?⚡Ai.Marketing – Market Bot – Dlatego właśnie od dłuższego czasu używam portfeli sprzętowych typu Ledger lub Trezor

   
 


Wiele osób używa giełd do tradingu, trzymania swoich crypto (opcja niezabezpieczna) oraz wpłat czy wypłat. Na krótko – jest to dobra opcja na dłużej – niestety już nie.

Najbepieczniejszą formą trzymania swoich kryptowalut są portfele papierowe lub sprzętowe. Platforma Market Bota zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też zaleca również tego typu zabezpieczenia. Osobiście używam portfeli sprzętowych typu Trezor lub Ledger.


Czym dokładnie jest papierowy portfel?

Określenie „papierowy” pochodzi od tego, że kod dostępu (klucz prywatny) do naszego portfela zapisujemy właśnie na papierze. Nie jest to oczywiście reguła konieczna. Ważne jest to, aby klucz zapisać w miejscu niemającym żadnego połączenia z siecią. Zapisywanie haseł na dyskach przenośnych lub pendrive nazywane jest portfel offline (z angielskiego cold wallet). Po wygenerowaniu i wydrukowaniu/zapisaniu indywidualnego kodu nasze bitcoiny są dobrze zabezpieczone i chronione przed próbami przywłaszczenia.

Warto pamiętać o uważnym przechowywaniu klucza prywatngo. Nawet osoby przyzwyczajone do dbania o bezpieczeństwo w sieci niekiedy zapominają o ostrożności. Dobrze jest wybrać bezpieczne miejsce, w którym można umieścić kartkę z zapisanym kluczem prywatnym. Jeśli kod dostanie się w niepowołane ręcej kradzież pieniędzy stanie się dla złodzieja sprawą banalną.


Gorące vs. zimne portfele

Portfele do przechowywania kryptowalut można również dodatkowo podzielić na portfele „gorące” lub „zimne” – w zależności od sposobu ich działania.

Gorący portfel to dowolny portfel, który jest w jakiś sposób połączony z Internetem. Dla przykładu, po rejestracji na Binance otrzymujesz swój indywidualny adres do wpłat danej kryptowaluty na który następnie przesyłasz swoje środki, aby móc nimi handlować. To właśnie przykład gorącego portfela. Gorące portfele są dość łatwe w skonfigurowaniu, a fundusze na nich zdeponowane są szybko i łatwo dostępne, dzięki czemu ten typ portfeli jest najczęstszym wyborem traderów i aktywnych użytkowników kryptowalut.

Zimny portfel natomiast nie posiada żadnego połączenia z siecią Internet. Główną rolę w przypadku zimnych portfeli gra fizyczny nośnik na którym w trybie offline przechowywane są klucze dostępowe do środków. Brak połączenia z siecią internet sprawia, że cold wallet jest zdecydowanie bezpieczniejszy od hot walletu. Zimny portfel w świecie kryptowalut znany jest również pod nazwą cold storage. Ten typ portfela jest najczęściej wybierany przez inwestorów długoterminowych i „HODLerów”.


Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe, to nic innego jak urządzenia elektroniczne, które wykorzystują algorytmy służące do generowania liczb losowych (RNG) do tworzenia par kluczy publicznych i prywatnych. Klucze te są przechowywane w samym urządzeniu, które z kolei nie jest połączone z siecią Internet. Portfele sprzętowe przez wielu klasyfikowane są jako zimne portfele i stanowią zdecydowanie bezpieczniejszą alternatywę dla portfeli mobilnych czy komputerowych. 

Portfele sprzętowe oferują wyższy poziom bezpieczeństwa przed atakami hackerskimi dokonywanymi online, ale mogą stanowić realne zagrożenie, jeśli implementacja oprogramowania układowego przez ich producenta nie zostanie wykonana prawidłowo. Ponadto portfele sprzętowe są mniej przyjazne dla użytkownika końcowego, a dostęp do funduszy do nich przypisanych jest trudniejszy w porównaniu z na przykład gorącymi portfelami.

Giełda Binance DEX umożliwia uzyskanie bezpośredniego połączenia wybranych portfeli sprzętowych z platformą handlową. Dzięki temu klucze prywatne nigdy nie opuszczają urządzenia na którym przechowywane są środki użytkownika. Niektórzy dostawcy usług portfeli internetowych oferują już podobne usługi, umożliwiając podłączanie portfeli sprzętowych za pośrednictwem przeglądarki do portfeli internetowych.

Jeśli planujesz trzymać swoje kryptowaluty przez długi czas lub jeśli posiadasz duże ilości kryptowalut lub tokenów, to powinieneś rozważyć kupno portfela sprzętowego. Większość obecnie dostępnych na rynku portfeli sprzętowych umożliwia skonfigurowanie specjalnego kodu PIN (tak jak w smartfonie) w celu dodatkowej ochrony urządzenia, a także wygenerowania zapasowych kluczy (zwrotów), które można wykorzystać w przypadku utraty urządzenia do ponownego uzyskania dostępu do środków. 

źródło: https://academy.binance.com


Wracając więc do platformy Ai.Marketing – Market Bot. Poniżej info od firmy, odnośnie tej sytuacji.

Każdy transfer środków, niezależnie od tego, czy masz do czynienia z kryptowalutami, systemami płatności czy kartami bankowymi, wiąże się z uiszczeniem opłaty za przelew. Opłaty są mniej więcej stabilne w przypadku systemów płatniczych i kart bankowych, zwykle nie przekraczających 2% kwoty przelewu.Sytuacja z kryptowalutami jest bardziej skomplikowana, ponieważ opłaty są bardzo zmienne i szybko rosną w czasie przeciążenia łańcucha blokowego. Przeciętna opłata w wysokości 0,5 USD za dzień może przynieść nawet kilkadziesiąt dolarów podczas szczytowego obciążenia.INB wcześniej nie pobierał od swoich klientów żadnych opłat za przelewy. Postanowił porzucić tę praktykę. Obecnie za wszystkie przelewy obowiązuje stała opłata w wysokości 3 USD. INB zamierza zaprzestać „subsydiowania” opłat transferowych. Jest skłonny zacząć zarabiać na przetwarzaniu płatności.Uwaga:Proszę nie używać adresów kryptograficznych Smart Contract do przesyłania środków. Inteligentne adresy kontraktów są udostępniane przez niektóre giełdy lub systemy płatności. Niektóre z tych usług nie mogą automatycznie przekazywać środków otrzymanych na Twoje konto z adresu inteligentnej umowy i musimy poświęcić dużo czasu na pomoc naszym partnerom w alokowaniu środków, które zostały wysłane na ich adresy kryptograficzne inteligentnych kontraktów.Zalecamy przelewanie środków na zimne adresy obsługiwane przez usługi takie jak Exodus, MetaMask czy portfele Coinomi. Bardzo łatwo jest sprawdzić, czy Twój portfel nadaje się do przelewu, czy nie. Dla Twojej wygody zintegrowaliśmy funkcję sprawdzania w pasku wprowadzania adresu. System zaleci zmianę portfela w przypadku, gdy zauważy, że próbujesz wykonać przelew na adres inteligentnej umowy.Nie wszystkie adresy kryptograficzne używane przez platformy internetowe, giełdy lub systemy płatności są adresami inteligentnych kontraktów. Większość platform udostępnia zwykłe adresy portfeli kryptograficznych, których możesz z powodzeniem używać do wykonywania przelewów wychodzących.Ważny:Możesz nadal wysyłać środki do AI MARKETING za pomocą portfeli Tether i Bitcoin z pełnym zaufaniem. NIE KORZYSTAJ z portfeli Ethereum dostarczonych przez AI MARKETING do przesyłania środków z konta INB.”


⚡⚡⚡Informacyjnie:⚡⚡⚡

Pracuj typowo pasywnie w Cashback Online lub….działaj aktywnie w Cashback Offline

Nie wiesz czym się te dwie opcje różnią w tym projekcie? Pomogę.

??? Bot Zakupowy w pracy. Ma kilka ciekawych opcji oprócz pasywnej. Platforma pracuje na takich agregatorach handlowych jak: Auchan, Walmart, KFC, SubWay, Lukoil, StarBucks, Carrefour, Lidl, Target, Tesco, stacje BP oraz wiele innych.Temat z opisem, pdf-y pokazujące logowanie, rejestracje, materiały, plakaty bannery dla zespołu, grupa ogólna, newsy, dokumentacje firmy.

 

Ryzyko jak wszędzie - ale poczytać.... można.

   
 
ILMAX

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
 
 
 
   
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.