Scrypt ASIC vs. SHA-256: Omówienie opcji na 2018 rok

Scrypt ASIC vs. SHA-256: Omówienie opcji na 2018 rok

Jeśli chcesz wydobywać kryptowaluty w 2018 roku, to prawdopodobnie będziesz musiał rozważyć inwestowanie w sprzęt górniczy.  ASIC lub SHA-256 ASIC zapewni szereg opcji do wydobywania różnych monet. W tym miejscu przyjrzymy się niektórym opcjom sprzętowym i wydobywaniu monet, używając SHA-256 lub Scrypt ASIC w 2018 roku.

 

Dlaczego warto kopać z ASIC?

 

W 2018 roku wydobycie wielu głównych kryptowalut odbywa się głównie przy użyciu układów ASIC. Dotyczy to Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, a teraz także Ethereum.

Śą oczywiście wyjątki. Monero jest jedną z monet która zmienia algorytm wyszukiwania na bieżąco, próbując zachować odporność na ASIC. Ale jeśli chcesz wydobywać Bitcoin, Litecoin lub wiele innych altcoinów w 2018 roku, to jesteś zależny od sprzętu takiego jak SHA-256 lub Scrypt ASIC.

 

Jaka jest różnica między wydobywaniem a szyfrowaniem ASIC a SHA-256?

 

Bitcoin używa algorytmu SHA-256 do tworzenia skrótów reprezentujących dane przechowywane w blokach na blockchainie. SHA-256 jest skomplikowany w działaniu co oznacza że jest bardzo dokładny i bezpieczny, ale także wolny. Z tego powodu wygenerowanie każdego bloku na łańcuchu blokującym Bitcoin zajmuje dziesięć minut.

 
 

Wydobywanie za pomocą SHA-256 wymaga bardzo wysokiej szybkości, w zakresie gigahashów na sekundę (gH / s). Ze względu na wysoką stopę haszowania górnicy szybko zdali sobie sprawę, że dedykowany sprzęt oferuje lepsze rozwiązanie do wydobywania bitcoinów niż z procesora graficznego, ponieważ może kopać z dużo wyższą szybkością. Do 2011 roku górnicy zaczęli przestawiać się na konfigurowalny sprzęt, nazywany Field Programmable Gate Arrays (FPGA), w celu ukierunkowania większej mocy obliczeniowej na wydobycie.

Gdy pierwszy ASIC zadebiutował w 2013 r., Wydobycie stało się przedsięwzięciem przemysłowym, a do 2014 r. było jasne że użycie ASIC zdominuje przyszłość wydobycia bitcoinów.

 

Opór jest bezcelowy

 

Zespół Litecoin początkowo wprowadził algorytm Scrypt, kiedy został uruchomiony w 2011 roku. W tym czasie uznano, że jest odporny na nowy sprzęt górniczy wykorzystywany do wydobywania bitmonet. Scrypt jest mniej złożonym algorytmem i nie wymaga tak wysokiej szybkości jak SHA-256. Czas blokowania Litecoin wynosi tylko dwie i pół minuty.

Jednak Scrypt wymaga więcej pamięci niż SHA-256. Sprzęt dostępny w momencie powstania Litecoina nie mógł wykonać operacji Scrypt. Nawet gdy ASIC pojawiły się w 2013 r., zostały dostosowane do SHA-256. Przez krótki czas górowało GPU Litecoina.

To była tylko kwestia czasu. W 2014 r. ZeusMiner uruchomił swój pierwszy system ASIC Scrypt. Obecnie rynki sprzętu SHA256 i Scrypt ASIC są zdominowane przez górniczy monopol Bitmain.

 

Sprzęt górniczy

 

Sprzęt Bitmain Antminer szybko stał się jednymi z najlepszych na rynku. Podczas gdy istnieją inne opcje, Bitmain obecnie dominuje na rynku, a mniejsi producenci ASIC walczą z konkurencją.

 


 

Wydobywanie monet przy użyciu SHA-256 ASIC

 

Niektóre opcje wydobywania monet z SHA-256 ASIC to:

 

-Bitcoin

-Bitcoin Cash

-Peercoin

-Namecoin

-Litecoin Cash

-Unobtanium

 

Wydobywanie monet za pomocą szyfrowania ASIC

 

-Litecoin

-Dogecoin

-Monacoin

-Syscoin

-Viacoin

 

W chwili pisania tego tekstu wszystkie powyższe monety są wciąż bardzo aktywne. Są inne monety do kopania za pomocą obu SHA-256 i Scrypt ASIC jednak są to bardziej niejasne altcoiny. Podczas gdy wydobycie jest zawsze potencjalnie ryzykownym przedsięwzięciem, wydobycie nieznanych altcoinów które mogą zniknąć jutro, stwarza znacznie wyższy poziom ryzyka.

Wybierając monety, które chcesz wydobyć, musisz wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Rentowność można określić za pomocą kalkulatora. Jednak różne monety będą wymagać innego oprogramowania, co może się wiązać z trudnościami technicznymi i eksploatacją.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę

 
 
 
 

Musisz zdecydować czy dołączyć do kopalni, czy też chcesz wydobyć monety w pojedynkę. Warto się również upewnić czy masz portfel skonfigurowany na monety które chcesz wydobyć.

 

Podsumowanie

 

Każdy kto rozważa obecnie mining kryptowalut po raz pierwszy, powinien dokonać poważnych badań, zanim zainwestuje w sprzęt taki jak SHA-256 lub Scrypt ASIC. Zwłaszcza w przypadku obecnych wartości rynkowych, rentowność górnictwa jest obniżona i może upłynąć dużo czasu zanim pojawi się zwrot z inwestycji.

Warto również wspomnieć, że producenci tacy jak Bitmain zawsze będą wydawać ulepszone wersje sprzętu ASIC. Oznacza to, że wydobycie będzie prawdopodobnie wymagać ciągłych inwestycji, aby pozostać konkurencyjnym.

 

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/scrypt-asic-vs-sha-256-omowienie-opcji-na-2018/
YouTube266
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 81131

Dzisiejsze Wizyty: 139

Użytkownicy Online: 3

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij