Ripple kontra R3

Ripple kontra R3

Ripple, zdecentralizowana platforma obsługująca szybkie transfery pieniężne za pomocą produktów cyfrowych, takich jak XRP, ogłosiła niedawno, że osiągnęła porozumienie z R3, kolejną korporacją typu blockchain.

Oświadczenie brzmi:

„R3 HoldCo LLC, R3 LLC, Ripple Labs Inc. i XRP II, LLC ogłosiły, że doszły do ​​rozstrzygnięcia wszystkich zaległych sporów pomiędzy stronami. Warunki umowy pozostaną poufne, a obie strony oczekują na zakończenie sporów. „

Pomimo ogłoszenia szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia pozostają nieujawnione. To jednak kończy spór między obiema firmami, który trwał prawie rok. Początkowo, z powodu naruszenia warunków partnerstwa, sprawa przeciągnęła się, gdy obie firmy konkurowały ze sobą.

 
Alternet
 

Z siedzibą w San Francisco firma Ripple Labs nawiązała wiele partnerstw na przestrzeni lat, której celem było skalowanie rozwiązań finansowych typu blockchain i zachęcanie do adopcji. Jest to powszechna praktyka w branży i była dobrze postrzegana przez różne korporacje od Amazon i Kaleido do IBM i Stellar. Niestety, nie wszystkie partnerstwa z różnych powodów kończą się dobrze.

 

Czym jest Ripple?

 

Ripple jest zarówno wiodącą platformą rozwiązań blockchain, jak i kryptowalutą, podobnie jak Bitcoin. Jest jedną z wiodących cyfrowych platform o aktualnym kapitale rynkowym przekraczającym 18 miliardów dolarów. Platforma Ripple jest protokołem typu open source zaprojektowanym w celu umożliwienia wydajnych, bezpiecznych, szybkich i tanich transakcji finansowych.

Ripple został stworzony w 2012 roku przez Jed McCaleba (który założył także Stellar) w celu wprowadzenia opartych na blockchain, transgranicznych rozliczeń na świecie. Platforma jest wygodnym sposobem na transfer pieniędzy na arenie międzynarodowej w ten sam sposób, w jaki usługi takie jak Moneygram i Western Union są wykorzystywane do przekazywania waluty pieniężnej. Eliminuje przy okazji strony trzecie, stres i opłaty związane z konwersją walut gotówkowych.

Chociaż platforma Ripple jest obsługiwana przez XRP, własną walutę, użytkownicy mogą tworzyć też własne waluty cyfrowe w swojej sieci, znanej jako RippleNet.

Ripple obecnie zarządza zespołem liczącym ponad 200 osób i pozyskał fundusze w wysokości około 100 milionów dolarów. Firma dąży do utworzenia solidnej sieci banków, aby tworzyć kanały operacyjne ponad granicami. Sieć ta służy również jako łącznik między nimi a problemami, które mają nadzieję rozwiązać w branży bankowej.

 
ViaBtc
 

W tym celu firma podpisała partnerstwo z American Express w listopadzie 2017 r., mając na celu utworzenie kanału płatniczego między Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. W porównaniu ze Stellar, Ripple koncentruje się bardziej na marketingu swoich produktów i tworzeniu kilku partnerstw dla ich osobistego rozwoju, jak również branży.

 

Czym jest R3

 

R3 to korporacyjna firma oprogramowania typu blockchain współpracująca z ekosystemem składającym się z ponad 200 członków i partnerów z wielu branż w sektorze prywatnym i publicznym. Zespoły te składają się z 180 specjalistów pracujących w 13 krajach przy wsparciu ponad 2000 ekspertów w dziedzinie finansów, technologii oraz prawa.

Są one znane głównie z Corda, platformy open source typu blockchain oraz Corda Enterprise, której komercyjna wersja przeznaczona jest do użytku korporacyjnego. Corda stała się już znaną nazwą w branżach takich jak transport morski, opieka zdrowotna a nawet ubezpieczenie.

Według strony internetowej firmy, platforma zajmuje się rejestrowaniem, zarządzaniem i wykonywaniem umów finansowych dla różnych instytucji, w celu promowania bezproblemowych transakcji handlowych. Firma twierdzi, że niedopuszczalne bloki są nękane przez problemy dotyczące skalowalności, prywatności i interoperacyjności, które sprawiają, że nie nadają się one do globalnego handlu.

Corda została wprowadzona jako rozwiązanie tych problemów, a w 2018 r. uruchomiono Corda Enterprise. Platforma multililiardowa dla przedsiębiorstw nastawionych na potrzeby współczesnych firm.

Obie platformy są elastyczne i mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Zostały one stworzone we współpracy z siecią instytucji finansowych, stowarzyszeń branżowych, firm świadczących profesjonalne usługi, regulatorów i firm technologicznych. Każda z nich przyczyniła się do wykorzystania blockchain i jego licznych zalet dla korzyści firm na całym świecie.

 

Problem między Ripple XRP i R3

 

We wrześniu 2017 r. R3 złożyła pozew przeciwko firmie Ripple za rzekome naruszenie warunków umowy partnerskiej. Ta umowa dała R3 prawa zakupu do 5 miliardów tokenów XRP wycenionych na 0,0085 USD za sztukę do końca 2019 roku. Zgodnie ze skargami, Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple Labs próbował zakończyć sprawę poprzez e-mail wysłany do Davida Ruttera, CEO R3.

W październiku 2017 r. Sędzia Delaware odmówił udzielenia roszczeń R3, powołując się na brak jurysdykcji. Zmusiło to firmę do kontynuowania sporów sądowych w Nowym Jorku i Kalifornii które miały ukierunkować Ripple do przestrzegania warunków umowy.

 
 

Ripple Labs złożył później oświadczenie w Kalifornii, argumentując, że R3 wcześniej unieważnił prawo do korzystania z opcji XRP, ponieważ nie wywiązał się ze swoich zobowiązań wynikających z umowy partnerskiej. Firma złożyła również ofertę, aby przyspieszyć jej odwołanie w sprawie nakazu uchylenia pozwu przeciwko R3. Oferta ta została odrzucona w marcu 2018 r. Przez sąd apelacyjny stanu Kalifornia.

W tym czasie wartość ceny XRP wzrosła do najwyższego poziomu ponad 3 USD za sztukę, podnosząc stawki dla obu firm. XRP jest obecnie notowane za nieco ponad 0,45 USD. Oznacza to wzrost o niemal 6000% w stosunku do ceny podanej w pierwotnej umowie z R3. Przedsiębiorstwo może uzyskać finanse, które obecnie są warte ponad 2 miliardy dolarów za jedyne 42,5 miliona dolarów.

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/ripple-kontra-r3/
YouTube253
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 60680

Dzisiejsze Wizyty: 247

Użytkownicy Online: 4

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
ADF.LY – Skracaj linki i zarabiaj

Dzięki stronie ADF.LY możemy skracać nasze linki i na tym zarabiać. Często korzystamy z linków partnerskich do polecania różnych stron...

Zamknij