wydaje się nieco bardziej niepewna każdego dnia. Na razie bezpieczeństwo wydaje się największym problemem, a inwestorzy potrzebują stabilnych przestrzeni do handlu i przechowywania swojej cyfrowej waluty.

W ten sposób Fidelity ma nadzieję, że rozwiąże obawy swoich klientów i ochroni je przed negatywnymi aspektami szybko rozwijającego się sektora. Ma on na celu umożliwienie bardziej tradycyjnego, regulowanego środowiska handlowego które może zwiększyć dojrzałość rynkową Bitcoin i Ethereum, dwóch największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

 

Czym jest Fidelity Investments?

 

Fidelity jest jedną z najbardziej znanych instytucji finansowych na świecie. Obecnie, piąty pod względem wielkości zarządzanych aktyw na świecie. Firma ta zapewnia usługi finansowe o wartości do 7,2 biliona USD w aktywach klientów.

Fidelity Investments oferuje osobiste usługi inwestycyjne, w tym planowanie finansowe. Zajmuje się również planami emerytalnymi, takimi jak renty i IRA, a także konta oszczędnościowe w college’ach i tym podobne usługi finansowe. Oprócz osobistych usług inwestycyjnych, Fidelity oferuje szereg usług dostosowanych do pracowników w miejscu pracy. Należą do nich określone świadczenia, opieka zdrowotna i usługi związane z planem magazynowym.

 

Co to są cyfrowe zasoby Fidelity?

 

Zamiast korzystać z jednej z istniejących wcześniej strategii biznesowych, firma Fidelity Investments stworzyła nowy system do nadzorowania przedsięwzięć kryptowalutowych. Chociaż firma ma solidną reputację jednego z największych globalnych menedżerów aktywów, ma ograniczone doświadczenie w obsłudze kryptowalut.

W tym świetle Fidelity Digital Assets może być postrzegane jako zupełnie nowa firma, która musi samodzielnie nauczyć się działań na tym rynku. Zapewni to rozwiązania w zakresie przechowywania dla przedsiębiorstw oraz bezpieczną platformę transakcyjno – kryptowalutową połączona z całodobową usługą doradczą, dostosowaną do ciągłego cyklu handlowego blockchain.

 
 

Ponieważ głównym celem firmy jest uczynienie walut cyfrowych bardziej dostępnymi dla jej inwestorów, rozpocznie się ona od Bitcoin i Ethereum, które obecnie stanowią najprostszy sposób do ich nabycia. Jednak firma oświadczyła, że ​​prawdopodobnie rozszerzy swoją ofertę w 2019 roku.

Podobnie jak jej firma macierzysta, Fidelity Digital Assets LLC będzie również z siedzibą w Bostonie. Ma już 100 pracowników w swoim składzie. Zostaną oni przeszkoleni przez Toma Jessopa, dyrektora zarządzającego w Goldman Sachs Group Inc. i byłego prezesa działu startupów technologicznych. Stwierdził on, że stworzenie tego nowego sektora w firmie jest tylko początkowym krokiem w szerszej wizji.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex