17 kwietnia 2024

Dlaczego warto inwestować w złoto, właśnie teraz!

4 min read


   
 

W ostatnich miesiącach cena złota spadła, jednak trend powoli się odwraca.


Czym jest to powodowane?


Głównym powodem wahań na rynkach finansowych są takie czynniki jak: potencjalna bańka spekulacyjna na spółkach, wojna handlowa, gigantyczne zadłużenie a także coraz większe zainteresowanie inwestorów „nowym aktywem” jakim jest Bitcoin oraz kryptowaluty. Co ciekawe, czynniki te mogą też sprawić że ponownie pojawi się trend na wzrosty wartości złota.

Dla przykładu wyjaśnie ostatni czynnik.

Kryptowaluty i ich technologiczne zastosowanie trwa. Blockchain, wprowadzane smartcontract to ewenement na skale światową, również w kwestii finansów.

W 2017 roku, w grudniu cena za 1 BTC wyniosła 20 tys $. Obecna to około 6,5 tys. $. Wielu inwestorów coraz bardziej ufa kryptowalutom i możliwościom zarobku które one dają. Jednak w ostatnich miesiącach i Bitcoin i altkoiny mają stagnację. Stoją w miejscu lub mają tendencję spadkową. Oczywiście jest to chwilowe. Nie wiadomo jednak jak długo „ta chwila” będzie jeszcze trwała. Dlatego też może nastąpić ponowny powrót inwestorów do zakupu najstarszego aktywa jakim jest złoty kruszec.

W dzisiejszych czasach sposobów inwestycji w złoto jest kilka. Można zakupić  złoto w postaci fizycznej jako sztabki lub monety. Można zainwestować w biżuterię lub też udziały w złoty papier w postaci akcji spółek wydobywczych lub w funduszu ETF.


Sztabki, Monety


Mamy dostępną dużą liczbę sklepów w których możemy zakupić złoto w postaci sztabek czy też monet. O wiele prostszym sposobem dla mniej zamożnych może być zakup tych aktyw poprzez Internet w postaci cyklicznych rat które nie są zależne czasowo. Chcemy – Kupujemy, nie mamy danego miesiąca na inwestycję – To nie Kupujemy. Dodatkowo w razie potrzeby ich sprzedaży, odbywa się to równie szybko jak sam ich zakup, a więc online. Oczywiście ważne aby się upewnić że robimy to u sprawdzonych dilerów.


Biżuteria, Papier złoty, Fundusze, Akcje


Biżuteria nie jest tak płynna w sprzedaży jak sztabki czy monety. Jest też obłożona podatkiem Vat 23 procent. Jeżeli jednak masz zakupioną biżuterię np. w latach 90 – tych to z pewnością wiesz że ta opcja może być bardzo dobrą formą kumulowania kapitału.

Bardziej skomplikowaną formą inwestycji jest złoty papier, akcje czy też fundusze. Związane jest to z przejściem poprzez szereg procesów i rejestracji w miejscu zakupu. Podobnie też jak w przypadku biżuterii, koniecznością jest odprowadzenie podatku Belki. W przypadku złota fizycznego, nie mamy tego problemu.


Dlaczego warto w swoim portfolio inwestycyjnym mieć złoto?


Złoty kruszec jest często, zresztą też bardzo ładnie określany jako……. „złota i bezpieczna przystań”. Gdy na rynkach kapitałowych dzieje się coś niedobrego, inwestorzy bardzo chętnie „uciekają” do zakupu złota.

Co jest tego powodem?

Zazwyczaj lubimy mieć coś namacalnego i fizycznego w bezpiecznym miejscu z dostępem do niego w ciągu 24 godzin.

Teoretycznie cena złota nie powinna też spaść poniżej kosztów jej wydobycia. Dodatkowo na rynku gospodarczym może nastąpić spowolnienie, a na rynku kapitałowym głęboka korekta. W związku z tym że inwestorzy lubią bezpieczne inwestycje, będą „uciekać” do wspomnianej bezpiecznej przystani jaką jest fizyczne aktywo w postaci złota.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex