Uzbierał 94 000 BTC, Niemcy pracują nad kontraktami Bitcoina, BTC spadło o 75%

Uzbierał 94 000 BTC, Niemcy pracują nad kontraktami Bitcoina, BTC spadło o 75%

Tajemniczy chiński inwestor uzbierał 94 000 BTC od końca marca

 

W ekspresowym tempie wyrósł jeden z najgrubszych portfeli Bitcoin

Co najmniej jedna osoba w Chinach wzięła sobie do serca określenie „HODL”, ponieważ jego portfel Bitcoin uzbierał w sumie 93 947 BTC od 25 marca 2018 r.

Moderator chińskiego forum Bitcoin ujawnił że organizacja o nazwie BABI Finance analizowała transakcje portfela, po tym gdy na portfel jednego inwestora od 25 marca 2018 wpłynęło ponad 93 947 BTC.

 
Alternet
 

Adres Portfela na którym uzbierano znaczną ilość BTC to 1KAt6STtisWMMVo5XGdos9P7DBNNsFfjx7

„Statystyka finansowa BABI wykazała, że ​​konto ma tendencję do skupowania jak największej ilości Bitcoinów. To konto stało się szóstym co do wielkości portfelem w sieci Bitcoin, podczas gdy pięć największych portfeli jest własnością giełd”- napisał moderator.”

Według zebranych statystyk, ten konkretny portfel otrzymał większość bitcoinów za pośrednictwem dużej ilości przelewów z pojedynczych kont. Istnieją również duże wpłaty z chińskich giełd Huobi (w sumie 7 800 BTC) i  HaoBTC.com.

„Nie wiemy, kto stoi za tym tajemniczym portfelem, co jest jednym z uroków sieci Bitcoin. Jednak w odniesieniu do tradycyjnego rynku finansowego właściciel tego rachunku może być długoterminową instytucją inwestycyjną „

Pojawiły się również spekulacje, że może to być zmiana portfela jednej z giełd, ale teoria nie ma racji bytu, gdy spojrzymy na fakt, że BTC pochodzi z dwóch różnych giełd. Na tą chwile nie ma innych informacji o właścicielu i celu zbierania tak znacznej ilości Bitcoinów………..

 

 

Niemiecka giełda będzie oferowała kontrakty na Bitcoin?

 

W środę tego tygodnia jeden z czołowych przedstawicieli spółki Deutsche Boerse operatora niemieckiej giełdy DAX, powiedział, że wykonują żmudną pracę nad wprowadzeniem kontraktów futures oraz innych kryptowalutowych produktów na swoją giełdę. Jeffrey Tessler, szef działu klientów Deutsche Boerse stwierdził, że spółka poważnie działa w tych kwestiach jednak ciągle ma zastrzeżenia do rodzącej się klasy aktywów:

„Zanim przejdziemy do przodu z czymkolwiek takim jak Bitcoin, chcemy upewnić się, że rozumiemy transakcję, która nie jest najłatwiejsza do wykonania. Chcemy wiedzieć, czy klienci jak i regulatorzy będą z kryptowalutami zgodni.”

 
 

 

Oczywiście niemiecka giełda jest o wiele w tyle w porównaniu do takich spółek jak CME Group, które jako pierwsze wprowadziły takie kontrakty. Do tej pory jednak żadna europejska giełda nie wprowadziła takich możliwości. Jedynie brytyjska platforma handlowa Crypto Facilities wprowadziła takie kontrakty na Bitcoin, Ethereum i Ripple. Nie jest to jednak taka skala na jaką mógłby sobie pozwolić znaczący gracz z Niemiec. Przypomnijmy, że nowojorska giełda NYSE zaczęła działać również w tej sferze i planuje wprowadzić własną platformę do wymiany kryptowalut.

Dlaczego jednak nie wszyscy dążą do oferowania takich produktów na swoich giełdach akcyjnych? Może to być spowodowane ciągłymi wątpliwościami co do realizacji takiego przedsięwzięcia lub też samego stwierdzania, że nie są to rzeczy warte realizacji. Jednak popyt ciągle się rozwijają a wraz z tym wielka pokusa realizacji biznesu na wymianie kryptowalut. Przy kapitalizacjach największych giełd powyżej miliarda dolarów jest to pomysł do przemyślenia a także z uwzględnieniem coraz większego rynku. Niemiecka giełda dla przykładu generuje kapitalizację w wysokości 1305 mld dolarów w przeciągu roku. Niemcy są też krajem, które wprowadziły pierwsze interpretacje podatkowe w Europie i na dodatek zwalnia kryptowalut z opodatkowania jako środek płatniczy. A czy Waszym zdaniem w Polsce taki pomysł mógłby mieć miejsce? Zapraszamy do dyskusji na ten temat. Będziemy informować o dalszych działaniach giełd na Świecie………

 

Bitcoin spada o 75% w wyszukiwaniach Google

 

Wraz ze spadkiem ceny Bitcoina, spada częstotliwość wyszukiwania frazy Bitcoin i innych kryptowalut w wyszukiwarce Google. W styczniu br., fraza Bitcoina była niezmiernie popularna w Google, z racji osiągnięcia ceny $20000 przez BTC. Od tego czasu, częstotliwość wyszukiwania frazy Bitcoin spadła na świecie o około 75%. Ponadto, Bitcoin był najczęściej wyszukiwany w województwie małopolskim, a najmniejsze zainteresowanie odnotowano w województwie świętokrzyskim.

 
YOUOK
 

Poniżej widnieje wykres zainteresowania daną frazą kluczową w Google Trends. Liczby reprezentują poszczególne zainteresowania w wyszukiwaniu względem najwyższego punktu na wykresie. Wartość 100 oznacza najwyższą popularność hasła. Wartość 50 oznacza, że popularność hasła była dwukrotnie mniejsza. Wartość 0 wskazuje, że dla danego hasła nie ma wystarczających danych.

Bitcoin
źródło: https://trends.google.com/trends/explore?date=2017-01-12%202018-06-05&geo=PL&q=bitcoin

Poniżej przedstawiona jest korelacja pomiędzy województwami, a całą Polską. Największe zainteresowanie Bitcoinem wśród internautów znalazło się w województwach: małopolskim, dolnośląskim, śląskim, mazowieckim i pomorskim………

 

 
CryptoBull.pl
 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/uzbieral-94-000-btc-niemcy-pracuja-nad-kontraktami-bitcoina-btc-spadlo-o-75/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69436

Dzisiejsze Wizyty: 97

Użytkownicy Online: 4

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Perspektywy dla Inwestorów ……

.... czyli jak wygląda perspektywa spółdzielcza dla inwestorów, jakie mają prawa i obowiązki. Jak się zarabia i awansuje dzięki pracy...

Zamknij