Czym różni się zysk w bocie Hash7 od zysku na giełdzie (PnL)?
Wskaźnik rentowności w bocie Hash7 może różnić się od wskaźnika rentowności giełdy (PnL) z kilku powodów:
Bot handlowy Hash7 oblicza ogólny zysk ze zrealizowanych transakcji, generując zwroty z zakończonych transakcji i nie uwzględnia opłaty za wymianę pobieraną od użytkownika w momencie dokonywania transakcji. Opłaty te mogą się różnić w zależności od giełdy. Dodatkowo na giełdach takich jak Binance istnieje możliwość obniżek opłat .
Co więcej, rentowność giełdy uwzględnia wszystkie niezrealizowane straty, w przeciwieństwie do kalkulacji rentowności bota Hash7, który oblicza zysk tylko ze zrealizowanych transakcji.
Innymi słowy, giełda wylicza aktualną wartość wszystkich aktywów w danym momencie, tworząc wskaźnik rentowności. Ponieważ Twój bot jest w trybie aktywnym, stale otwarte są transakcje na tokeny, których ceny się zmieniają.
Przykład dla uproszczenia: Załóżmy, że bot wykazuje zysk w wysokości 10 USDT w danym okresie. Rentowność giełdy w tym samym okresie wynosi 5 USDT w stosunku do całkowitej kwoty inwestycji. Twój bot jest aktywny z 2 otwartymi pozycjami, a suwak ustawiasz na „Przestań kupować”. W ciągu dnia bot sprzedaje wszystkie aktywa, gdy token osiągnie pożądaną cenę. Całkowity zysk w bocie wynosi teraz 12 USDT. Rentowność konta giełdowego jest również bardzo bliska 12 USDT (zawsze będzie niewielka różnica ze względu na opłaty za wymianę).
Innymi słowy, po zatrzymaniu i całkowitym rozładowaniu pozycji z bota Hash7, rentowność w bocie i na giełdzie będzie praktycznie identyczna, ale nigdy nie będzie całkowicie równa ze względu na opłaty za wymianę.
Opublikuj komentarz