„Kryptowaluciane” rozkminy, czyli …co słychać w branży cyfrowych monet!


Platforma DeFi wypuściła swoją kryptowalutę i rozprowadziła część monet wśród traderów. Ponad 200 osób otrzymało w prezencie dziesiątki i setki tysięcy dolarów

 
   
 

Zdecentralizowana giełda (DEX) 1inch wydała swój token i rozdała go użytkownikom, co ogłosiła na swoim blogu . Prawo do odbioru nagrody w kryptowalucie otrzymali traderzy, którzy spełnili jeden z poniższych warunków:

  • dokonał co najmniej jednej transakcji przed 15 września 2020 r
  • dokonał co najmniej czterech transakcji
  • dokonał transakcji na łączną kwotę co najmniej 20 USD

Całkowita emisja tokena 1INCH wyniosła 1,5 mld, z czego 6% podlega odblokowaniu w dniu uruchomienia, kolejne 0,5% – w ciągu dwóch tygodni zgodnie z programem. 30% przeznaczono na stymulowanie społeczności, 14,5% na opracowanie protokołu. Pozostałe tokeny trafią do zespołu i inwestorów. Planowana jest dystrybucja wszystkich tokenów w ciągu czterech lat.

 
 

Dokładna liczba tokenów na użytkownika nie została ujawniona. Ale to prawdopodobnie 600 tokenów. Jest to minimalna liczba monet, które inwestorzy pobierają z portfela, z którego dystrybuowana jest kryptowaluta. W ten sposób każdy klient platformy otrzymał co najmniej 1500 USD przy aktualnym kursie wynoszącym 2,5 USD.

Niektórzy użytkownicy otrzymali znacznie wyższe nagrody. Jego wielkość zależy od tego, jak dawno traderzy zaczęli dostarczać płynność platformie, tymczasowo blokując na niej swój kapitał.

Jeden z użytkowników odebrał nagrodę w wysokości 9,75 mln tokenów, co przy obecnym kursie wynosi ponad 25 mln USD. Kolejnych 3 użytkowników otrzymało od 1,21 do 1,34 mln 1inch tokenów – to jest od 3 mln USD do 3,35 mln USD. 37 traderów z otrzymało od 100 tys. do 700 tys. Airdrop o wartości 25 tys. – 250 tys. USD. otrzymało aż 190 osób.

W sumie 1inch przeznaczył 90 milionów swoich tokenów na airdrop – taką ilość tokenów projekt przekazał na adres, z którego prowadzona jest dystrybucja. W tej chwili prawie 5 tysięcy użytkowników dostało swoje tokeny.


JPMorgan przepowiada, że Bitcoin będzie kosztował 650 000 dolarów. Jest jeden warunek. Kapitalizacja rynkowa króla kryptowalut musiałaby osiągnąć wartość złota

Czy Bitcoin może osiągnąć 650 000 USD, jak sugeruje JPMorgan?

W ostatnich miesiącach cena BTC rośnie w bardzo szybkim tempie. Moneta cyfrowa była w stanie przyciągnąć uwagę olbrzymiej liczby inwestorów z całego świata. Jednak najważniejszą rzeczą, o której należy tutaj wspomnieć, jest to, jak firmy zaczynają lokować swoje fundusze w Bitcoin.

 
 

Bank inwestycyjny JPMorgan sądzi, że ​​sposób, w jaki Bitocin rozwinął się w tym roku, był absolutnie niezwykły. Podczas gdy inne aktywa mają duże kapitalizacje rynkowe (więcej nić biliony USD), Bitcoin jest nadal wyceniany na 0,44 bln USD. Tylko w tym roku Bitcoin wzrósł o 0,3 biliona dolarów w kontekście walidacji rynkowej. To zaś, pozwoliło mu niedawno osiągnąć wycenę na poziomie 24 000 dolarów.

bitcoin kontra wszystko inne jpmorgan
źródło: tutajW raporcie JPMorgan czytamy:

„Alternatywne„ waluty ”, takie jak złoto i bitcoin, były głównymi beneficjentami pandemii w ujęciu względnym, zwiększając swoje aktywa (do celów inwestycyjnych) odpowiednio o 27% i 227%.”


Jak się przedstawia rynek kryptowalut w Polsce

Choć rynek kryptowalut w Polsce nie jest rynkiem regulowanym, zainteresowanie mieszkańców naszego kraju tego typu aktywami z roku na rok rośnie, a projekty prowadzone przez naszych rodaków budzą ogromny potencjał!


Rozwój technologiczny jest nieunikniony

Branża blockchain oraz związane z nią kryptowaluty są nowością, która może budzić w niektórych osobach mieszane odczucia ze względu na lęk przed jej poznaniem. Tak samo było z Internetem, który w Polsce pojawił się dopiero w 1980 roku. Olbrzymi przyrost jego użytkowników nastąpił w naszym kraju z początkiem XXI wieku, jednak liczna grupa osób wciąż się go obawiała.


Rozwój społeczności kryptowalutowej w Polsce – obecnie

Mimo braku odpowiednich regulacji sam obrót oraz posiadanie kryptowalut przez użytkowników z Polski jest legalny. Co ciekawe, według danych pochodzących z Coin ATM Radar Polska znajduje się w pierwszej 10 państw z największą ilością bankomatów Bitcoina – a dokładniej przypada jej 8 miejsce!

Z innych statystyk wynika, że Polacy coraz bardziej interesują się kryptowalutami. Potwierdzają to chociażby badania przeprowadzone w lipcu 2019 roku przez SW Research na polecenie DARB Finance. Jak się okazuje, co trzeci Polak zadeklarował chęć do inwestycji w tego typu aktywa. Blisko połowa badanych osób stwierdziła wówczas, że zamierza kupić kryptowaluty, ze względu na potencjalny zysk, a 23% respondentów podkreśliło, iż postrzega je jako formę zabezpieczenia kapitału.


Janusz Palikot – znany polski polityk, aktywista oraz biznesmen wyszedł do inwestorów z nową propozycją

Zamiast klasycznego finansowania społecznościowego, Palikot do zebrania funduszy wykorzystał tokenizację za pomocą platformy Rahima Blaka – Mosaico. To właśnie tutaj będzie można dokonać inwestycji w najnowszy biznes Palikota, czyli beczki kraftowego whiskey.

 
 


Inwestycja w beczki Whiskey już od 100zł

Sprzedaż udziałów w nowym biznesie polityka ruszyła już wczoraj 10 grudnia 2020 roku. Fani alkoholu i Palikota mogą rozpocząć inwestycję już od 100 zł. Za taką kwotę można wykupić pół litra pojemności w dębowej beczce, w której co 3 lata będzie dojrzewać butelka whiskey. Warto zauważyć, że inwestycja jest odnawialna, co oznacza, że po upływie tego okresu istnieje możliwość reinwestycji lub odebrania swojego alkoholu.

Jest to bardzo innowacyjny model inwestycyjny. Zamiast kupować akcje i czekać na wzrost ich wartości, klienci mogą inwestować bezpośrednio w produkt, czyli beczki z alkoholem. Projekt zakłada, że cena produkcji butelki jest dużo niższa niż kilka lat później na półce sklepowej. Wcześniej inwestycja w alkoholowy biznes wiązała się z dużym wydatkiem, nawet kilka tysięcy złotych za beczkę. Palikot zmniejszył próg inwestycyjny, stosując technologię blockchain i tokenizację.

Technologia stojąca za platformą Rahima Blaka – Mosaico umożliwia społecznościowe finansowanie z cyfrowym prawem własności. Inwestorzy będą mogli handlować swoimi butelkami/beczkami za pomocą zintegrowanej giełdy Kanaga Exchange.


Co będzie kierowało rynkiem kryptowalut w 2021 r.?

  • Bitcoina oraz rynek kryptowalut może czekać nowa bańka spekulacyjna, jeżeli powtórzy się schemat z lat 2016-2017.
  • Sieć Ethereum ma szansę na dalszy, dynamiczny wzrost popularności, a kryptowaluta ether może stać się hitem inwestycyjnym równie dużym co samo BTC.
  • Jednym z głównych tematów 2021 r. będą niezaprzeczalnie cyfrowe waluty banków centralnych, czyli CBDC, które mogą zmienić obraz współczesnych finansów.


Cena bitcoina osiągnie nowe ATH?

To, co najbardziej ożywia dyskusję w gronie inwestorów na rynku krytowalut, to przyszła cena bitcoina. Ostatni kwartał br. wiązał się z istnym wysypem tego typu prognoz. Powiedzmy to sobie szczerze – mniej już bardziej wiarygodnych. Większość ze znanych twitterowych analityków wie swoje: bitcoin za rok będzie kosztował X razy więcej niż dziś. Czy faktycznie tak będzie?

 
APPUMBRELLA
 


Ethereum hitem inwestycyjnym

Czarnym koniem w wyścigu na rynku kryptowalut może okazać się też ether. Platforma Ethereum przechodzi poważną reformę – Ethereum 2.0. Sprawi ona, że sieć będzie działać sprawniej, będzie cechowała się większą przepustowością i przede wszystkim sprawi, że kopanie ETH przejdzie na model Proof-of-Stake, który przełoży się na mniejszą podaż ETH na giełdach. Przy tym samym (lub większym) popycie na tę kryptowalutę, doprowadzi do z pewnością do skoku ceny za pojedynczego coina. Do tego skok kursu może napędzić kolejna fala DeFi.

Rok 2021 będzie stał po znakiem ETH? To nawet bardziej realne, niż cena bitcoina po 150 000 USD.


Kryptowaluty.pl – domena sprzedana za milion PLN – jedna z najważniejszych domen związanych z kryptowalutami na rynku polskim została sprzedana za milion PLN inwestorowi, który, póki co nie podaje swoich danych. Wszystko wskazuje na to, że ktoś kładzie fundamenty pod duży biznes!

Z informacji, do których udało się dotrzeć naszej redakcji, wynika, że w obecnym miesiącu pewien inwestor odkupił najpopularniejszą domenę związaną z kryptowalutami (jeżeli chodzi o polski rynek) za okrągłą sumę, a dokładnie milion PLN! Co ciekawe, stworzono ją jeszcze w połowie 2012 roku. Przez pewien okres była ona wystawiona na giełdzie domen internetowych – aftermarket.pl za kwotę 70 tysięcy PLN. Finalnie 26 maja bieżącego roku sprzedano ją za 50 tysięcy PLN.

Według dostępnych informacji, do realizacji projektu biznesowego opartego na domenie kryptowaluty.pl wybrano Blockchain Software House z Krakowa, który ma już na swoim koncie wykonanie kilku znanych projektów w branży krypto. Na jego stronie istnieje możliwość pobrania raportu o przyszłości całej branży związanej z technologią blockchain.

 
Zarabiaj ETH
 


500 000 000 PLN wartość biznesu, który powstaje na domenie kryptowaluty.pl

Pod adresem domeny kryptowaluty.pl, znajdują się dane o wartości branży związanej z kryptowalutami wraz z prognozą na rok 2025. W ostatnim czasie nabrała ona dużej dynamiki m.in. poprzez wzrost wartości czołowych kryptowalut. Według licznych badań,  to dopiero początek adopcji, ponieważ mniej niż 1% światowej populacji miała w ogóle do czynienia z wirtualnymi walutami. Masowy handel nimi oraz wymiana znajduje się dopiero przed nami. 


Ethereum (ETH) będzie nadal drożało. Bardzo realny poziom 1000 USD – sugeruje Sebastian Seliga, analityk giełdy BitBay.net

Ethereum będzie nadal drożało. Bardzo realny poziom 1000 USD - sugeruje Sebastian Seliga, analityk giełdy BitBay.net

Sebastian Seliga, analityk giełdy BitBay.net, twierdzi, że rok 2021 będzie czasem wzrostów etheru.

  • Seliga jest zdania, że ETH może w 2021 r. kontynuować hossę. 
  • Kurs kryptowaluty może dojść do ATH z 2017 r., czyli ponad 1000 USD.


Ethereum dzisiaj

– Ethereum wprowadzono po raz pierwszy w 2014 roku, jest więc jednym z najstarszych altcoinów na świecie. Przy obecnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 69 900 157 499 USD i cenie 600 USD, ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą po bitcoinie i przez lata zdobyła rzeszę oddanych inwestorów – tłumaczy Seliga.

 
 

Każdy inwestor jego zdaniem powinien wiedzieć, że “do tej pory, przez cały 2020 rok, platforma Ethereum przetworzyła przez zdecentralizowane giełdy obrót o wartości 13,5 miliarda dolarów, podczas gdy w 2019 roku przetworzyła mniej niż 3 miliardy USD. Ponieważ zapotrzebowanie na bardziej zdecentralizowane usługi nadal rośnie, a liczba jego zwolenników ciągle się powiększa, Ethereum ma szansę na odniesienie w 2021 roku bardzo dużych korzyści z przetworzenia tych altcoinów, które są uruchamiane na jego platformie.”


Kurs ETH w 2021 r.

– Rok 2020 był burzliwym okresem dla wszystkich rynków finansowych, w tym kryptowalut, głównie z powodu pandemii koronawirusa, która rozpoczęła się na początku marca 2020. W wyniku tego zdarzenia między 11 marca 2020 a 13 marca 2020 cena etheru spadła z 200,70 USD do poziomu 89,73 USD. Taki poziom nie był notowany od grudnia 2018 roku, niemniej jednak pod koniec kwietnia rynek powrócił do poziomów sprzed pandemii i ponownie osiągnął poziom 200 USD. Ten trend wzrostowy utrzymywał się przez resztę 2020 roku, a rynek poruszając się w kanale wzrostowym, przekroczył najpierw szczyt z 2019 roku zlokalizowany na 365 USD, a następnie piął się wyżej w kierunku kolejnych poziomów docelowych. Na niecały miesiąc przed końcem roku 2020 kurs ETH/USD znajduje się powyżej 600 USD, a tegoroczny szczyt to poziom 636 USD, niewidziany od 2018 roku – opisuje on to, co działo się na rynku kryptowaluty w 2020 r.

Jest przekonany, że “prognozy na 2021 roku pozostają optymistyczne”

 Jeżeli tempo wzrostów zostanie podtrzymane, kurs ETH/USD może z łatwością osiągnąć poziom 830 USD, który jest następnym poziomem docelowym. Jeżeli natomiast nastąpi wybicie i tego poziomu, to podczas następnej fali wzrostowej kolejnym poziomem docelowym jest 1000 USD – prognozuje.


CEO PayPal uważa, że ​​kryptowaluty są u progu powszechnej adopcji. Taki wniosek miałby potwierdzać fakt, że coraz więcej firm i konsumentów korzysta z „płatności cyfrowych i walut w formie cyfrowej”

Dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, powiedział w wywiadzie dla CNBC że pandemia COVID-19 przyspieszyła przejście na cyfrowe formy płatności. PayPal chce być liderem trwającej transformacji cyfrowej.


„40 do 70% konsumentów nie chce już mieć do czynienia z gotówką”

Schulman stwierdził, że w czasie pandemii, korzystanie z gotówki „gwałtownie spadło”. Dodał, że „40 do 70% konsumentów nie chce już mieć do czynienia z gotówką”.

 
 

PayPal nie tylko chce ułatwić ludziom kupowanie i przechowywanie kryptowalut. Usługa zostanie zintegrowana z istniejącymi platformami, umożliwiając firmom akceptowanie cyfrowych form płatności.

„Jedną z rzeczy, na które pozwoliliśmy, jest nie tylko ułatwienie kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut. Co bardzo ważne, na początku przyszłego roku pozwolimy kryptowalutom być źródłem finansowania każdej transakcji u wszystkich 28 milionów naszych sprzedawców. To zaś znacznie zwiększy użyteczność kryptowalut”.


166 – ty najbogatszy człowiek na świecie – i zarazem drugi najbogatszy mieszkaniec w Meksyku! – ujawnił, że zainwestował w Bitcoina 10 proc. swojego kapitału

Ricardo Salinas Pliego, drugi najbogatszy człowiek w Meksyku, ujawnił, że 10 proc. jego „płynnego portfela” jest inwestowane w Bitcoina (BTC).

 
 

Miliarder udostępnił w sieci film nagrany w jednym z „krajów łacińskich”, na którym widać, jak banki wyrzucają worki na śmieci wypełnione papierowymi pieniędzmi do śmietnika. Zapewnił widzów, że „papierowe pieniądze są nic nie warte”, dodając:

„Dlatego zawsze dobrze jest zdywersyfikować nasz portfel inwestycyjny”.

Trzy godziny później Pliego zamieścił na Twitterze post o tym, że „Bitcoin chroni obywatela przed wywłaszczeniem przez rząd” i ujawnił, że sam kupił kryptowaluty.

Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
YouTube
YouTube
Instagram
0 0 votes
Article Rating